EXODUS: Bohové a králové (2014)

Je veľká škoda, že Ridley si na staré kolená robí takúto hanbu. Nemá nejaký pud sebazáchovy keď vidí aké blbosti točí?

Fair Play (2014)

Všetko bolo dobré, ale príde mi to podľa nejakej filmovej šablóny, ktorá sa používa na tému komunizmus. Scénu so strihaním chlpov by som už nedokázal pozreť z novu.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Najslabší film o Stredozemi a pritom to mal byť vrchol a veľká rozlúčka. Prvý problém je omielaná a neodpustiteľná dĺžka, ktorú som pociťoval hlavne pri tej veľkolepej bitke, ktorá začala tak výborne a skončila katastrofou. Avizovaná asi polhodinová bitka vo mne zbudzovala nadšenie, preto bitky v LOTR sú nezabudnuteľné. Bitka o Helms Deep a pri Minas Thirit sú tie najlepšie v celej kinematografii. Aj táto mala skvelý začiatok, až mi spôsobovala zimomriavky. No keď sa dej rozdelil do sólovie, už to bola tragédia. Digitálny Legolas, romantická naháňačka trpaslíka a elfky (keby spolu spia tak podľa mňa vznikne niečo príbuzné hobitovi) , a tragický boj Azoga s Thorinom. Keby ten rybací ork zomrie tým trochu vtipným pádom do vody, tak by som to ešte bral. Ale jeho vynorenie ma donútilo dať si ruku na čelo. Celkovo film trpí digitálom. Smaugov útok na mesto, Thorinove tápanie v zlate, armády, a vrcholom bolo Legolasove schodovanie po padajúcich kameňoch (hodné TV filmu). Ešte musím spomenúť Alfrida, ktorý nie je hodný ani extended version. Mimo toto všetko to už bolo schopné. Thorinova temnota bičuje a elfská armáda je dokonalá, a Bilbo s Gandalfom suveréne vedú. 69%

Interstellar (2014)

Prvý krát videné v deň prieméry a pocity som mal veľmi zmiešané. Preto som si nechal hodnotenie na druhý pokus, kedy som to pozeral doma s tým, že môžem pretáčať ho-dole ak by som nechápal. A to veľmi pomohlo. Po prvom videní som si hovoril, že by to šlo tak okolo troch hviezdičiek. Ale teraz nemôžem dať inak ako päť. Je to natočené dosť tak, že ak nezachytíte keď aj jednu vetu, dlho nebudete chápať. Pre mňa zostáva nevysvetlený pôvod plesne na Zemi a to trápne Tomovo vyčínanie. Nolan je naprostý génius a potvrdil, že si vyberá originálne scenáre. Až čas ukáže, aký veľký vplyv budem mať toto dielo na svet.

Interview (2014)

Sprostá a niekedy až nechutná komédia, ktorá ma nudila len scéna v zákulisí pri spovedaní Večného vodcu. Ale inak som sa riadne nasmial. Pol hviezdičky som dal aj kvôli cavalierovi, na ktorých mám asi slabosť (mám doma podobného).

Já, Frankenstein (2014)

Od filmu som nemam žiadne očakávania, no predsa len som myslel, že by to mohol byť hon na upírov alebo hocičoho na spôsob Bladea. No toto bolo dosť o ničom. Nič ma nepotešilo (maximálne možno hudba), nič ma nesklamalo, každej postavy mi bolo jedno, no možno až na tú bielu suku (nežnejšia polovička psa). A fascinovala ma veľká hlava Jaia. On má asi najväčšiu hlavu akú som videl. Jednu hviezdičku som dal za Eckharta, ktorý bol v pohode, za Yvonne, ktorá bola sexi v pohode a Billa, ktorý bol v pohode pokým sa nepremenil.

Kód Enigmy (2014)

Film rozpráva príbeh výnimočného človeka, ale to je asi všetko. Hlavná dejová línia je dobrá ale okolo nej sú bohužiaľ blbosti. Ty si buzik, ty si zase špión, zrovna môj brat je na ľodi, zastaneme si ho lebo nám daj jablko.

LEGO® příběh (2014)

Úplne šialené ale úplne perfektné. Bizardný a jednoduchý dej, a predsa má nejakú hĺbku. Všetko vo filme potešilo. Možno dva krát som mal pocit, že to autori trocha prestrelili, ale inak to je vynikajúce. Každá postava potešila, hlavne Batman a Star Wars, aj keď tam boli len minimum.

Lucy (2014)

Zle poňaté od začiatku do konca. Teda až na úvodných desať minút, ktoré boli geniálnym začiatkom a mal som chuť tlieskať. No keď sa prebudila v cele tak to už bola skoro až tragédia. Teórie o tom, že človek využíva 10 % mozgu, to tu už raz bolo (Všemocný Cooper). Ale čo nám autori predstreli pri zvyšovaní percent by nevymyslel hoci kto na počkanie. Naneštastie to bolo veľmi zlé riešenie. Ovládanie elektroniky a ľudí, a nakoniec cestovanie časom... Veľké sústo. Horšie by bolo už len keby jej šlahajú plamene zo zadku. Jednu hviezdičku som dal za ten úvod, možno hudbu a zato, že na 40 miliónov to bolo celkom dobre po vizuálnej stránke.

Moje povstanie.sk (2014) (TV film)

Trošku nešťastné poňanie tvorcov, ktorý to najzaujímavejšie nechávali v záverečnom komente alebo na vtip. Scéna so Šatanom bola tá najnešťastnejšia. To, čo bolo natočené malo byť v komentári a komentár mal byť natočený. Cibulková zostala nepoznaná do poslednej chvíle a trochu nepochopená doteraz. Z vyhrážania Latinákovej rodine som bol spočiatku v napätí, ale potom som bol naštvaný. To boli tri časti, ktoré mi vadili. Ostatné boli v pohode. Celkovo zhrnuté: Mohlo to mať celé hlbší pohľad. Potenciáln no malo. Škoda.