Clerks (2000) (seriál)

"Snooch to the nooch!" Opravdu nechápu, jak můžou některé ptákoviny běžet v TV několik sezón a srandovní Clerks zruší po 2 dílech. Teda je pravda, že cílová skupina zase tolik na televizi nekouká. Dílů nakonec vzniklo 6 a mají rostoucí kvalitu. Začátek byl trochu rozpačitý a oproti filmům seriál ztratil lehkost a černý parodický humor. Ale to se s postupem času zlepšuje a Clerks jsou opět ve svém živlu. Super animace a dabing a hlavně oddychová zábava.

Milionář z chatrče (2008)

Danny Boyle si zajel do Indie s vidinou zlatého plešouna. A povedl se mu natočit opravdu dojemný a působivý film, který má mnoho Oscarových aspektů (snad kromě hereckých osobností, ale tuhle změnu jsem zase uvítal já). Vše do sebe hezky zapadá a příběh se odvíjí v ideálním tempu. Občas se objeví až moc velká souhra náhod a ke konci mi přišlo že režisér tlačí na city až příliš. Ale i tak se jedná o opravdu skvělý film. 4,5*.

Bezstarostný sex (2007)

Původně jsem si myslel, že to bude povrchní, pubertální a prvoplanovité (no název tomu docela odpovídá), ale nakonec se z toho vyklubala celkem fajn komedie, která je trochu hlubší než na první pohled vypadá a každý si v ní může najít něco sobě blízkého. Docela mi to připomnělo snímek PO SEXU, taková fajn konverzačka s několika příběhy točící se kolem sexu, ale žádný velký zázrak.

Niku daruma (1998)

Téměř nekoukatelné (docela jsem přetáčel).... ještě horší bylo, že v době sledování jsem nevěděl, zda je to opravdový nebo jen pseudo snuff film. Teď už to vím a stejně bych se na to znovu nepodíval. Nesmyslné, příšerné, zbytečné...jednu jvězdičku dávám za to, že to bylo opravdu šokující.

Hvězdné hádky (2004) (seriál)

Tripping the Rift je povedená animovaná komedie, parodická a černá abych byl přesný. Neubráním se zde srovnání, nejblíže má seriál k Futuramě, možná trochu South Parku. Odehrává se v neurčitém čase, kdekoliv ve vesmíru, plném různých ras, živočichů, robotů a sleduje osudy posádky jedné pašerácké lodi. Je plný parodického humoru a to směrem na filmy s podobnou tématikou (Star Trek, Star Wars) nebo i na aktuální dění. A to humoru dost často nevybíravého, drsného a politicky i nábožensky nekorektního. Zatím vše zní dost dobře, ale když se vrátím k tomu srovnání. Tak v přímém souboji s oběma jmenovanými seriály prohrává Tripping the Rift ve všech aspektech. Porce humoru je nevyvážená, ne vždy se trefí do vašeho vkusu. Animace je 3D a to bohužel docela špatná. Osobně preferuju klasickou 2D než nepovedenou 3D. V tomhle případě je účelem snad jen vyniknutí poprsí Six (sexuální android), což by se v klasické animaci asi moc nedařilo. Dokonce je i jen uvodní znělka slabší. Ale tím nechci říct, že by Tripping the Rift byl špatný seriál. Nabízí velkou dávku oddychové zábavy i plno popkulturních narážek, ale na 5* prostě nemá.

Můj nejmilejší bar (1996)

Život na barové stoličce, s bytem nad barem. Takový je Tommy aneb Steve Buscemi, který se ujal hlavní role, scénáře i režie. A musím uznat, že naprosto skvěle. Film má svou (alkoholickou) hloubku, několik geniálních momentů a dokáže opravdu oslovit. Velký zážitek z malého filmu.

Stalo se (2008)

Hm, Shyamalan opět přišel se svým oblíbeným žánrem - mysteriózní, napínavé a tajemné sci-fi. Rád bych řekl, že se mu to povedlo, ale bohužel. STALO SE je pouze průměrným snímkem. Ostatně jak už u Shyamalana poslední dobou bývá zvykem. Nápad není špatný, ale zpracování se mi nelíbilo. Spousta chybek a blbostí (kdo by se střelil do hlavy tak, že by měl díru přesně uprostřed čela?), málo napětí a příšerní herci. A hlavně předvídatelný děj....tímhle se pane na výsluní rozhodně nevrátíte.

Jeff Dunham's Very Special Christmas Special (2008) (pořad)

Slušná porce vánoční dunhamovské zábavy. Ahmed a Walter jsou skvělí (jako vždy), ostatní už trochu pokulhávají, Peanut mě tentokrát spíš štval. Pokud břichomluvce Dunhama ještě neznáte, tak doporučuji začít s jeho předchozími počiny. Vánoční speciál je trochu slabší, ale i tak dobrá zábava. Úvodní proslov bez loutek je snad zatím nejvtipnější, co Jeff měl. Ale ty písničky tam být nemusely...

Šílenství (1994)

Myslím si, že Ve spárech šílenství je jeden z nejlepších Carpentrových hororů. Opravdu děsivá paranoia, která vás bude chvilku provázet...

Sněžní andělé (2007)

Drsné a tvrdé drama, které si svou atmosféru buduje krásně postupně až dosáhne opravdu silných emocí u svých diváků. Líbilo se mi dobré zobrazení amerického městečka se všemi jeho problémy, šílenými obyvateli i prvními láskami. Dobrý filmek, ale k pěti hvězdičkám ještě něco chybí...