Boj o ředitelnu (2016) (seriál)

McBride válel v Eastbound & Down a Goggins byl výborný třeba v Justified, SoA a nebo The Shield, takže obsazení hodně slibné. Oba v seriálu hrají naprosto super, hlavně Goggins a ta jeho postava. V první sérii musí chlapi spojit síly i přes vzájemnou nevraživost a zbavit se nové ředitelky, aby jeden z nich mohl zabrat její místo. V druhé Gamby řeší, kdo ho postřelil a Russell si užívá post ředitele. Obě série jsou plné humoru a občas seriál i přitvrdí. První sérii jsem si užíval, když se snažili zbavit ředitelky, ty jejich nápady a naschvály stály za to. Druhá série potom ukazuje, jak sláva může stoupnout do hlavy až tě začnou všichni nenávidět a o síle přátelství. Finále s tygrem bylo dobře ujetý. Celkově hodně povedený seriál, každému asi nesedne styl humoru, ale komu se líbilo E&D bude spokojen.

Liga spravedlnosti (2017)

Snydera a jeho tvorbu mám rád. BvS se mi hodně líbil, hlavně pak doma prodloužená verze, ta byla o proti kino verzi o level výš. Takže očekávání JL byla veliká, bohužel TRL mě moc nelákaly, hromada zpráv o filmu mě taky dost znervozňovala a tak mé natěšení dost opadlo. Film se mi nakonec docela i líbil, jenže bylo hodně znát nucené krácení na dvě hodiny, což ve filmu vypadá tak, že se skáče ze scény do scény a chybí tam občas nějaké provázání. Úvod s WW v bance byl teda hrozný, ale jak se začali ukazovat další posily, tak se to zlepšilo. Momoa jako Aquaman super, Flash byl taky perfektní, super hlášky a ty jeho obličeje taky stály za to. Cyborg bohužel dost mlátí do očí jak je z poloviny digitální, ale naštěstí tam nemá zas tolik prostoru. Green Lantern byl fajn, ale taky mohl dostat víc prostoru. Líbily se mi odkazy na různé věci z komiksů ať už postavy nebo přímo políčka z nějakého komiksu, bylo vidět, že si někdo něco nastudoval. Reklama na holící strojek a meďoury byla teda otřesná a připomnělo mi to české snímky, kde to taky okatě vnucují dívákovi. Film nakonec utekl jako voda a na konci bych si dal klidně ještě nějaký pokračování. Dvě potitulkovy potěšily, ta první je známá už ze seriálu a druhá navnadila na pokračování. Celkově to není špatné a je to na úrovni WW, ale na BvS a nebo SS to nemá. Budu doufat, že pak vyjde zase rozšířená verze na BD a budu moct zvednout hodnocení, ale když Snyder skončil, tak mám asi smůlu.

Inhumans (2017) (seriál)

Už TRL nevypadaly nijak extra a seriál je na tom stejně. Black Bolt v podání Ansona Mounta je sympoš, čemuž se není co divit, když zářil už jako Cullen Bohannon v HoW. Medusa než ji ostříhaj tak je taky fajn. Příběh docela ujde, ale provedení, kdy postavy pořád běhaj sem a tam a zase zpátky je docela otravné. Určitě šlo ze seriálu vytěžit daleko víc. Ani jako slabá náplast za Heroes to nefunguje, naštěstí o náhradu Heroes se postralo fajnový The Gifted. Pokud se stane zázrak a někoho to napadne prodloužit, tak budu koukat dál, ale zrušení mi vadit nebude. Teď mě zajímá, jak na to budou reagovat Agents of S.H.I.E.L.D., kteří tento seriál vystřídají. Předpokládám nějaký začlenění, když s tím ABC tak hnalo do TV.

Jigsaw (2017)

Sérii Saw máme doma rádi, takže když byl ohlášen další díl, tak jsme byli v pozoru a vyhlíželi každou zprávu o tom. Před kinem jsme si zopakovali předchozí díly a byli připraveni. Jigsaw ale na předchozí díly prakticky vůbec nenavazuje a jediný co s nima má společnýho je postava Johna Kramera. Obsazení je složené ze známých seriálových herců, máme tu: Jima z The Glades, Lewa z Californication, Supergirl ze Smallville, Ashe z Lost Girl a krásnou Chloe z Shoot the Messenger. Chování některých postav a hlavně jejich logika byla hrozná a nedávalo to moc smysl. Hry taky žádná sláva a celkové napětí, které bylo v předchozích dílech je prostě pryč. Humor na odlehčení mi tam taky moc neseděl i když pár lidí v sále se dost smálo. Znova se na to už asi nepodívám a až budem příště dávat rewatch série, tak bez toho zbytečného dílu.

