X-Men: Apokalypsa (2016)

Jestli jsem byl zklamaný z Budoucí minulosti, tak tohle bych musel pojmenovat úplně jinak. Zase přes 2 hodiny úplně o ničem. Apocalypse má být víceméně nejstarší a jeden z nejmocnějších mutantů na Zemi, ale ve filmu se projeví vlastně jen jako zesilovač schopností a písečný muž. Ostatní "noví" mutanti taky pěkné zklamání, ať už Angel, Storm či ostatní. Psylock úplně zbytečná a slabá, že bych si ji mezi své 4 jezdce fakt nevybral. Co se týče samotného příběhu, tak je to slušná vykrádačka předchozího dílu. Zase nám zvlčí Magneto, tak se spojí Xavier a Raven a nakonec ho samozřejmě srdceryvně se slzičkama přesvědčí, aby jim pomohl. Zase spousta filosofických keců o ničem, akce dost málo a když už jo, tak nic moc kvalitní. Slušný tam byl opět jen Quicksilver, i když už se to taky dost opakuje ty jeho zpomalené obíhačky. Když to vezmu kolem a kolem, tak se mi tam líbilo jen pár scén a pěkná Sophie Turner, které to tady dost slušelo. I přesto ale dám slabé 3 hvězdy, protože X meny mám pořád rád a navíc jsem v ten samý den viděl Batman vs Superman a takový průser to zase nebyl. 60%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Tyyy jo, to je ale vysoké hodnocení tady. Já budu hodnotit asi půl hodiny po návštěvě kina. Začátek prostě bomba! Hrr na akci, žádné dlouhé proslovy ani vysvětlovačky, seznamování s postavami a jiné zbytečnosti, prostě hop do akce, na zbytek bude čas potom. To se mi moc líbilo. Bohužel, jsem nevěděl, že to bude na další hodinu a půl víceméně veškerá akce. Asi už začínám být moc starý nebo co, ale já prostě rád odděluji akční filmy od dramat a ty od psychologických, romantických a jiných filmů. A když se řekne komiks a x-men obzvlášť, prostě čekám spoustu mutantů a dostatek akce. Neberte to zle, chápu, že postavy se musí posouvat a některé mě taky zaujaly, ale snažit se z toho zase udělat hloubavý film nad vlastním já ( Xavier, Raven) nad přátelstvím a chybami (Magneto), nad záchranou světa (Wolverine) a pár dalších zbytečných postav.. Nevím, na můj vkus tam bylo toho sebepoznávání a dramatických přemlouvacích chvilek až moc. Prostě film hrozně kolísal - po skvělém uvodu slabší fáze, pak zase při setkání Wolverina s profesorem nějaká ta desetiminutka slušná, výborný ač bohužel málo využitý Quicksilver a pak zase vicemeně hodina nudy a finále, které taky nesršelo originalitou a epičností. Prostě těžce míchaný pocit z toho mám. Nechci to odsuzovat, bylo to o parník lepší než Wolverine a taky než Origins, ale na úvodní trilogii to prostě nemá.. i když tam taky kolísá kvalita. Jak jsem řekl, smíšené pocity, pořád nevím kam film zařadit, protože prostě akční film to nebyl.. Pominu občas nějaký časoprostorový nesmysl, nejasnost některých věcí. Abych to shrnul, byla tam spousta pozitivních věcí, ale nepůsobilo to na mě jako ucelený film, který ví, čím chce být. Spíš takový hybrid. A ty já nerad. Zatím na pomezí 3 a 4*, zkusím se na to vyspat a třeba to převrátím na ty 4 a budu z toho mít lepší pocit. Prozatím silné 3 - 70% PS. Alespoň mihnutí skoro všech zajímavých mutantů rozhodně potěší :)

xXx (2002)

