Avengers: Age of Ultron (2015)

O poznání horší než jednička, ale stále to tak nějak funguje. Nebyl jsem úplně nadšený, že hlavním záporákem má být Ultron a taky mě zcela nepřesvědčil, Loki byl prostě ve všech ohledech lepší. Co se týče samotného příběhu, ten z velké části kopíruje jedničku - tedy hrdinové se spojí, rozhádají, jednají každý sám a nakonec opět spojí a vyhrají. Oproti prvnímu dílu už se mi bohužel zdálo, že ne každý hrdina má dostatečný prostor, zejména Thor. Nejspíš to bylo tím, že Black Widow ani Hawkeye nemají své filmy, tak se tam ukázalo trochu víc o jejich charakteru. Zatímco u Hawka to ale ještě působí svěže, tak románek Widow s Hulkem je jako pěst na oko. Dalším problémem je to, že těch komiksovek je teď už opravdu hodně ( a mnoho dalších čeká). takže člověka už ty věčné digitální scifi orgie se superhrdiny, kteří nakládají záporákům všeho druhu přestávají bavit. Slušné oživení byla dvojčata (Zejména na mladou Olsenku se dalo koukat), ale ty taky nedostala dostatečný prostor k nějakému výkonu. Dlouho jsem si taky lámal hlavu, jak bude řešena hromadná bitva, aby stejně jako v jedničce každý Avenger dostal prostor k nakopání pár zadků a stalo se jak jsem předpokládal. Prostě boj s tisíci malými Iron many... Dosti tuctové a nudné, potěšilo alespoň zvednutí celé vesničky. No celkově vzato mám pořád pro tenhle typ filmů slabost a stále mám rád většinu členů týmu, nicméně se obávám, že další film (Rozdělený dokonce na dva díly) už bude velmi velké zklamání. Nicméně tady to ještě jakž takž fungovalo, akce nebyla vůbec špatné, i nějaký ten vtípek se občas prohodil ( I když ne tak skvělé jako v prvním díle), potěšila camea skoro všech filmových sidekicků různých Avengerů, Whedon stále přidává svou osobitost, díky které jsem si zamiloval Firefly. Takže i přes výrazný počet děr v ději, nevyváženého tempa a dalších chybiček, to jako celek fungovalo a film uběhl dost rychle, což je základ. Dám tedy ještě lehce nadprůměrné 4 hvězdy a modlím se, aby trojka nebyla takový paskvil, jaký čekám. 72%

Resident Evil: Odveta (2012) odpad!

Tak takhle špatný film jsem dlouho neviděl. Upřímně docela lituju všechny, kteří tomu dali víc než hvězdičku, protože opravdu nechápu proč. S předchozími 4 díly to nemělo společného vůbec nic, jako kdyby snad tvůrci startovali novou sérii. To, že to nemělo vůbec žádný děj, herce, efekty, logiku, nápad, snad netřeba rozmazávat, to ví každý. Potíž je spíš v tom, že to nedrželo při sobě ani jako samostatný film, natož část serie. Ani nevím kolikrát za film (50x) jsem si říkal těžké wtf? Jak na tohle mohl někdo dát byť jeden dolar. Jsem upřímně pořád v šoku, co jsem právě viděl. Film se tomu rozhodně říkat nedá. Možná to točili jako parodii na předchozí díly, to bych ještě pobral. No kolem a kolem to nemělo hlavu ani patu, narvali tam všechny postavy i monstra z předchozích dílů, které samozřejmě absolutně nevychytali a uvařili pěkný gulášek alá pejsek a kočička. Moc často odpady nedávám, ale tohle si ani tu hvězdu nezaslouží. 10% a ODPAD

Revizoři (2003)

Výborný film, zejména atmosféricky. Je jasné, že jde o víceméně čirou fikci, ale ten maďarský guláš komických scén s dramatickými až těžce psychopatickými prostě funguje. Ve filmu se najde spousta metafor a různých skrytých informací, přičemž některé jsou jasné, jiné se hledají těžko. Maďarština mi kupodivu vůbec nevadila a u filmu jsem se bavil. Nejsem si sice doteď úplně jistý některými dějovými zvraty a ani konec mě zcela úplně neuspokojil, ale od takového psychologicky až mysteriozně zaměřeného filmu se žádný jasný konec ani čekat nedal. Ty životní poselství která to má, jako například - i když jste ve sračkách až po kolena, jsou v nich jiní až po krk - jsou vážně skvělá. Celá ta atmosféra obyčejného dne revizora, kdy jedná s cestujícími, v noci běží o život metrem v nesmyslném závodě a ještě se musí vypořádat se zabijákem, sprejerem, sám sebou a svou minulostí, prostě opravdu funguje. Hlavní hrdina byl dost sympatický, stejně jako slečna v plyšovém oblečku, která působila v roli spásného anděla již dávno ztracené duše. Abych to shrnul, film utekl poměrně svižně, tempo režie a střih výborné, stejně jako hudba, která do toho praštila když měla a ubrala zase v jiné situaci. Není to na úplně plný počet, přeci jen některé věci nebyly dotažené do konce, ale krásné 4 hvězdy si to zaslouží. Poslední scéna, kdy dvojice vyjíždí eskalátorem do pomyslného nebe je výborná. 4* 78%

