Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Za mě největší počin minulého roku. Může film končit trochu jako kniha? Může. Ostatní už tu bylo popsáno.

Tvář vody (2017)

Asi nejsem cílovka tohoto filmu a nebo jsem předtím neměl vidět "Beauty and Beast". Prostě to na mě nějak nezafungovalo. Čekal jsem od Del Tora větší odvážnost. Jeho předchozí film byla také romance, ale šla z ní hrůza a mráz po zádech. Tohle je nějaké moc nafoukané, uhlazené, pohádkové a přesládlé. Michael Shannon je zde zcela nevyužitý - jeho příběhová linka čítá snad deset minut. Přitom jeho nástup a konfrontace s tváří vody by šla rozehrát mnohem víc. Přednost se tu dalo romantické lince mezi rybtvím a starou pannou. Ok jak říkám asi nic pro mě.

Vlčí Zátoka (2016) (seriál)

Celou tuhle sérii mám moc rád (filmově i seriálově) a to hlavně, porotože scenáristicky nepřináší žádné těžké zamyšlení. (Snad jen nad tím, zda je dobré vypravit se do Austrálie jako turista). FIlmy fungovali na jednoduché premise, že postavy, které sledujete, vlastně nepotřebujete znátk protože slouží jenom jako loutky k řádění ujetého lovce prasat a klokanů. Ve druhém díle to ostatně bylo vygradované na maximum, když se postavy začaly střídat jako na fotbalovém zápase. Jediné, co mi na filmech v podstatě vadilo, byl fakt těch titulkových konců. Sice to utvářelo střechu té "skutečné události", ale ve druhém díle už mi to nějak neuspokojilo. Seriál tohle zcela vypudil a pracuje s úplně odlišným konceptem. Postavy už tu mají význam...tedy jedna, ty ostatní opět nedostávají moc prostoru a v závěru pochopíte proč. Víc se tu věnujeme Mickovi a jeho pozadí, čehož jsem se bál. Když tohle udělali s Hannibalem dopadlo to tak, že z geniálního vraha se stal mstící se samuraj. Australané, ale naštěstí na Japonsko kašlou a dali Mickovi podobu, která mu sluší. Co se mi ovšem líbí nejvíce je to, jak seriál potažmo scenář pracuje s klišé a s výstavbou příběhu. Pokud se učíte psát, podívejte se na tento seriál a budete vědět přesně, kdy začíná a končí akt, kdy hrdinu svádí tvůrci z cesty apod. A to celé právě tvoří Wolf Creek, který se nikdy moc nemazal se scenáristickými orgiemi. Prostě to je oddechovka a vy přesně víte, že ty věci jsou tam prostě jenom proto, abyste se měli ještě chvíli na co dívat. Chápu, že tohle by českému autorovi, český divák neodpustil, ale dovolte mi na chvíli kašlat na odpuštění a užívat si Australskou jízdu naplno. Druhou sérii bych ani nepotřeboval, ale uvidíme.

Stranger Things - Season 2 (2017) (série)

Začínám být zaprděnej a starej. Ta první série byla prostě lepší. Komornost tomu slušela víc. Tady je toho najednou nějak moc..."SAM" z "KRAJE" byla postava nasazená do děje WTF, a záhy Vám dojde proč. Tvůrcům, ale trochu ujela ruka, protože zrovna tahle postava je tak fajn, že dát jí mezi kuželky nebyl dobrý krok. (Můj názor...i tak jsem se samozřejmě bavil, ale na víc jak tři hvězdy to nevidím. Snad to napraví třetí série.)

Warcraft: První střet (2016)

Některé nutné filmové změny oproti původnímu příběhu mě vyloženě otravovaly. Na druhou stranu drží to pospolu a není to fantasy typu "pán prstenů" což mi lahodí. Jinak totiž fantasy očividně nesnáším neb u něj vždycky usínám. Bude potřeba ještě hodně věcí dobrousit ale trilogie by vzniknout mohla a na další díly jsem náležitě zvědavý. Upozorňuji, že jsem Warcraft hrál takže jsem zaujatější než ti co ani neví, co je ork. A jakožto hráč jsem se v příběhu orientoval dostatečně. Naopak jak říkám...dokonce jsem viděl filmařské dloubání do hotových věcí, které bylo občas zbytečné. Například Lothar vs Garona. Ale udělejte si názor sami. (Kdyby se víc věrně drželi posledního strážce - té knihy - tak by to podle mě bylo ještě epičtější byť scény by byly komornější)

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Má to pár klišé - jakoby proč by třeba v tak drsnym světě stačila na důvěru jedna přelejzačka sedačky v bývalé tatře že? Ale za kytaráka prostě dávám pět protože ten byl drsnej :D a úplně mi stačil.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Já se bavil na jedničku takže za mě...čtyři hvězdy. Konec bych zkrátil ale jinak blbý a blbější jedou na plný kvalt.

Lucky Louie (2006) (seriál)

Sitcom, kde se mluví upřímně od podlahy jak nám huba narostla. Bez pozérství se tu řeší hlavní vztah rodiny, která je mladá a dosti šlehnutá. A to se mi líbí. Tohle by mělo mít víc řad aby hodně lidí v osobním životě otevřelo oči a přestalo si hrát na dokonalosti. Neříkám, že si všichni musíme nadávat do genitálií ale garantuji vám, že bychom všichni měli přestat mlejt hovadiny a měli bychom se začít mezi sebou bavit jako Louie a Kim

Úsvit planety opic (2014)

Co si budeme namlouvat. Opičky se sledují pěkně. Je to podívaná plná efektů. Jenže v půlce se to nějak zadrhne a začne vám padat hlava. Klišé střídá klišé a něco, jako by z lvího krále bylo vykradeno. Na druhou stranu proč ne...za mě ale mnohem slabší než suprová jednička. Uvidíme co s tím provedou dál.

Oculus (2013)

Nebylo to až tak špatné. Nápad je stoprocentně to nejoriginálnější, co letos přišlo. Na druhou stranu ten film je na konci trochu nepřehledný a zbytečně moc osobní což ve mě nevyvolávalo ty správné pocity. Navíc strašení má podle mě větší koule na začátku, kde se semtam něco mihne než na konci, kde se to vlastně stává součástí podstaty příběhu. Ale tak...myslím, že tento tvůrce má ještě co sdělit tak uvidíme příště.