McLeodovy dcery (2001) (seriál)

Taká telenovela plná žie. Ale keď som mal tak 10 rokov tak mi to nemohlo ujsť na STV. Jessica Napier bola moja platonická láska.

Moulin Rouge (2001)

Mal tento film vôbec chybu? Muzikál je úplne mimo môj žáner ale toto ma dostalo. Ak v hoci akom filme bola scéna so spevom a tancom tak film u mňa hneď klesol. Ale v tomto to bolo naopak. Čím dlhšie som sledoval film, tým viac ma dostával. Všetko do seba vo filme perfektne zapadalo. Hudba, kostými, herci, komparz, dej ... A to som film videl náhodne, teda nemal som ho na pláne pozerať. A ako som zistil, že je to muzikál, chcel som ho vypnúť. Ale v žiadnom prípade neľutujem.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Spoločenstvo na každého možno zapôsobí inak, ale výsledok bude porobný, ak nie rovnaký - musíte si pozrieť ďalšiu časť.

Planeta opic (2001) odpad!

Pri jednej príležitosti som sa na film pozrel na dve minuty každých desať minút a pocity neboli zlé tak som sa rozhodol, že si ho pozrem celý a poriadne. Ale to, čo som tak zľahka pozeral bol asi iný film. Toto bolo strašné od prvej do poslednej scény. K tej poslednej sa ešte vyjadrím. Asi je to vedľajšie ale dosť dlho som si myslel, že dej sa odohráva na Zemi. Ale to je asi moja chyba. Uznávam hercov, že museli každý dej stráviť niekoľko hodín v maskérni, no tie masky ma príliš nepresvedčili. Dej nebol najhorší, no vždy keď Thade zavrčal som sa chcel radšej obesiť. Tá postava bola suveréne najhoršie prevedená (spolu s tým blonďavím nagélovaným chlapcom, ktorý sa riadne preceňoval.), a to hľadím aj za hranice tohto filmu. A v závere z neho spravia Thade-colna. A prečo? Dovtedy by sa našlo už niečo, za čo by som dal jednu hviezdičku, ale po tej nevysvetlenej scéne, ktorá bola úplne mimo všetko, som musel dať Odpad.

Shaolin fotbal (2001) odpad!

Toto definuje odpad. Mal som chuť zatvoriť sa do tmavej miestnosti aspoň na mesiac. Prípadne hoci čo iné, len nech rýchlo zabudnem na toto video (filmom to nechcem nazývať). Asi na desiaty krát som si dal námahu a pozrel som si to celé, ale nič neľutujem viac.

Black Books (2000) (seriál)

Má to chybu? Bernard je od teraz pre mňa legenda.

Erin Brockovich (2000)

O tomto filme som vedel len to, že je o nejakej žene, ktorá má tri deti a je v neľahkej životnej situácii. A čakal som že sa film bude vyvíjať na ulici alebo tak. A dostal som takúto drámu v prostredí práva. Výborne nakrútené s dobre sadadenou hudbou od Newmana, výbornou výstrihovou Roberts a Two-Face (jedna polovica zarastená, druhá nie) Eckhart. Nie som na 100% presvedčený o tých piatich hviezdičkách, ale za to, že ma film tak prekvapil si to zaslúži.

Fotr je lotr (2000)

Pri prvom videní mi to prišlo v pohode, ale na druhý pokus sa mi na to nejak nedalo pozerať. Zápletky niekedy pripomínali telenovelu...

Memento (2000)

Originálny nápad, či už ako námet, scenár alebo postupnosť deja. Miestami som mal aj ja pocit, že nemám krátkodobú pamäť :). Nolan potvrdil svoj nesmierny talent. 90%