Agent Carter (2015) (seriál)

No tak to mám za sebou. Žádné obrovské nadšení jsem nezažil, ale těch 8 dílů se bez úhony přežít dalo a alespoň bylo před začátkem agentů co sledovat. První díly byly opravdu hodně slabé, nic moc se tam nedělo a celková atmosféra nefungovala. Poslední 3 díly už nabraly obrátky a seriál začal docela šlapat, ale pak hned skončil. Hayley je bez pochyby krásná a v kapitánovi mi do role seděla, ale co se z ní stalo tady to už bylo trochu moc. Ten celý terminátor/black widow přístup mi vůbec neseděl jak k herečce, tak postavě. Peggy má být holka od rány, ale ne Bruce Lee co zametá s každým chlapem, který se objeví. Dobová atmosféra byla sice fajn, ale místy nebyla přesně trefená a časem už člověk ani nevnímal, že se seriál neodehrává v současnosti. Objevilo se zde spousta vedlejších postav, ale k žádné z nich se nedal vytvořit vztah, jediný kdo se povedl, byl Jarvis. Jeho postava i obsazení prosvětlovala místy hodně nudné místa v seriálu. Zvrat docela očekáváný, konec uspokojivý, největší výhoda je, že to mělo opravdu jen 8 dílů, takže se nic zbytečně nenatahovalo. Potěší mihnutí pár postav z kapitána a celková návaznost na jeho universum. Takže když to vezmu kolem a kolem, slušný průměrný seriál, který ale v záplavě komiksových seriálů a filmů ničím nevyčnívá. Zatracovat se však úplně nedá, šlo o slušnou zábavu na nedělní odpoledne. Silné 3 hvězdy a 65%

Galavant (2015) (seriál)

Po první sérii. Přiznejme si, že je to strašná blbina :). Ale na druhou stranu, těch je v moderní době hrozně málo. Seriály jsou všechny na stejném principu, samá kriminálka nebo sitcom o partě lidí. Chtělo to hodně odvahy zkusit tuhle ztřeštěnost, která mohla skončit totálním fiaskem nebo chválou. Určitě to rozdělí diváky na dvě skupiny, ale já budu zatím patřit k té spokojenější. Nemám rád zpívání ve filmech, ale některé songy byly slušné a až na pár otravných se to dalo přežít. Místy sice trapně okamžiky, ale většinou taky skvělé vtípky, kdy jsem se ze srdce zasmál. 20 minut na díl a 8 dílů na sérii není taky nic, co by člověka nějak obtěžovalo a mrhalo jeho časem. Celému seriálu samozřejmě dominuje skvělý Omundson, kterého jsem měl rád už v Psych. I ostatní postavy jsou dobré, ale Timothy prostě vládne jako král.Takže když to vezmu kolem a kolem, je to neškodná blbinka která umí dobře pobavit a ukrátit čas, když se člověk nudí, aniž by mu sežrala celé odpoledne při sledování více dílů. Je to na pomezí 3 a 4, ale zatím dám 4 a uvidím, jak bude pokračovat další série. 4* a 72%

Rivalové (2013)

Výborný film. Byl jsem dost skeptický, protože o tom všichni básnili a já si pořád dával na čas. Nemám vůbec rád životopisné filmy a poslední roky už ani formule, takže jsem to sledoval s obavami. Začátek nebyl nejsilnější, ale po půlhodině to začalo vážně šlapat a od té nehody už to bylo vynikající, včetně výborného závěru. Hemswortha mám hodně rád a konečně ukázal, že umí hrát víc než jen svalnaté hrdiny. Hodně mě překvapil Bruhl, kterého jsem v podstatě neznal, ale byl vynikající. Trochu mě jen mrzelo, že film místy tápal v tom, čím chce být. Jestli životopisným dokumentem, dramatem o vztahu dvou závodníků, nebo prostě jen sportovním filmem s prvky dramatu. Díky tomu občas opadalo tempo, vytrácelo se závodění a celkově to ztrácelo šťávu. Ale to je tak jediná vada na kráse. Nutno zmínit opět skvělou hudbu, ale to není u Zimmera nic překvapivého. Často se mi nestává, že bych ze začátku filmu trochu hořekoval, jestli se na to vůbec dívat a pak jsem zůstal úplně pohlcený tím, jak film gradoval. I když jsem věděl jak celý šampionát dopadl, kdy se stala nehoda, jak sezona probíhala, stejně to bylo dech beroucí. Ze začátku byl Lauda opravdu pěkný parchant a Hunt zase totální nezodpovědný pohodář. Výborná scéna se zmlácením novináře, i když se mi nějak nechce věřit, že by to odeznělo bez problému :o). Zkrátka skvělý film se skvělou hudbou a výbornými hereckými výkony, které i z vlastně předvídatelného a známého scénáře udělaly čistou zábavu. Zřejmě by si to zasloužilo plnou palbu, ale prozatím dám 4* a počkám jak na mě dýchne druhé podívání. Ale budou to velmi silně 4* a 82%

