Slzy slunce (2003)

Když jsem to viděl poprvé, dal jsem tomu nekompromisně 2 hvězdy. Zdálo se mi to jako pseudo valečný film, nic mi tam nesedělo a přišlo mi to spíš vtipné. Ale když jsem to dnes viděl potřetí, po pár pivech a trochu ve špatné náladě, musel jsem ten film docenit. CO má Ryan co tohle ne? Co mají všechny ty 80% filmy? Tenhle boj mi přijde daleko logičtější a zajimavější než jít pro nějakeho Ryana... Má to velmi silné okamžiky, má to trochu slabší. Ale sakra je to hodně silné. Dávám 4, protože ten film si to prostě zaslouží. 75%

Transformers: Zánik (2014)

Michael Bay u mě opět klesl o stupínek níž co se režie týče. Nejdřív bych chtěl zmínit, že tenhle film byl stupidně, ale opravdu stupidně dlouhý na to, že se tam skoro nic nedělo. Kdyby to mělo o hodinu míň, ani bych to nepoznal. Víc než půlka postav tam byla naprosto zbytečná, zejména Sophia Myles, její úlohu ve filmu jsem vážně nepochopil, asi jí došly peníze, nebo tam chtěli mít nějakou hezkou dospělou herečku? O nikom jsme se nedozvěděli vůbec nic, žádná postava vlastně neměla motivaci pro to, co dělala, takže tam jen spíš zmateně běhali bez kloudného děje. Nasadit do filmu 2 a více záporných postav byl taky pěkný nesmysl, protože stejně ani jedna jako záporná nefungovala, spíš směšně. Akce a efekty zase zmáknuté na výbornou, ale mám takový pocit, že to je ta jediná věc, která Bayovi zbyla a kterou ještě umí. Děj nesmyslný, zvraty naprosto očekávané, nesmyslné dialogy spojené s neherectvím některých "herců". No nejspíš blockbusterové zklamání roku. Abych jenom nehanil tak se mi místy líbila hudba. Walhberg tam byl slušný ( i když možná pro to, že ho mám celkem rád) a občas padla i skutečně vtipná hláška. Ale jinak dinousaři? Wtf? Tvůrci už vás mají dost, chtějí vás zpátky? Wtf? CIA totální odpad? No tohle není zas tak wtf :D Abych se dlouze rozepisoval, tak z filmu jsem si odnesl jen přeseděnou zadnici, nic víc. Chtěl jsem dát alespoň 3 hvězdy, ale vzhledem k tomu, že jsem je dal novým X menům, tak dohle dostane silné 2 *. 50%

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Výborné. Trochu mi to připomínalo Iron mana 3. Jsem rád, že ve filmu byla Scarlett a taky Falcon, protože samotný kapitán amerika to prostě neutáhne, což se projevilo v prvním dílu. Ale v rámci týmu mu to šlape náramně což šlo vidět tady a taky v Avengers. Vyvážený prostor akce a konverzace, děj ne uplně čekaný, takže o zápletku bylo postaráno. Je fakt, že některé ty zvraty a celá věc kolem HYDRY, která rozkládá SHIELD je poněkud divná, ale čert to vem. Já se u filmu královsky bavil, bylo dam tak akorát patosu, akce, sem tam nějaký vtípek. Uplně tak vysoko jako Avengers nebo Iron man 3 to nemíří, ale nebál bych se to postavit na bronzový stupínek z hlediska marvel filmů. Neberte mě špatně, jedničku mám navzdory zdejšímu hodnocení dost rád, ale celá atmosféra druhé světové a 1/4 filmu s "chudým" Rodgersem nebylo uplně perfektní. Naproti tomu moderní doba propojená se stejnými ideály druhé světové kapitánovi svědčí a projevuje se to nejen v akčních scénách a efektech, ale celkově i v příběhu a nádechu filmu. Jsem příjemně překvapen, čekal jsem něco podobného jako byl Thor 2 a dostal jsem o dost lepší film. Krásné silné 4 hvězdy, až se mi chce skoro dát 5. 82%

