Ad Astra (2019)

Většinu sci-fi filmů, které nejsou inspirovány superhrdinskými malůvkami, hodnotím poměrně vysoko. Je to žánr, který mě baví. Ale Ad Astra pro mě byla dvě hodiny dlouhá zívačka. Nic proti filozofování, ale tohle mě prostě do oné příjemné "filozofické hypnózy" dostat nedokázalo. Takže jsem se kochal pouze pozlátkem v podobě nádherného vizuálu, jelikož příběh jako takový stál za starou belu. >|

Agora (2009)

Většinou filmy, které na mě udělají až takový dojem, nerad komentuji hned po shlédnutí. Jediný, co bych k tomu chtěl říct, že Agora jednoznačně patří mezi 5 nejlepších filmů, které jsem v roce 2012 shlédnul (byť právě Agora byla tím posledním). Jsem trochu zklamán ze zdejšího hodnocení. 75% si tenhle film nezaslouží. Měl by být alespoň o 10% výše.

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Na jednu stranu chválím, že film s historickými reáliemi je poměrně seriózně zpracován. Ovšem z druhého pohledu, tedy z pohledu filmového diváka, který není fascinovaný novinařinou, to byla prostě nuda. Ve filmu nebyl jediný otazník, jediný zvrat, jediný nečekaný okamžik. Zkrátka divák nemohl být ničím ani trochu překvapen. A přestože herecké obsazení bylo jednoduše famózní, jednotlivé postavy z mého pohledu nebyly zas tak moc zajímavé. A tak i z výše uvedených důvodů by mi přišlo užitečnější udělat dvacetiminutový dokument, než dvouhodinové drama. Svoji kvalitu však tento snímek nepochybně má. >|

Ant-Man (2015)

A já myslel, že to je ta parodie na superhrdinský filmy.. proto jsem se na to také chtěl podívat. Vědět dopředu, že to je "klasická" Marvelovka, ani bych se neobtěžoval. No, ale za tento svůj omyl jsem v konečném důsledku i docela rád, neboť na tuto Marveovku se dalo i celkem koukat a musím říct, že jsem se nenudil. Dost tomu pomohl i Douglas. Nicméně, pokud to vezmu kolem a kolem, je to stále ten samý koncept pořád dokola a dokola a dokola... >׀

Argo (2012)

No.. možná zbytečně dlouhé.. možná absolutně nevýrazný Affleck.. možná chybí jakýsi větší "soucit" nebo vžití se do hlavních postav... ALE: osobně oceňuju absenci klasické "americké holyvůdské pompéznosti a akčnosti". Ta by z filmu asi udělala možná větší trhák, nicméně by dala trochu na frak aspektu, že film je podle skutečné události - a je to jeden z mála amerických filmů, kterým opravdu věřím, že se snaží držet skutečnosti s minimálním přídavkem smyšlenek. A i přesto je poslední půlhodina výborná (byť možná trošku vybočující z té faktické stránky filmu). Takže vyčítám opravdu jen asi "zbytečně" dlouhou stopáž, přičemž se stejně do postav moc nevcítíte.

Assassin’s Creed (2016)

Když se ke mě poprvé doneslo, že se natáčí film Assassin's Creed, byl jsem nadšený. Málokterá PC hra má právě tak obrovský potenciál k tomu, aby z ní vzešel skvělý film a třeba i skvělá série filmů. O to smutnější, že ve hře bývá příběh mnohonásobně zajímavější, chytřejší, poutavější. Toto bylo mělké... příliš mělké, příliš jednoduché. Být součástí vývojářského týmu her Assassin's Creed, cítil bych se uražený... A konec? "Konec plochý až k uzoufání". >׀

Batman začíná (2005)

Spousta kvalitních a sympatických herců hrajících v blbině desetiletí..

Bitevní loď (2012)

Víc typicky americký film asi natočit nelze. Aneb koho zajímá, jestli je ten film nelogický a postrádající špetičku inteligence, když v něm máme ještěrky s bradkou z ježčích bodlin alias mimozemšťany, tuctovou vnadnou blonďatou fiflenu, napraveného amerického borce, jenž spasil celičký svět za pomoci statečných amerických válečných veteránů, potlesk ve stoje, který následuje po dojemném udělování válečných vyznamenání, jednu žádost o ruku,.......... sakra... jen ta svatba mi tam chyběla... Velmi slabé dvě hvězdičky jen za vizuální stránku filmu, jinak jako celek to je brak..

Blade Runner (1982)

Sci-fi mám rád.. vážně! Ale ať nad tím přemýšlím, jak přemýšlím, mě prostě Blade Runner nebavil. Ona pochmurná atmosféra, která je samozřejmě velmi dobře zvládnutá, mi však místy až lezla krkem. Příběh ve své podstatě až fatálně jednoduchý. A přesto roztahaný do 117 minut.. Abych jen nekritizoval, tak bych zmínil Rutgera Hauera, který mě opravdu bavil - ztvárnil skvělou postavu. Třeba dám tomuto filmu v budoucnu ještě druhou šanci a svůj názor přehodnotím.. Teď jsem však zvědavý, jak na mě zapůsobí Blade Runner 2049, který mám v úmyslu v nejbližší době shlédnout. >׀

Blade Runner 2049 (2017)

Pustý a neutěšený svět Blade Runnera mi úplně "nechutná".. Neříkám, že je to špatný film, ale tady bych dával vysoké hodnocení jen za "umělecký dojem", který je rozhodně na velmi vysoké úrovni. Ale u filmu dlouhého 163 minut očekávám i něco jiného, než pouze umělecký dojem, a to bohužel nedostávám. Nebo spíše lépe řečeno nenacházím. Přestože ve všech ohledech se mi nový Blade Runner líbí více, než původní, tak jej nepovažuji až za takový sci-fi kult, za jaký je obecně brán. >׀