Vlkodlak (2010)

Začiatok bol taký nejasný, ale bravúrne zvládnutá scéna v cigánskej osade jasne napovedala, že sa bude jednať o kvalitný vlčí snímok a ešte aj uvidíme hercov hrať, čo nemusí byť vždy samozrejmosť. Mimochodom, ak by si vĺčik našiel trochu času, mohol by zájsť napríklad do Bystrian, Košíc, Sečoviec, Trebišova, Krompách a všelikde inde kde žijú kočovníci. Potrebovali by pripomenúť, že kočovať znamená presúvať sa a je najvyšší čas pohnúť sa ďalej smerom k Antarktíde. Naspäť k filmu....s Emilkou by som vedel "pokecať" o bárskde všeličom až by sa tak prášilo............, z niekoho. Hopkins, Del Toro a Weaving sú skvelí herci, masky a akčné scény obsahujú tú správnu zmes krvi a vnútorností, takže moje hodnotenie bude viac ako uspokojivé. A teraz už idem, za chvíľku zmizne mesiac za oblaky a ja ešte potrebujem pozavíjať na tú moju fenku. Aúúúúúúúúú.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Priamočiare, odsýpalo to. V hlavných úlohách pre mňa neboli herci, ale dva legendárne netvory. Rozumiem, že vzhľadom na legendárnosť jednotlivých sérií sa všeobecne očakávalo lepšie prepojenie príbehov možno časovej osi, ale srali muchy na to. Mne sa to páčilo, také príjemné bezstarostné sledovaníčko.

Bez kalhot XXL (2015)

To ako fakt ? To aj toto sa nazýva film ? Výpovedná hodnota 0, zábava 0, herecký výkon 0, dej 0. Teda tanečný výkon Tatuma klobúk dole, ale pri tak prijebanom filme to chcelo asi o dosť odľahčiť. Toto sa ale bralo kurva vážne. To fakt ? To aj toto sa nazýva film ?

Méďa 2 (2015)

Vlastne sa mi to páčilo menej ako jednotka, ale akcia s Comic conom ma dostala do sĺz, tak hodnotenie dorovnávam. Inak Amanda Seyfried je jednou z najškaredších herečiek vôbec. Tá podoba s Glumom tvorcom vyšla neskutočne, teda až na to, že Glum je sympaťák. Ted Clubber Lang a jeho syn Apollo Creed Clubber Lang, ty kokos to s čistou hlavou nevymyslíš :), Seth asi čo to o drogách vie.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Jednotka pre mňa zostáva neprekonaná, ale celá séria MI je vydarená, teda samozrejme s výnimkou dvojky, kedy nejaký silne zfetovaný producent dal réžiu do rúk najväčšiemu ničiteľovi akčných filmov Janovi Vu. A naspäť k tomuto dielu, jedná sa o druhý-tretí najlepší. O Rebecce sa nezmieňujem z dôvodu silnej erekcie. Neboj Beky ja na teba počkám.

Drsný časy (2005)

Viac ako vydarený debut Davida Ayera. Vďačí za to mimo svojho talentu nepochybne skvelej kamere a fenomenálnemu Christianovi Baleovi. Všetky vedľajšie úlohy boli odohraté skvelo, ale Kiko tu zase raz exceloval. Malo to svoje nudnejšie nezáživné pasáže, ale ako celok to bola drsná pouličná dráma a výborný film.

Záchranáři (2006)

Rozhodovanie je jednoznačne medzi 3 a 4. Ale Kevina mám rád a Káčer mi nijako neublížil :). Dobré, ale bolo potrebné ubrať 20 minút.

Tango a Cash (1989)

Paradoxne, ak by som to hodnotil pre 20 rokmi, dal by som tomu trojku. Ale takto mi to tak nejak pripomenulo staré dobré časy a zdalo sa mi to aj omnoho vtipnejšie než kedysi. Už som pomaly aj zabudol nato, že akčňáky v 90-tych boli plné podarených hlášok, ktoré sa už dnes v takom množstve nevidia. Sly a Kurt sú podarená dvojka a naivita k tomuto typu filmov proste patrí. Super.

Ant-Man (2015)

Prepojený komiksový vesmír bol zo strany Marvelu nápad za miliardu. Tvorcom otvára neuveriteľné možnosti, fanúšikom komiksov plní všetky filmové sny a s filmovými efektami, ktoré dokážu dnes vytvárať je to jedno zlaté vajce, ktoré bude tvorcov živiť ešte veľmi slušnú dobu. Inak film to bol zaujímavý, plný nápadov, s krásnou Lilly a vôbec dobrým obsadením vo všetkých úlohách. Zábavná stránka bola zábavná, akčná bola akčná a príbehová bol komiksovo dojemná. Chcem ďalší.

Tekken (2010)

Je povrchné dať hviezdu za krásny zadok Kelly Overton ? No a čo. Druhú by som možno pridal za občas dobrú bojovú choreografiu, ale jednak je tu slovo občas a jednak ten zbytok je až príliš veľká prasprostá pičovina, dokonca aj na počítačovú hru. Ostaňme teda pri tej zadnici, kam celý film patrí.