Dokonalý smysl (2011)

Pozeral som to hneď po typovo blízkom Hľadaní priateľa na koniec sveta a ten sa mi asi ľúbil o chĺpok viac. Hľadanie bolo vtipné, ale viac romantické. Toto malo svoju pochmúrnu atmosféru, prsia Evy Green a dobré zobrazenie priebehu. Myslím, že keby niečo také nastane, prebiehalo by to ako vo filme.

Drive (2011)

Nespočetne viac krát lepšie ako tie hoci aké krimi šiti.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Očakával som niečo na spôsob Tintina, ktorý bol pre mňa veľké trápenie. Zo začiatku mi to ho trochu aj pripomínalo, ale nebolo to až také zlé. Až asi v polovici sa to riadne rozbehlo a tak to prišlo do konca. Dobrý film so štipkou humoru, s čajovou ližičkou emócii a polievkouvou naberačkou napätia. Len myslím, že mimo diania bol monsier Inšpektor. Pri každej jeho scéne som sa zapol po čele. Ale aj tak by som dal päť hviezdičiek, lenže to by tam nemohlo byť tak veľa chýb v strihu. Pri každom bola iná poloha vecí, inak boli umiestnené alebo otočené, ľudia tlieskajú ale nečapkajú rukami. Nikdy sa na to nezameriavam vo filme ale tuto toho bolo už veľa.

J. Edgar (2011)

Keď som videl meno na poste režiséra a hlavnej postavy, čakal som viac. Možno to bolo aj tým, že sa práve nevyznám najlepšie v histórii amerického ministerstva spravodlivosti (mená mi niečo hovorili len pri prezidentoch a RFK). Čakal som asi trochu podrobnejší opis života. Z filmu som sa dozvedel, že jediná žena v jeho živote bola jeho matka (fráza áno máti zaznela snáď 100x) a miloval svojho podriadeného. Inak sa len mihli niektoré významné udalosti. Inak nič. Dávam 40% za dobré masky a za celkom slušný výkon DiCapria.

Konfident (2011)

Super nápad zachytiť komuznizmus očami eštebáka. Pomerne slušný film. Znechulito ma len chovanie Evy. Bolo až smiešne. Chlap sa so mnou dve noci nevyspím tak dám cudziemu poliakovi... Asi mi ušiel zmysel toho konania.

Muži v naději (2011)

Slušná komédia s humorom na dobrej úrovni. Scenár a réžia si zaslúžia pochvalu. Herci dobrý a herečky prsaté, je vidno, že to režíroval chlap. A nesťažujem sa. Pár zvrhlostí a klišé sa dá prepáčiť, ale podpora nevery sa mi príliš nepozdáva.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Akčné scény porušujúce aj najzákladnejšie zákony fyziky, ktoré pozná každý, nekomentujem. Už po prvej scéne som rozmýšľal, či ho dopozerám. Útek s trezorom po meste som mal chuť pretočiť. Neviem sa nejak nájsť v celej sérii, aj keď mám rád autá a akčné filmy. Nevadia mi ani priemerné výkony hercov, ani to, že po štvrtej časti som poriadne nevedel, na čo vlastne nadväzuje. Vadia mi nereálne akčné scény (súboj troch robotov v lese z Transformerov mi dáva väčší zmysel).

Správci osudu (2011)

Sci-fi, v ktorom hrá hlavnú rolu láska? To tu ešte nebolo a dúfam, že ani dlho nebude. Námet zo správcami je super, ale zasadiť ho do jedného páru? A to s romantikou vo filme vo vhodnom množstve nemám problém. Niekoľko krát som sa počas filmu pýtal, že WTF?, stojí to tým čapičkárom za to? Najprv som si myslel, že sa trocha strácam v tom filme, lebo som stále hladal nejaký hlbší zmysel. Dal som skoro dve hviezdičky, ale predvedčila ma myšlienka a neuveriteľná Emily (miestami som žiarlil na Matta).

Šéfové na zabití (2011)

Každý by raz chcel zabiť svojho šéfa. A viem si predstaviť, že takto by to skutočne aj mohlo prebiehať. Dobre zvolené postavy, hlavne Aniston, ktorá nie je žiadna múčka. Len Day mi tam niekedy nesedel. No dobre natočené, miestami perfektne nahláškované (boli to dve minuty, a neboj sa, stvoje problémy s alkohol tu nebudeme preberať) a miestami trápne (sedel som 10 rokov za piráctvo).