Dokud nás svatba nerozdělí (2017)

Komedie odehrávající se během jedné svatby. Nakoukneme pod pokličku toho jak se připravuje a řídí luxusní svatba. Samozřejmě ne vždy jde vše hladce a občas vznikne nějaký zádrhel. Komedie ukazuje nějaké zádrhely a jak se o ně musí šéf svatební agentury postarat. Samozřejmě vzniká spousta vtipných situací. O proti americkým komediím, který jsou poslední dobou na stejný brdo, je tento film trochu reálnější a člověka to víc zaujme a baví. Scéna s balónem je pak už vrchol, kde mě od smání bolely tváře. Moc se mi líbil soundtrack a hlavně písnička právě ve scéně s balónem (Cascadeur - Meaning). Film se mi líbil a děkuji CSFD za projekci.

Saw 3D (2010)

Poslední Saw, se chtělo svést na vlně slávy 3D, kterou nastartoval Avatar, takže v kině samozřejmě běželo také v 3D. 3D efekty jsou ale minimální a nejlepší je na konci zahozená pila a někde uprostřed vozík s bodákem vepředu. Scénu s vozíkem jsem v kině viděl několikrát a to hlavně kvůli paní Jigsaw a jejímu tílku, ze všech dílu asi nejvíc sexy scéna. Samotná hra táhnoucí se dílem je docela nuda, podvodník nezajímavý a člověk mu ani nefandí. Nesmyslná smrt jeho nevinné manželky na konci cesty to docela kazí. Příběh je relativně ukončen a vše uzavřeno, takže jako zakončení série to ujde.

Nadia: Tajemství Modré vody (1990) (seriál)

Jean, mladý vynálezce, se rozhodne jednou pomocí dívce Nadie a zachránit ji před pronásledovateli. Jean se do Nadii zamiluje a slíbí ji, že ji dopraví do Afriky, kde se pravděpodobně narodila. Jejich dobrodružná cesta nabere ale úplně jiný spád a kolikrát jde o život a nebo přímo o záchranu celé planety. Animace je moc pěkná i po tolika letech. Příběh má nádech dobrodružství od J. Verna, za což asi může hlavně Nemo a jeho Nautilus, a nechybí krásný příběh za kterým stojí Mijazaki, což už samo o sobě značí úžasný příběh, jak tento velikán v každém svém díle dokazuje.

Vražda v Orient expresu (2017)

Když se řekne Hercule Poirot ihned si představím tvář Sucheta. Branagh jako HP mě moc nelákal, ve filmu ale docela zářil a bavil mě, teda až na ten jeho hrozný dvojitý knír. Ve filmu obrovské množství hvězd, bohužel každá má jen pár větiček jinak tam sedí a hazí ksichty na kameru, což je škoda takhle nevyužít taková jména jako O. Colman nebo P. Cruz. Kamera je výborná, hodně se mi líbily záběry ze stropu vagonu, kdy jsme dění viděli shora. Digitální triky trochu moc okaté, ale záběry krásné krajiny to vynahrazují a že jich tam není málo. Finále ve stylu Poslední večeře Krista docela úsměvné. Co se samotného filmu týče, tak sice se na něj moc hezky kouká, ale pár pasáží je zbytečně natahovaných a chtělo by to prostříhat a nebo dát větší prostor ostatním. Pokud bude následovat další díl a to Smrt na Nilu, jak naznačuje konec, tak se rád podívám. Jinak Vraždu v Orient expresu volím verzi se Suchetem a Jessicou Chastain, která mi sedla víc. 70%

Saw 6 (2009)

Saw 6 mi přišlo lepší než filmy 3-5. Příběh, kde detektiv se snaží nebýt chycen FBI a přitom odehrát poslední hru, je docela zajímavý. Do toho zasáhne opět milfka, takže je na co koukat. Hra s pojišťováky je fajn. Celkově je tento díl takový akčnější a svižnější a trošku pozvedl sérii z průměru až podprůměru na lehký nadprůměr. Otevřený konec opět láka na díl další.

Saw 5 (2008)

Opět se setkáváme s agentem FBI a policistou. Prozrazuje se nám vztah policisty a Kramera a vznik některých her z předchozích dílů. Skupinová hra docela slušná, rozvinutí příběhu a doplnění informací taky ušlo. Hon agenta FBI docela nuda a navíc se nám zde opakuje stejný vzorec jako v dílech předchozích a na konci chybí nějaký zajimavý twist.