Ranař (2011)

Po prvních dvou minutách jsem chtěl začít pomalu jásat. Že bych po delší době měl zase možnost vidět nějakou "stupidně geniální" komedii s inteligentními hláškami a přiměřenou nadsázkou? Hmmmm... NE, bohužel. Tohle je bohužel jen komedie, která stupiditou oplívá, ale inteligence je tam málo. A nadsázka? Čert ví - už totiž nedokážu rozlišit, co amíci myslejí vážně, a co je pro ně ta začarovaná nadsázka.. :) Každopádně hokej mám opravdu rád a zveličování a heroizování podlých vazounů, kteří mají na ledě jen jedinou úlohu, mi bylo proti srsti od začátku do konce. Ale tak chca nechca - docela jsem se bavil, přesto si podle mě tento film víc, jak 40% asi nezaslouží. PS: Hudba z opery Turandot při závěrečné bitce snad ale nadsázka být musí i u američanů, ne? :)

Ptačí klec (1996)

Prvních 20 minut jsem měl tvář v silné křeči - nic extra proti homosexuálům nemám, ale dívat se na to jejich švitoření taky moc nemusím. Nicméně druhá polovina filmu byla geniální a bez té "hrozné" první půlky by to asi nešlo.. :) Dobrá zábava a Gene Hackman jako transvestita? Dokonalej! :)) - 70%

Miluj bližního svého (1999)

Pomineme-li prvních 5 minut, má film velmi táhlou první hodinu. Což ale není zas tak na škodu - mám rád pomalejší začátky, kdy se můžete do postav trochu vžít - hlavně se to musí pak trošku rozjet, a to se v tomto případě stalo. Jeffa Bridgese docela můžu, ale daleko víc se mi například líbi v poměrně poklidné roli psychiatra ve Světě podle Prota. Asi by dobře hrál skutečného pomateného blázna, který chce vyhodit budovu do vzduchu - toho bych mu asi věřil. Nicméně jeho vyjevený šílený obličej a vlasy mokré od potu, když se snažil výbuchu zabránit jsem mu moc nežral. Konec byl ale geniálně nečekaný a naopak Tim Robbins mi do své role sednul parádně. Filmy Marka Pellingtona začínám postupně řadit mezi své oblíbené - 80%.

Proroctví z temnot (2002)

Dlouho jsem váhal, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček. Nakonec jsem se rozhodl pro plný počet bodu. Tento film je totiž prošpikovaný napětím a svojí tajemnou atmosférou od začátku do konce bez sebemenšího oddechnutí. Opravdu zbožňuju horory, potažmo mysteriozní filmy, které vyvolávají mražení v zádech tímto způsobem, a ne jen stupidně lekají na základě náhle zesíleného zvuku. Jako malé minus vidím to, že se tvůrci rozhodli prezentovat film, jako skutečnou událost. Netroufám si soudit, co existovat může a co nikoli, ale vůči podobným věcem jsem trošku skeptický. A jestli jsem tohle vytknul podprůměrnému filmu Obřad (2011), musím tak učinit i tady. Přesto přese všechno - skvělý film, 85%

X-Men: Poslední vzdor (2006)

No zkrátka a jednoduše.. je to ujetá hovadina, a to se řadím mezi sympatizanty sci-fi. Ale tohle je opravdu spíš komiks, než sci-fi. Efekty jsou ale prvotřídní, to se musí nechat. Takže díky efektům a McKellenovi (jen by nemusel nosit tu trapnou bakelitovou helmu) můžu opět, s oběma očima zavřenýma, dát 45%.

Nezvratný osud (2000)

Nemusím filmy zacílené především na teenagery. Nezvratný osud je přesto jedním z těch lepších v této kategorii. Bohužel je to čitelný od začátku do konce. Hned mi bylo jasný, že přežijí ti dva, co přežili. Už jsem myslel, že mě tvůrci filmu překvapí, když nechají přežít i toho machýrka.. ovšem v poslední vteřině i tohle zabili.. :D Dialogy poměrně chatrné, člověk se u toho ani moc nebál, herci žádná sláva a rádoby intelektuální rozbory o smrti mi přišli spíš směšné. Taková oddychovka, která ale přes všechny své zápory nenudí.. 40%

Jedna ruka netleská (2003)

No co k tomu říct? Já se bavil od začátku do konce - a to je to, co od komedie očekávám. To, že se toho dočkám u ČESKÉ komedie natočené po roce 2000, je opravdu vzácný jev. Trojan je prostě prvotřídní. Macháček? Někomu leze jeho hraná vymatlanost krkem. Já říkám - pokud se někomu podaří natočit podobně vtipnou komedii i v současnosti, kdy naše komedie jsou tuplem ubohé, pak tam hoďte klidně i ještě více vypatlanějšího Macháčka.. Mě opravdu ten chlap nevadí, ba naopak.. :)) AKTUALIZACE: Původně jsem hodnotil 4 hvězdami. Spravedlivější je však plný počet... i v roce 2018 to považuji za nejlepší českou komedii tohoto tisíciletí, shlédnul jsem to již mnohokrát a vždy s chutí a vždy mi to zlepšilo náladu.. byl bych pokrytec, kdybych zůstal na čtyřech hvězdách.. >׀

Collateral (2004)

Asi v žádném filmu se mi Tom Cruise nelíbil tak, jako v Collateralu. Výborný thriller, který ani minutku nenudí. Osobně bych odebral podrobnější zabírání se policajtama - ti tam byli navíc. Bohatě by stačilo, kdyby se z ničeho nic objevili pak v tom klubu. Dialogy taky nebyly zdaleka dovedeny k dokonalosti, určitě mohly být v určitých fázích promakanější.. :) Proto dávám hvězdičku dolů, ale celkový dojem je stále výborný a silné 4* si určitě tento film zaslouží..

Hra (1997)

Zatraceně dobrý kousek pro ty, které běžné thrillery s běžnou zápletkou už tak trochu nudí.. velmi vřele doporučuji a dalšího komentáře se zdržím - tenhle film patří mezi ty, o kterých není třeba mluvit, ale je nutností je vidět.. ;)

Fotři jsou lotři (2010)

První díl byl svěží a vtipný. Druhý díl pouze vařil z toho, co už jednou bylo uvařeno. No a tento třetí díl je už hodně rozvařený pokrm..