Agresivní virus (2014) (seriál)

Předlohu znám, v levných knihách ji prodávali za pár kaček a tak, když sem zjistil, že Toro bude dělat i seriálovou verzi, tak sem byl natěšen. Strygojové jsou moc povedení, Setrakian byl perfektní a dost sem mu fandil. Příběh mě chytl od začátku a i když linii s Ephraimem a jeho rodinou jsem moc nemusel, tak sem se bavil. Postupně naskakovali další postavy a ty původní umírali, takže se počet postav držel stále na podobném počtu. Finále třetí řady s atomovkou bylo slušné a klidně z toho mohli udělat i konec. Čtvrtá série pak ukazuje následky toho, že lidstvo bylo poraženo a stal se z něj chovný dobytek. Naše parta ale přežila a nenechá to tak. Většina postav tak před koncem stihne ještě natáhnout bačkory a do happy endu to všichni nedotáhnou. Celý seriál je slušně akční a napínavý, některé příběhové linie trošku otravné, ale celkově jsem se ty čtyři roky bavil.

Lore (2017) (seriál)

Každá epizoda je na určité téma, které je nám na začátku představeno formou dokumentu, který se pak přemění do formy příběhu při kterém občas zasáhne moderátor a poví nám další zajímavost. Každý příběh je natočen trochu jiným stylem a zabývá se něčím jiným, takže to docela uteče těch šest epizod, navíc se k tomu ještě člověk něco dozví. 60%

The Last Post (2017) (seriál)

Scénář má na svědomí Peter Moffat, který nám už naservíroval pár hodně povedených seriálu a navíc se děj odehrává v Jemenu na pokraji války za nezávislost, takže to vypadalo zajímavě. Dobová atmosféra je povedená, obsazení je fajn a akce ujde. Osobně bych uvítal trochu víc akce a nějaký pořádný drama. Historii sem nestudoval, takže nevím co se tam přesně stalo a jak to vypadalo, jestli se tvůrci drželi reality. Bohužel to takhle bylo trochu nezáživný a nějaký scény mi přišli úplně zbytečné. 50%

Nemocnice Dobrá karma (2017) (seriál)

Doktorce Ruby se zhroutí život a tak se rozhodne, že změní působiště a zažádá si o místo ve vyhlášené nemocnici v Indii. Místo toho se dostává do vesnické nemocnice Good Karma Hospital, která nemá prakticky žádné prostředky a je na tom hodně špatně. Navíc ji vede drsná Britka Lydia. Goa je krásná, takže záběry krajiny a okolí jsou pěkné. Postavy mě nezaujali a příběhy jsou vesměs taková ta doktorská klasika. Trošku mi to připomnělo Off the Map, které se mi hodně líbilo. GKH bohužel o proti OTM není tak napínavé a zábavné, postavy mi taky nepřijdou tak zajímavé a tak mě tento seriál nechává chladným. 50%

Greenhouse Academy (2017) (seriál)

Netflix se chopil izraelského seriálu a udělal z něj verzi pro USA. Dva sourozenci příjdou tragicky o matku a rozhodnou se dostat na prestižní akademii, kterou vystudovala jejich matka. Seriál je určen divákům kolem cca 10let let, připomíná to tvorbu CW a dá se to přirovnat k dramatičtější verzi High School Musical (bez zpívání) a nebo taková variace na Kouzelníky z Waverly Place. Celé je to takové jednoduché, dialogy velice stupidní, ve směs se tam nic neděje, postavy nezajímavé a herci neherci. Já cílovka rozhodně nejsem. 20%

Slasher (2016) (seriál)

První série v městečku s vrahem v popravčí kápi mě nijak extra nebavila. Zbytečně dlouhé a nudné dialogy, stupidní chování postav atd. Díky nízkému počtu epizod jsem to ale dokoukal. 55% Druhou sérii si vzal nastarost Netflix. Z městečka jsme se přesunuli do chaty uprostřed zasněžených lesů. Skupina přátel se vrací po letech do míst, kde pracovali jako instruktoři na dětském táboře a ukryli tam mrtvolu jejich kolegyně. Na místě úkrytu mrtvoly se má stavět, tak je potřeba se jí zbavit. Po příjezdu do chaty je ale někdo začne brutálně likvidovat. Druhá série mě docela překvapila atmosférou a provedením, které je daleko lepší než u té první série. Vraha sem původně tipoval úplně někoho jiného, sice se z něj taky vyklubal jeden, ale ne ten hlavní. S druhou sérii jsem spokojen a doufám, že se třetí taky povede. 70%

Plivu na váš hrob (2010)

O filmu jsem se dozvěděl náhodou, když jsem jel MHD do práce, tak dva malí chlapci (cca 10 let) tam film řešili a docela mě zaujali (žena vedle byla docela zhnusená jejich vyprávěním :-D). Film je kupodivu fajn záležitost. Druhá polovina je zábavná a příjemně brutální. Moc sem od toho nečekal a o to víc mě to překvapilo. Jen nechápu jak 50kg holčina zvedala a tahala 100kg chlapy do svých mučících vynálezů. 70%

Něžné vlny (2013)

Docela pěkná komedie, bohužel zbytečně shozená některýma postavama a slabým dějem. Čermák a jeho háro vypadá děsně. Budař fajn slizák. Šteflová opět kouzelná a určitě stojí za to sledovat její kariéru. Maršál a Cejnar docela dost nesympatičtí a v tomhle jsme se shodli ve více lidech.

Aldabra: Byl jednou jeden ostrov (2014)

Na film jsem byl dost zvědav, dokumenty a celkově filmy o zvířátkách mám rád. Některé záběry jsou moc pěkné, bohužel střih to kazí a jde se tam od jedný věci k další. Komentáře/vyprávění mě tam docela štvalo a přišlo mi to spíše nudné a trapné. Kdyby se třeba více zaměřeli na příběh a dali tomu ucelenější formu, tak to mohlo být lepší. Případně z toho mohli rovnou udělat dokument a povědět nám nějaké zajímavosti, zatímco bysme se kochali krásnými záběry. BBC a Attenborough si mě prostě rozmazlili.