Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Béčko jak vyšité, ale tomuto pokračovaniu jednoznačne slúži ku cti, že verne kopíruje hru. Preto tak nadhodnocujem.

Resident Evil (2002)

Pamätám si, že som to videl po prvýkrát v kine, čoby fanúšik hry a už vtedy som mal pocity zmiešané. Dnes vravím, že Milla je (vzhľadom na proporcie hrudníka) veľmi pekné chlapča, akcia na béčko z roku 2002 je slušná, herectvo u všetkých podpriemerné. Ale ako píšem, beriem ohľad na rok výroby.

Gangy New Yorku (2002)

Výborná prvá bojová scéna, kedy mal film našliapnuté, ale potom to ostalo verné Martinovim tradíciám, čiže dlhé, nudné, nelogické, málo uveriteľné, nemastné, neslané, proste také Scorseseovské. Martin Scorsese ostane v mojich očiach režisér dlhých nudných preceňovaných filmov a Casina. To jediné ma bavilo v celej svojej kráse.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Guy Ritchie mi prichystal sklamanie roka 2015. Zostal tu iba nevyužitý potenciál a nikdy nekončiaca sa nuda. Kde sa to hrabe na Kingsmana, Špióna a pod. Nesiaha im to ani po päty.

Podvod (2008)

Hrôzostrašné. Kurnik ja teda vyberám filmy. Herecký výkon Mišky Wiliamsovej je na zlatú malinu. A vôbec, jedná sa tu o 100 minútovú nudu bez prekvapení. Odvar z dobrých thrillerov.

Syn zmaru (2014)

Slabučké. Najväčšou slabinou je Brenton Thwaites, v tesnom závese sú Julius Avery, Julius Avery a Jed Kurzel. Keď sledujete film, v ktorom zlyháva viery hodnosť hlavnej postavy, režisér je diletant, scenárista jeho druhé ja a skladateľ bez talentu, musíte hľadať dôvody na hviezdy niekde inde. Tu si ich zaslúžia jedine surovosť a akcia v podobe slušných prestreliek. Son of a Gun je ľahko zabudnuteľný film.

WWE Fastlane (2016) (pořad)

4, pretože Triple threat. To nepotrebuje ďalší komentár.

Sloní píseň (2014)

Zbytočnosť, ktorú nezvládli najmä scenárista a herci. Najväčším klamstvom je (ne)herectvo Xaviera Dolana. Nie že uveríte komentárom o výbornom výkone a taktiež neverte komentárom o hre na mačku a myš. Nič z toho sa totiž nestane. Je to prasprostá nuda o tom ako sa dopracovať ku komplikovanej samovražde. A aby som nezabudol na moju deviáciu, Catherine Keener je v sestričkovskom oblečení sexy päťdesiatnička s peknými nohami a za to ocko dáva hviezdy.

Mafián (1996) (TV film)

Film Gotti považujem už 20 rokov za klasiku medzi mafiánskymi snímkami, preto ma prekvapil mimoriadne nízky počet hodnotiacich. Je to klasika hodná 80 percent. Armand Assante v životnej forme, William Forsythe vo vedľajšej úlohe skvelý ako obvykle. Výborné, pozerajte a hodnoťte.

Gunman: Muž na odstřel (2015)

Čo proti tomu zase máte. Gunman je Sean Penn vo výbornej forme, fyzickej i hereckej. Gunman je Javier Bardem, ktorý ako jeden z najlepších hercov súčasnosti by dokázal zahrať aj mŕtveho potkana natoľko presvedčivo, že by ste naňho volali deratizéra. Gunman je Pierre Morel, ktorý tentokrát nevsadil len na bezduchú strieľačku, ale na zmysluplný dej a príbeh a vyšlo mu to. To ale zároveň neznamená, že by akcia nedostala dostatok priestoru. Práve naopak, bolo jej hodne a zakaždým v maximálnej kvalite. Takto nejako vyzerá inteligentný akčný thriller.