Maverick (1994)

Výborná westernová komedie se skvělým Gibsonem a krásnou Foster. Molina jako Hombre záporák taky skvěle funguje. Celkově jde o velmi vtipnou sérii několika skvělých příhod, které vedou k velkému pokerovému turnaji. Chemie mezi herci funguje skvěle, prošpikováno slušnými vtípky a třeba scénka s lovením "indiánů" je fantastická. Zajímavé zvraty, tempo, dobová hudba. Občas je to až příliš parodické, ale jinak to funguje. Můj táta vždycky říkával, na pět hvězd to úplně není, ale je to film, který můžu vidět v televizi pokaždé. silné 4* a 80%

John Wick (2014)

Spokojenost. Další důkaz toho, že když se povede obsazení, atmosféra a hudba, není potřeba moc slov. Opravdu, protagonisté toho moc nenamluví ( výhoda pro překladatele :o) ). Jinak do filmu jsem šel kvůli Keanovi, kterému akční role docela svědčí. Úvodních 15 minut bylo potřebných pro navození atmosféry a pak už vlastně začala nonstop akce lemovaná slušným soundtrackem. Jasně, celý ten koncept zabijáka na odpočinku, kterého "něco" donutí jít zpět do akce je dost ohraný, ale když má film takové zběsilé tempo s jedním headshotem za druhým, tak proč ne :) To doklepávání všech načatých nepřátel mě fakt bavilo, jako kdybych zase hrál CS. Jinak to samozřejmě nemělo moc čím zaujmout (Až na pár skvělých vedlejších herců - Defoe, McShane). Docela se mi líbila i ta celá organizace kolem společnosti zabijáků - hotel, pravidla, "uklízeči", prostě celkově ta struktura dalšího světa, kde se platí zlatem. Pokud někomu vadí plytký scénář a nedostatek srdceryvných hereckých výkonů, nechť si pustí Královu řeč, či podobnou koninu. Já preferuju, když se ve filmu občas i něco stane. Pěkné 4 * a 78% PS: je strašně zajímavé, jak tu spousta lidí hořekuje nad absurdním a plytkým scénářem, ale u takového Avataru, kde nebyl příběh vůbec žádný a postavy taky ne, jim to nevadí...

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Dobře zábavná blbinka :) Je to takový ústřel, něco úplně netradičního. Musím se přiznat, že fakt nemám rád muzikály a celkově písničky ve filmech, ale čas od času se některý dá a tady jsem s tím neměl žádný velký problém. Ba naopak, pár songů bylo dost slušných. Největší klad téhle úsměvnosti je jednoznačně v obsazení. Neil Patrick je fantastický, k tomu skvěle arogantní a sebestředný Fillion, kterého mám moc rád a Felicia se sem taky hodí. Má to slušný počet úsměvných momentů a vtipů, uteče to jako voda i díky přiměřenému 40 minutovému trvání a po skončení zůstane úsměv na rtech, i když trochu trpký z tragikomického závěru. Možná by se v tom dalo najít i nějaké "poselství", kdyby se člověk snažil :) Na 5 to není, ale 4 tomu s čistou myslí dát můžu. 4* 78%. Akorát teda trošku nechápu, proč je to v kategorii seriály :o)

Biloxi Blues (1988)

Dobrý film. První hodinka je hodně dobrá, ta vzájemná chemie mezi vojáky, vojáky a velitelem, celkově prostředím a výcvikem funguje dobře. Potom v poslední zhruba půl hodině, nebo možná trochu víc, pro mě nepochopitelně film nabere hrozný spád a zatímco nejprve to ubíhalo po hodinách či dnech, začnou se přeskakovat víkendy, opustí se úplně výcvik a vše se zaměří jen na vztah hlavního hrdiny se slečnou a na vojáky obecně. Skáče to z jednoho problému na druhý, u každého to zůstane jen chvíli a pak najednou bum, máme tu silnou finální scénu a konec. Zůstal jsem trochu opařený upřímně. Ale mimo trošku děravé tempo a na konci chatrný příběh to prostě funguje. Odlehčený humor, který přesně sedí na určité situace, dobře napsané charaktery vojáků, i když bohužel většina z nich neměla moc šanci se projevit, výborně zahráno, zejména Walken jako vždy. Je to prostě takové ze života, což je také pochopitelné, když je to vlastně autobiografie :) Největší chyba filmu tedy je, že nešel víc do hloubky a od půlky už se spíš připravoval na konečnou scénu. Škoda, mohlo to být ještě lepší. Je to na pomezí 3 a 4 hvězd, ale protože to uběhlo jako voda a několikrát jsem se upřímně zasmál, dám tomu slabé 4. 4* 72%