Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (1 860)

plakát

American Horror Story - 1984 (2019) (série) 

80. léta a pocta/variace/parodie/vykrádačka 80kových slasher hororů je celkem sázka na jistotu. A opravdu to funguje výborně. Po dlouhé době sezóna AHS, na které jsem visel a potřeboval další díl, co nejdříve...

plakát

Hlídka (2021) (seriál) 

Za mě tak 60-70%, ale jednu hvězdu jsem tomu přidal, když vidím kolik to tady má. Jsem fanouškem Zeměplochy a Hlídky obzvlášť. Jako adaptace by to neobstálo a urazilo. Hlavně Samuel Elánius... ano, měl své démony a hodně pil, ale taková troska zase nebyl a představoval jsem si ho úplně jinak, s ní jsem se v seriálu nesžil a Dormer silně přehrával, to už je i za hranou piráta Deppa. Ale když se vám od toho škatulkování podle předlohy podaří oprostit a koukáte na to "nezávisle", tak to není špatný seriál. Třeba záměny pohlaví a celkově trans ladění mi vůbec nevadilo, ani přesun z fantasy do steampunku. Postavy nejsou špatné, tedy až na výše zmíněné výtky k Samuelu Elániovi a trochu mi přišla nevyvážená genialita Pleskot v porovnání s Anguou a Karotkou, kteří byli trochu nijací a moc se nikam neposunuli. Hudebně je to geniální počin (a vzpomeňme na Těžké melodično, hudba má ve světě Zeměplochy své významné místo), ať už jde o kapelu The What nebo rapujícího Smrtě. Odchylky od příběhů v knihách, prolínání různých motivů z knih, to beru, že prostě je dílo volná adaptace. Co mě trochu zklamalo byl závěr - na jednu stranu trochu uspěchaný, na druhou otevřený (pro druhou sezónu). Jenže to je úplně zbytečné - stejně jako knihy o Hlídce jsou oddělené příběhy, tak i zde mohla další sezóna vyprávět nový příběh, rozvíjet charaktery, Hlídku a zápletku inspirovat třeba další knihou. Bylo by to mnohem lepší. Otevřený konec tady byl dost opruz... takový seriálový nešvar.

plakát

Gogs (1993) (seriál) 

Je to pecka! Škoda, že si to vtip a šmrnc neudrželo na všech (pouhých) 13 pětiminutových dílech...

plakát

Lupin - Série 2 (2021) (série) 

...a skončilo naprosto příšerně.

plakát

Američtí bohové - Série 2 (2019) (série) 

Tahle sezóna se opravdu nepovedla. První jsem ještě nějak zvládnul, ale tohle bylo utrpení. Někdo psal, že poslední 3 díly jsou nejlepší, ale nejsou. Stejně jako celá sezóna jen natahují děj zbytečnou vatou. Nefunguje to a moji oblíbenou knihu (sérii) to jen uráží.

plakát

Američtí bohové (2017) (seriál) 

Prostě knížka je skvělá a tohle je sice založené na skvělé knížce, ale to neznamená, že z toho taky nemůže bejt sračka. Sice občas hezká, stylová, temná, ale ve své podstatě většina dílů jsou sračky.

plakát

Zlý časy v El Royale (2018) 

To je přesně takový malý film, jaký mám rád. Temná atmosféra, spousta tajností a překvapení. Přitom se vše odehrává na jednom místě s pár herci. Ale má to atmosféru a to je v tomhle případě hlavní. Mě to stačí. Nepotřebuju akční honičku za půl miliardy, kde je nulová atmosféra.