Společnost mrtvých básníků (1989)

Kapitáne, můj kapitáne, chci být také vašim žákem! Nenápadný, ale o to více dojemný a lidský film.

Mulholland Drive (2001)

Hustá atmosféra, úžasná Naomi Watts, skvělá Laura Harring, povedený soundtrack. Jo a příběh? Nepochopil jsem, protože tady o pochopení nejde a ani není nutné k tomu, aby vás film naprosto dostal, stejně jako mě. Geniální.

Requiem za sen (2000)

Po skončení filmu jsem čuměl jako puk a až postupem času jsem si uvědomil, jak je tahle nuda přeceňovaná.

Sucker Punch (2011)

Očekával jsem, že Sucker Punch se bude opírat o skvělé akční scény, jenže právě jejich nezáživnost jej sráží do kolen. Propojení tance a soubojů byl ovšem skvělý nápad a ani příběh není úplně tuctový. 4*

Donnie Darko (2001)

Film skončil, uběhlo 10 minut a já stále jen tupě zíral na černou obrazovku. Hned druhý den jsem si jej pustil znovu a hltal jsem každou vteřinu. Od té doby uběhlo pár let, ale když někde zahlédnu třeba jen obrázek nebo citaci z filmu, naběhne mi husí kůže. A tak to má být. Ať si teď Kelly točí co chce, tohle genialitou překypující dílo nikdy nepřekoná. Jestli vůbec někdy někdo...

Tajemná řeka (2003)

Klasická kriminálka, která, spíš než na příběhu, staví na skvělých hereckých výkonech v čele se Seanem Pennem.

Interstate 60 (2002)

Nenápadný, ale velmi originální a nápaditý film, plný vtipných narážek nejen na americký systém. Skvěle jsem se bavil, 5* samozřejmostí.

(2009)

Přelet nad kukaččím hnízdem a Requiem za sen v jednom. Velmi zajímavý film, jenž si svou roztříštěností děje udržuje divákovu plnou pozornost po celou dobu.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Na BBT se mi líbí, že si každým dílem udržuje svůj standard, ať se to týká posunu děje či vtipných situací a hlášek na jeden díl, na rozdíl třeba od HIMYMu.

Sedm (1995)

Dokonalost! Bezchybná režie, úžasné herecké výkony a neopakovatelná atmosféra. Nejlepší a nepřekonatelný krimi film.