• Krátkometrážní

Růžoví plameňáci (1972)

Královna oplzlosti Divine se svými přívrženci a celá ta povedená bandička "od vedle" působí tak lacině, až mi bylo líto toho času, který jsem sledováním zabila. // Pro fanoušky Divine povinnost. // Já jsem na to moc velký inťouš. Bez nadhledu, chápeš. Ale měl bys to vidět ještě než umřeš, je to totiž kultovka. // Je to tak trochu na způsob grotesky, a pokud se to má hodnotit jako "ujetina", tak má plný počet hvězdiček, pokud se to ale prezentuje jako "film", tak má akorát dvě hovna.

Říct si to můžeme... (2009) (studentský film)

Přinejmenším zajímavé. Dobrý námět, dobré prostředí, dobrý obraz. Niterní monology zpočátku výborné, později trochu "zvláštní". Ovšem herecky příliš křečovité (Kuba Jurásek má však velmi příjemný hlas).

Říkejte mi Kubrick (2005)

Opravdu nezáživný film, který si mou pozornost udržel jedině díky Johnu Malkovichovi, díky němuž taky původní 2 a půl * zaokrouhluji nahoru.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Pasoliniho poslední film je dosti perverzní, plný trýznění, sadismu, požívání exkrementů, mučení... a to vše doprovázeno (pro silnější účinek) Chopinovou hudbou a Baudelairovými citacemi. // Jeho poselství je jasné: obžaloba fašismu. // Povídky markýze de Sade během druhé světové války obživly v italském Saló a výsledkem je tento - nechutný - film. Pro někoho dokonalá ukázka zhoubného vlivu zla, ovšem pro někoho je tento počin nestravitelným. Patřím do kategorie číslo 2. // Vizuální stránka ve mně zabila jakoukoliv schopnost vnímat cokoliv jiného než vlnu nevolnosti, která v závěrečných scénách vygradovala do divoké bouře. Nebyla jsem schopna vidět každý záběr. A nikdy se o to už ani nebudu pokoušet. To fakt ne. // Zkrátka film, u něhož forma (v tomto případě dost násilná) totálně zabila obsah (resp. sdělení filmu). // Z mého vnitřního pohledu si myslím, že svět kolem nás je dost hnusný, brutální a šílený... a já absolutně nemám potřebu se na taková zvěrstva ještě dívat na plátně.

Samotáři (2000)

Snímkem Šeptej si mě David Ondříček získal a Samotáři patří mezi to nejlepší z nové české kinematografie... I když komerční úspěch způsobil jistou "přesycenost" této komedie, na kvalitě jí to neubírá.

Sbohem, baby (2007)

"To je Mirrabel?" - "Annabel." Výborný, napínavý, překvapivý snímek vygradující do morálních končin, kde kousavě dráždí.

S čerty nejsou žerty (1984)

Vynikající pohádka s nadčasovou a nejen-pohádkovou tematikou. A taky nejlepší dílo Hynka Bočana.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

První série - objev roku. Výborné herecké obsazení a parádní scénář. Téma hodně dlouho rezonuje. Druhá série - jde ještě hlouběji. Ještě mnohem hlouběji. // Za mě výborná záležitost.

Sekretářka (2002)

Romantická komedie o sadistovi a masochistce. Zní to absurdně? Není. V podání Shainberga a Wilsona je to snad až roztomilé.

Sen noci svatojánské (1959)

Opravdu kouzelné loutkové ztvárnění Shakespeara v podání mistra Trnky...