Co si budeme povídat, je to fakt slušná kravina. Děj nulový, herci až na duo Diesel Jackson totálně nesympatičtí, akce tam zas tak extra moc není a vtipu moc také ne. Ale má to prostě spád a navíc jsem na tom byl v kině, což se tehdá moc často nestávalo, maximálně tak dvakrát do roka. Abych se tu moc nerozepisoval k nijak oslnivému filmu - Je to slabší výplachový akční film s pár slušnými momenty a tehdy vycházejícím Dieslem, který točil jeden film za druhým. Z nostalgie ke kino zážitku dám 3 hvězdy 59%

Země bez zákona (2012)

Tak teda nevím jestli mám opravdu tak jiný vkus nebo se zdejší lidé dívali na jiný film. Tento film jsem sledoval snad na 3x, protože byl absolutně nudný a bez dynamiky. Vždyt se tam skoro nic nedělo, občas někoho podřízli, přičemž byl nesmrtelný, občas se střílelo, a většinou pálil a pil chlast. Herecké obsazení mi taky zrovna dvakrát nesedlo do tohoto typu filmu. Moc mě nenapadá nic moc co bych mohl vyzdvihnout a musím tedy stále nevěřícně koukat na zdejší hodnocení. Samozřejmě na odpad či prostoduchou jednu hvězdu to nebylo, ale znovu se na tento film nechystám. Tak to dopadá, když se jednou podívám na film kvůli procentům na čsfd. Nikdy více :) 45%

Zloba - Královna černé magie (2014)

Po nějaké době zase slušná pohádka(?) tak trochu jinak. Tentokrát žádná láska mezi princem Krasoňem a krásnou princeznou která překoná vše ani zahánění zlé čarodějnice, ale pohled na známou pohádku z jiné strany. Prostě příběh jedné hodné víly, která byla okonostmi a lidskou zlobou dohnána k zoufalým a zatvrzelým činům. Měl jsem docela strach z Jolie, kterou teda zrovna moc nemusím, ale v téhle pohádce byla překvapivě dobrá i když místy bojovala s akcentem :) Také slečna Fanning je čím dál tím příjemnější a myslím, že by mohla překonat i sestru. Co se týče příběhu samotného, nechápu zdejší stížnosti na to, že to vykuchalo tradiční pohádku a že by se tvůrci museli obracet v hrobě. Vždyť ta pohádka se nejmenuje Šípková Růženka ale Maleficent proboha, jenom si to půjčilo jména a lehký koncept jiné pohádky a vytvořilo alternativní a upřímně možná i důvěryhodnější verzi. Opět krásná výprava, celkově svět a efekty, to je opravdu kouzelné a to by měl být základ každé pohádky. Nejde přece o herecké výkony nebo příběh či hlubokomyslné psychorozbory, ale o ten kouzelný magický svět pro děti a to se tady teda těžce povedlo. Když se to spojí s příjemnou dostatečnou stopáží a vyrovnaným tempem tak mi to na pohádku dokonale stačí. I ten happy end i když trochu s kaňkou se dostavil, takže nemám důvod si na pohádku stěžovat. A ničím jiným to být nemá. Jen ten Copley mi tam prostě neseděl. 4* 75%

Železná srdce (2014)