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Hodnoceno po 4 dílech: Liga vyjimečných v seriálu. Je to už dost vymačkané téma v mnoha filmech, ale já tuhle tématiku prostě můžu, takže mě seriál hned nalákal. Pilot se mi velmi líbil, skvělé herecké obsazení, výborná atmosféra, tajemna přítomno dost a dokonce i nějaká akce se objevila. Jenže už hned druhý díl byl trochu pokles a další dva v tom bohužel pokračovali. Jak zde bylo řečeno, postava Frankensteina je asi nejnudnější a jeho dějová linka mě fakt nebaví, klidně by mohl mít méně prostoru. Zatím si mě nejvíce získala postava ostrostřelce Chandlera a Sira Murryho. Rád bych dodal, že všemi vyzdvihovaná Eva Green se mi teda dvakrát nelíbí, protože za prvé občas slušně přehrává a za druhé jí tu roli vůbec, ale vůbec nevěřím, což je vždycky u herců základní problém. Stejně tak teda zdejší narážky na to, že se u toho fakt nedá jíst, že je to dost drsné atd.. No asi mám silný žaludek ale žádný takový problém jsem teda neměl... Takže když to vezmu kolem a kolem je to hrozně nevyrovnané. A to nejen mezi jednotlivými díly, ale i v rámci jednoho dílu samotného. Chvíli hltám co se děje a za chvíli pomalu posunuju scény v přehrávači. Mám takový strach, že to bude čím dál horší, ale ještě tomu dám pár dílů šanci Připadá mi to trochu jako SLeepy Hollow, kde se mi dost líbíl pilot ale během dalších dílu to kleslo tak nízko, že po 5 dílech jsem to přestal sledovat. Pustím pátý díl a uvidíme co dál :) Zatím nechám bez hodnocení, ale viděl bych to na 3 hvězdy... Edit: Po 7 dílech bohužel žádné zlepšení. To co jsem původně považoval za mysticky/fantasy seriál o upírech a jiné problematice se změnilo na jakýsi pseudofilosoficky nesmysl s neskutečným množstvím rádoby hlubokých klišé hovorech o smyslu života a jiných věcech. Ty dialogy jakoby tam vůbec nepatřili prostě náhodně poskládané slova a věty za sebe. Eva Green je neskutečně otravná a Josh Hartnett je tam méně než by bylo zdrávo. Žádný děj, žádný spád, žádná nit. Prostě několik absolutně odlišných postav které nějak tak proplouvají dějem kvůli společným cílům a přitom spolu takřka nemluví.. Asi s tím končím. 3*, ale slabé tři, narozdíl od prvních dílů. 60%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Tyyy jo, to je ale vysoké hodnocení tady. Já budu hodnotit asi půl hodiny po návštěvě kina. Začátek prostě bomba! Hrr na akci, žádné dlouhé proslovy ani vysvětlovačky, seznamování s postavami a jiné zbytečnosti, prostě hop do akce, na zbytek bude čas potom. To se mi moc líbilo. Bohužel, jsem nevěděl, že to bude na další hodinu a půl víceméně veškerá akce. Asi už začínám být moc starý nebo co, ale já prostě rád odděluji akční filmy od dramat a ty od psychologických, romantických a jiných filmů. A když se řekne komiks a x-men obzvlášť, prostě čekám spoustu mutantů a dostatek akce. Neberte to zle, chápu, že postavy se musí posouvat a některé mě taky zaujaly, ale snažit se z toho zase udělat hloubavý film nad vlastním já ( Xavier, Raven) nad přátelstvím a chybami (Magneto), nad záchranou světa (Wolverine) a pár dalších zbytečných postav.. Nevím, na můj vkus tam bylo toho sebepoznávání a dramatických přemlouvacích chvilek až moc. Prostě film hrozně kolísal - po skvělém uvodu slabší fáze, pak zase při setkání Wolverina s profesorem nějaká ta desetiminutka slušná, výborný ač bohužel málo využitý Quicksilver a pak zase vicemeně hodina nudy a finále, které taky nesršelo originalitou a epičností. Prostě těžce míchaný pocit z toho mám. Nechci to odsuzovat, bylo to o parník lepší než Wolverine a taky než Origins, ale na úvodní trilogii to prostě nemá.. i když tam taky kolísá kvalita. Jak jsem řekl, smíšené pocity, pořád nevím kam film zařadit, protože prostě akční film to nebyl.. Pominu občas nějaký časoprostorový nesmysl, nejasnost některých věcí. Abych to shrnul, byla tam spousta pozitivních věcí, ale nepůsobilo to na mě jako ucelený film, který ví, čím chce být. Spíš takový hybrid. A ty já nerad. Zatím na pomezí 3 a 4*, zkusím se na to vyspat a třeba to převrátím na ty 4 a budu z toho mít lepší pocit. Prozatím silné 3 - 70% PS. Alespoň mihnutí skoro všech zajímavých mutantů rozhodně potěší :)

Partička (2011) (pořad)

Ne. Prostě ne. Snažil jsem se tomu dát šanci, nutil se k dalším a dalším dílům, ale vtipné to bylo velmi výjimečně. S Whose line to vůbec srovnávat nebudu, to by byla urážka britské/americké verze. Česká partička má prostě hrozně moc problémů. Už složení je slušný problém. Sokol je dle mého nejlepší, nebo spíš jediný, kdo dokáže vůbec improvizovat. CHmela má své chvíle, ale dvojka Genzer/Suchánek je strašná. Zejména Richard Genzer je naprosto mimo svůj "obor", žádná z her mu absolutně nejde. Nejhorší je ovšem pan Dangl, který se neustále tak afektovaně směje a je tak na ránu, to jsem dlouho neviděl, neustále otravný. Druhý problém je v tom, že partička má prostě moc dlouhé hry. Pokud si dovolím jedno srovnání s WLIIA, tak tam trvaly hry kolem 5 minut maximálně a když někdo nemohl přijít například na osobou, kterou hádá, prostě se to ukončilo. Naproti tomu v partičce každý trvá až zbytečně dlouho, že i když to bylo trochu vtipné, postupně se to mění na trapas. A koukat se 20 minut na Genzeruv tupý obličej jak nemůže ani za boha uhodnout osobnost, za to mám jako platit vstupné? abych viděl 1 a pul hry? Nekonečně dlouhých? Problém je taky v tom, že každý dělá vše (Hádá, zpívá, hraje..), takže poslouchat Genzera zpívat je taky něco. Používání vulgarit při každé druhé větě, protože prostě pánové neumí být vtipní je taky fantastické.. Asi si myslí, že samé kur*a a prd*el to zachrání a lidi se budou lámat smíchy. No abych to shrnul, tak je to neuvěřitelně trapný pořád s 10% humoru a zbytkem totální trapnosti. Původně jsem měl dvě hvězdy ale musím snižit na 1, protože to fakt nejde kolikrát ani dokoukat. Jedna hvězda za Sokola, 25%

