• Krátkometrážní

Motýl (2002)

Otřepnaný námět, působivé zpracování. Příběh je prostý, protkaný nádhernými scenériemi Vercors; tempo pomalé, odpovídající dlouhé stezce nejen po výšinách, ale i mezilidských vztazích. V horách, kde jsou odkázáni jeden na druhého, se mezi nimi vyvine křehký vztah a objeví to, co u Juliana bylo zapomenuto a Elsa to ještě nenašla... Tak trochu "Kolja na horách", ale poněkud jemnějšího citu.

Edi (2002)

Naturalistické polské drama ze současnosti o jednom muži jménem Edi, který rád četl a rád paběrkoval krámy, rád trávil čas se svým kamarádem Jurečkem, rád pomáhal. Takový dobrák od kosti, který žil v té "nižší" vrstvě, ale přitom měl jen ty vyšší city. // Zcela autentická atmosféra, dojemný příběh, strhující závěr. Henryk Golebiewski hraje opravdu celou svou bytostí, chce se mi říct. // Film nabitý emocemi, strachem, beznadějí a zase nadějí... prostě Piotr Trzaskalski mě mile překvapil a potvrdil, že polská kinematografie má opravdu co nabídnout.

Čistá duše (2001)

"Některé mozkové a myšlenkové chutě prostě neživím."

Jedna ruka netleská (2003)

Po několikerém zhlédnutí zvedám na plný počet, protože je to prostě perfektně ulítlá komedie.

Samotáři (2000)

Snímkem Šeptej si mě David Ondříček získal a Samotáři patří mezi to nejlepší z nové české kinematografie... I když komerční úspěch způsobil jistou "přesycenost" této komedie, na kvalitě jí to neubírá.

Nuda v Brně (2003)

Byla to láska na první pohled. // Tyhle absurditky, zdánlivě trapné a přitom vypointované, by měly být častěji.

Gladiátor (2000)

„Jmenuji se Maximus Decimus Meridius, velitel severních armád, generál legií Felixu, věrný sluha skutečného císaře Marca Aurelia. Otec zavražděného syna, manžel zavražděné ženy. A své pomsty dosáhnu, ať už v tomto životě, nebo v příštím." I love that.

Čokoláda (2000)

Když se mě někdo zeptá, jestli je nějaký romantický film, který mám ráda, tak nikdy nevím, co na to říct. Ale je to vlastně Čokoláda, cojineho.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Je úplně jedno, jestli jste nájemný vrah, modelka či zoufalý bratr bez peněz. Furt jste lidi a chcete přežít. // Nikdo nevyhraje. // Iñárritu ve své formě.