Úkryt (2011)

Pomalým tempem se buduje prostor pro velký závěr. Mohl přijít větší.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Naprosto perfektně natočený film, který se paradoxně úplně nezavděčí vůbec nikomu. Ti, kteří nečetli předlohu, budou dost zmateni a těm, kteří předlohu znají, toho bude dost chybět. Ve srovnání se zážitkem z knihy slabší. Tím ale nechci tvrdit, že to šlo natočit lépe. Nešlo. Přesto si přeji pokračování s Craigem a Marou, ale bez Finchera. Tohle zvládne i průměrný režisér, tak proč plýtvat talentem toho v současnosti nejlepšího?

Obhájce (2011)

McConaughey po dlouhé době hraje v něčem povedeném a asi není náhodou, že je to zase právník. Velmi příjemný a napínavý film, za tento rok jeden z nejlepších. 5*

Zdrojový kód (2011)

Jediný originální nápad nemůže utáhnout celý film. Ten pak pomalu ztrácí a vrcholí nelogickým happyendem. Přesto jeden z nejlepších filmů roku.

Páni kluci (1975)

Určitě nejlepší dětský film, který jsem jako dítě viděl snad stokrát a když jsem se na něj díval nedávno znovu, uvědomil jsem si, jaké štěstí jsem měl, že mé ranné dětství bylo alespoň malinko podobné, tedy nepočítačové.

Drive (2011)

Refn se neřídil Hollywoodskými pravidly a vznikl nejstylovější film posledních let. Atmosféru tvoří zejména soundtrack, který je prostě božský (hlavně skladbu Real Hero ze závěru jsem si zamiloval) a podtrhuje ji malomluvný Ryan Gosling, kterému role děsně sedla. Nádhera.

Papoušek Paulie (1998)

Jako malý jsem tento film miloval a viděl jsem ho asi 10x, takže ani dnes nemohu dát méně, než 4*.

Zbytečná krutost (1984)

Zbytečná krutost je pro mě docela zklamáním. Hustou atmosféru zabíjí nudné dialogy, hluchá místa alespoň zachraňuje skvělá hudba. Coeni už natočili lepší filmy.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Za těch 5 let, co jsem HIMYM sledoval, mi všichni tak přirostli srdci, že jsem se u posledního dílu málem rozbrečel. Skončilo to tak, jak bylo už od prvních dílů zřejmé a já jsem spokojený. Kdyby přišel konec o pár sérií dříve, bylo by to opravdu Legen... wait for it...

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Umění skončit díl tak, abych se nemohl dočkat dalšího zde bylo dovedeno k dokonalosti a já s radostí podlehl.