Robocop (2014)

Jo tak tohle se nepovedlo. Říkal jsem si, že po nepovedeném remaku Conana nebo Total recall by tohle konečně mohlo být slušné, ale houby. Nejdřív bych z popisu filmu odstranil slovo akční. Protože ve skoro dvou hodinovém filmu se té akce dočkáme asi 3x a většinou jde o stejnou akci jen s jiným komparsem ( jednou dokonce i ve tmě!!!). Paradoxně je smutné, když u akčního filmu je nejzajímavější část ta, kde Robocop poznává sám sebe a snaží se zvládnout "emoce". To ještě šlo. Ale po zhruba hodině a čtvrt, kdy by měla konečně přijít akce, nepříjde prostě nic. Tolik skvělých herců a tak málo herectví. Celý film na mě působil spíš jako počítačová hra. Souboje byly v tom duchu úplně a občas to prostě vyplnili nějakym tim videem s konverzací. Děj žádný, spád žádný, postavy žádné. Alespoň na tu Abbie se slušně koukalo. Abych to shrnul, pokud to má být úvodní jakýsi vysvětlovací díl třeba k trilogii, tak se dají zavřít oči. Ale pokud to má stát jako samostatný "akční" celovečerák, tak to je vážně průser, protože vůbec dokoukat tu nudu byl docela problém. Jsem rád, že jsem na to nešel do kina. 2*, 50% PS. Samuel L. Jackson sice vždycky potěší, ale v tomhle filmu byl naprosto zbytečný, ba přímo otravný...

Frajeři ve Vegas (2013)

Tak tenhle film mě naprosto zasáhl. Nejde ani tak o to, že bych se u něj trhal smíchy ( i když smál jsem se docela dost, velmi příjemná komedie), jde spíš o to, jakým stylem je vyprávěný a jakou pointu skýtá. Není mi sice 60 nebo 70, ale neuvěřitelně jsem se shlédl v příběhu o hlavních hrdinech. Celkový příběh o nenaplněné/naplněné lásce, přátelství, pomoci... Prostě se mi to totálně dostalo pod kůži, až trochu nečekaně. Navíc fantastičtí herci. Netvrdím, že zrovna v tomhle filmu předváděli oscarové výkony, ale vidět tyhle 4 v jednom filmu? Už jen proto to stojí za to. Takže pokud to shrnu, po emocionální stránce mě to totálně dostalo, slušně jsem se nasmál a film uběhl jako voda. Nemůžu jinak než za krásné 4 hvězdy. 77%

Strážci - Watchmen (2009)

Tak tohle mě teda totálně minulo. Normálně mám komiksovky rád, ale tohle? Bože vždyť to má skoro 3 hodiny, za které se ve filmu vůbec, ale vůbec nic nestane. Hlavní hrdinové jsou jakési kopie jiných komiksů (Jeden vypadá jak batman, druhá zas jak wonder woman či co..) a navíc si k žádné nejde vytvořit vůbec žádný vztah. Jedině snad Rorschach je zajímavý, ale jinak vůbec nic. Celkový děj, "akce", závěr, poselství. Nelíbilo se mi tam fakt skoro nic. Věčné flashbacky o hlavních postavách prolínané s dějem v přítomnosti vůbec nefungují, ne že by se v tom člověk ztrácel, ale prostě to kolikrát ani nedává smysl. No abych se tu zbytečně nerozepisoval, tohle fakt né, tady půjdu proti proudu a pochybuju, že se na to ještě někdy budu dívat znova. 3 hodiny nudit se můžu jinak, už na první pokus jsem to tak tak dokoukal :) Takže za mě 2*, 45%

Náhradníci (2000)

Jeden z mých nejoblíbenějších "sportovních" filmů :) Velmi povedená příjemná komedie. Sice to není nijak extrémně originální, ale zejména díky skvělému obsazení a perfektně načasovaným vtipům to působí velmi kompaktně. Gene Hackman je vynikající, mám ho stále raději, Keanu není nijak otravný ba naopak. Celá partička zkrátka šlape, tohle prostě můžu. Pěkné 4*, 78%