Jak vycvičit draka (2010)

Milé překvapení roku, kterého jsem se nemohl dočkat. Jistě originálnější příběh u konkurenčních značek budete hledat jen stěží. Určitě to dalo práci vymyslet a udělat takovou velkou spoustu draků a dráčků. Jak se od filmů čeká, tak to nejlepší má dorazit vždy až nakonec a ono to opravdu dorazilo. Epický konec mě nenechal váhat ani minutu abych tomuto neudělil 5*.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Vždycky mě nejvíce zaujímal opravář, který si vytáhl svůj kufřík a z něj začaly vyjíždět všelijaké šuplíky s výbavou. Pak začal pěkně Woodyho sešívat, čistit a nakonec přebarvil Andyho podpis z pravé dolní podrážky. Tohle je opravdu nezapomenutelné jako celá tato série !

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Dá se to pouštět stále dokola a dokola a stále to jen tak někoho neomrzí. Brilantně je vše vymyšleno a hlavně provedeno. Hračky jsem si zamiloval po pár minutách. Skvělý šerif Woody, který vede celou partu a ještě ke všemu má na všechno skvělou odpověď. Nebýt jeho určitě by film nebyl na takovém místě, na jakém zrovna je. Nesmím opomenout i na Buzze rakeťáka, který má na sobě spoustu tlačítek a blikaček. Jen málo filmů se tak zalíbí dětem i dospělým jako je Toy Story !

Sociální síť (2010)

Ono jak jsem viděl, že je film o Facebooku tak jsem neváhal ani minutu si jej sehnat. Vše je krásně a jednoduše vysvětleno jak to s onou službou bylo. Nikdy by mě nenapadlo, že za tím vším bude stát na začátku párek studentů, ale spíše bych čekal že nějaká velká a hlavně bohatá společnost. I tak se jim to povedlo a přes komplikace, které se nám ve filmu představí, Facebook stále existuje. Je to i první snímek ve kterém jsem viděl J. Eisenberga, kterého jsem si zamiloval. Tenhle dokument bych tedy mohl hlavně doporučit uživatelům Facebooku, ať ví jak to doopravdy bylo !

Legenda o sovích strážcích (2010)

Koho by napadlo že se dá udělat tak krásná pohádka o sovách. Jak už bývá zvykem animace je opět jako živá a dokonale propracovaná, pokud jste ovšem viděli film ve vysokém rozlišení. Animace je asi to největší lákadlo filmu, protože se jedná opravdu o neuvěřitelnou pastvu pro oči. S příběhem už to tak slavné nebude, ale přesto neurazí. Z toho vyplývá vydařená soví pohádka, kterou ocení především děti.

Pokémon (1997) (seriál)

Seriál mého dětství bez kterého jsem si nedokázal představit víkendové ráno. Vždycky jsem se těšil na Pika-chu až zase začne perlit. Asi se nejedná o nějaký skvost, ale rozhodně si na Pokémony pamatuju v dobrém.

Cesta do pravěku (1955)

Určitě ve své době to byl král mezi dobrodružnými filmy. Bohužel dnes, v době moderních technologií mi to připadalo neslané, nemastné. Šla hodně vidět umělost zvířat, snímky ve studiu a obrázkové pozadí. I přes to se mě film líbil, ale už to nebylo ono. Vidět to před 20-30 lety určitě je mé hodnocení jiné.

Wallace a Gromit: Cesta na Měsíc (1989)

Film utekl jako voda, ale moc jsem se nebavil. První polovina filmu se dá ještě strávit, ale humoru se moc nedočkáme. V druhé naopak vidíme originální prostředí, ale humor se zase někde zatoulal. Pěkně se na to dívá, ale do dokonalosti tomu ještě dost chybí !

28 dní poté (2002)

Na takhle velký film měl až hodně malý rozpočet. Přesto je vše velice dobře provedeno a natočeno. Nejvíce se mi však líbily prázdné ulice slavného Londýnu, bylo to velice zvláštní vidět tyto ulice prázdné, když přes den tam projdou milióny lidí. Byl jsem hodně mile překvapen když jsem viděl v hlavní roli C. Murphyho, který se do filmu hodil jako vyšitý. Co mě moc nenadchlo byla druhá polovina filmu, která šla hodně kvalitami dolů.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Zdejší hodnocení mě nabudilo se usadit k televizoru a začít koukat. Stačila mi jedna série a už jsem sledování přerušil. Už jen pointa seriálu je taková podivná, ale to by se dalo ještě překousnout. Na herce jsem si už nějak zvykl, bohužel ani jejich výkony mě nepřinutily sedět další hodiny u obrazovky. Vtípky jsou někdy hodně vynucené a hodně dílově podobné. U mě tedy seriál neuspěl a beru jej za velký podprůměr.