Ale jo, spokojenost :) Dlouho jsem neviděl slušný válečný film, tak jsem šel do kina trochu s obavami, navíc docela hvězdné obsazení taky není vždycky záruka kvality. Ale ty dvě hodinky v kině mi utekly rychle a odcházel jsem s dobrým pocitem. Moc se mi líbilo jak to bylo špinavé a syrové. Klidně mohli ještě přidat, ale nebyla to žádná pohádka o válce a to je dobře. Taky jsem ocenil snahu o vykreslení dopadu války na charakter jednotlivců (I když místy to bylo až moc melodramatické a těžko uvěřitelné). No abych to moc neprotahoval, tak plusy: Již zmíněná špinavost, syrovost a krutost (Dobré, že to nemělo žádný dětsky rating, krve a masakru bylo dost). Hudba byla pro mě osobně výborná, stejně jako bojové scény. Nebylo jich tam sice tak moc, protože se to dost zaměřovalo na ty pocity a atmosféru, ale ty co se odehrály byly opravdu výtečné ( zejména boj s německým tankem). Dobré taky bylo vykreslení američanů, kdy konečně někdo taky vylíčil, že se občas chovali jako svině, stejně jako druhá strana (Střílení vzdávajících se, dětí, využívání žen...)Celková atmosféra a chemie mezi posádkou byla taky dobrá. Co se týče mínusů, tak mi trochu vadil Shia, který se mi do role prostě moc nehodil a celý film jsem s ním trochu bojoval. Taky celá scéna v dobytém městě s německou slečnou byla dost podivná a spíš navíc, jediné vyloženě hluché místo filmu, kdy jsem se začal na sedačce trochu vrtět. Lehce mi vadil i tem rambo závěr SPOILER, kdy se prostě všichni rozhodnou obětovat a zůstat na místě a postřílet celý prapor němců ( u toho se obětují uplně, viz pád na granát a podobné až moc hrdinské kusy). Neříkám, že to bylo nerálné ale prostě moc hrdinské. Ale ty plusy výrazně převažují mínusy, takže jak říkám, spokojenost. Není to na 5 hvězd, ale pěkné 4 si to zaslouží. PS: Brad zase jednou zamakal na své postavě :D 75%

Želvy Ninja (2014)

Přiznejme si na rovinu, že ty filmové želvy ninja nikdy ani zdaleka nedosahovali kvalit těch animovaných. Tohle je ovšem v rámci těch filmových ještě o stupínek níže. Návrat Megan fox byl sice docela slušný na koukání, ale herecky to bylo opět děsivé. Ono vlastně všichni herci byli relativně hrozní a to i Fichtner, kterého mám jinak docela rád. Samotný příběh samozřejmě nemohl být nijak originální, prostě želvy, Tříska, April a Trhač. Jenže problém je v tom, jak moc digitálně a totálně bez příběhu se to udělalo. Režisér očividně sázel na vizuál a digitální souboje, ale to vůbec nefungovalo. Bylo to hrozně přeplácané, ani samotné želvy se mi nelíbily a tím pádem, pokud to nemělo ani děj, to nemohlo ničím zaujmout. Režisér to prostě celkově dost nezvládl. Sice docela slušný nápad, že konečně v nějaké filmu udělali z želv teenagery, kterými by měli být, ovšem nic se nemá přehánět. Ty rádoby rap cool gangsta kecy mě občas dost vytáčely. Stejně jako bojové schopnosti, když jakž takž bojovat uměli snad jen dva umělci. Celkově takový docela slušný výplach, ale nějak jakž takž to uteklo, asi dvě hlášky tam byly slušné a nakonec to finále nebylo až tak hrozné. Dejme tomu z nostalgie na animované želvy průměrné 2 hvězdy. 2* a 50%

47 róninů (2013)

Nuda nuda vykucháni legendy a nuda. Podíval jsem se na to jen kvůli Keanovi a co jsem dostal, z toho jsem moc nechápal. Děj je kravina nad kravinu zejména díky mystickému prvku čarodějky. Keanu nefunguje vůbec jako takový vyvrhel jak má a roninům jsem vůbec nevěřil tu opravdovou touhu pomstít svého pána. On to nakonec byl vlastně jen takový romantický příběh dvou lidí, kdy nakonec šlo pomalu více o to osvobodit ženu než pomstít svého pána. Tempo absolutně nevyrovnané, efekty zbytečné a přehnané. Keanu se tam vůbec nehodí a Japonci mluvící celý film ušláplou angličtinou bez skoro jediného japonského slova jsou taky vtipní. Kdybych to bral jako americký akční výplach, možná by si to zasloužilo víc. Ale pokud to má sloužit jako určitá rekonstrukce skutečných roninů z legend, tak je to výsměch celé japonské kultuře. Snad jedině konec a hromadná sebevražda trochu zlepší náhled na film. Jako fantasy to vůbec nefunguje. 2 hvězdy 50%