Šerifská hvězda (2017) (seriál)

Což o to, řemeslně je to zvládnuté vcelku dobře, herci se vesměs taky snažili, ale ten scénář… Prapodivné zápletky a zvraty děje, a místy ještě divnější chování postav sráží Tin Star někam mezi 2 a 3 hvězdičky. Bohužel. (Edit: Po druhé sérii zvedám na 3. Krásně absurdní a zběsilé momenty, mělo to šťávu.)

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Plus hvězdička za z trailerů dlouho očekávané: „Wrong!“ Page Kennedyho.

V bezpečí (2018) (seriál)

Zprvu sympatické, ale časem nerealistické, plné prapodivných zvratů a prazvláštního chování postav.

Mrakodrap (2018)

Skok z jeřábu do mrakodrapu se nesmazatelně zapíše do historie kinematografie.

Liga spravedlnosti (2017)

Za otázku dítěte na Supermana: „Did you ever fight a hippo?“ a cover Everybody Knows od Sigrid přidávám hvězdičku k dobru. Jinak chyběla dramaturgie, respektive na ni už nejspíš nezbyl čas podobně jako na kvalitní efekty/CGI.

Stranger Things (2016) (seriál)

První série 5*, kvůli druhé jsem musel přece jen jednu strhnout. Třetí série už lehce upadá ke 3*.

BoJack Horseman (2014) (seriál)

Jeden z mála animovaných seriálů, které berou v úvahu vývoj děje a postav a každý díl vše neresetují do výchozího stavu. BoJack Horseman je překvapivě depresivní, ohromně trefný a originálně vtipný. Další kultovní seriál od Netflixu, který byste si neměli nechat ujít. (Edit: BoJack byl vážně zjevením. Při sledování jsem nepřestával žasnout, s jakou lehkostí, citem a především opravdovostí se tvůrcům dařilo ten příběh vyprávět. Poklona a velké díky. U závěrečné scény ukápla slza, dokonalost.)

Dunkerk (2017)

Ohromně intenzivní a mimořádný filmový zážitek. Mistrovské audiovizuální znázornění válečného zmaru a chaosu, boje o přežití a hrdinství, které je však pro postavy tak nějak samozřejmé. Film s velkým F. (Viděno ze 70mm pásu v IMAXu.)