Dr. No (1962)

Meh. Na svou dobu asi super, mně to ale v současnosti nestačí. Ne, že by to byl špatný film, ale některé scénáristické a režisérské kraviny v druhé polovině filmu mi docela vadily. U starších filmů je to ale celkem běžné a chápu, že amíkovi v sedmdesátých letech stačilo říct slovo "nuclear" a už mu vyrazil pot na čele. Takže v rámci doby super film, z pohledu současnosti blbost na jedno vidění. Jinak díval jsem se na to jen proto abych viděl Conneryho v nejlepší kondici, když už to machr stylově zakončil Helloweenem. Všechna čest, byl to borec.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Sorry jako. Těšíl sem se ále tóhleten byl šit. Jednička těžila z toho, že byla originální, nečekaná a úderná jak prd po sežrání misky kysaného zelí. Dvojka už bohužel začíná tím, že Borata celá USA zná, takže všechny následující jakože "konverzace s lidmi" padají na hubu svojí hraností a fejkovostí. Jedničce se dařilo alespoň působit věrohodně. Zapojení dcery byla hodně slabá volba. Bakalová je sice krásná bulharka, ale s herectvím je úplně v prdeli a polovinu scén se jí ani nepovedlo ustát bez smíchu. Navíc její "pohovory" s lidmi z módy absolutně vypadávají z konceptu. Borka vyrostla v chlívku a pokládá otázky jak z připraveného inverview zkušené novinářky. Navíc jsou tyhle rozhovory vždy usazené jakoby před kamerou, když tam tentokrát kameraman jakože neexistuje. No shrnu to. Zasmál jsem se jenom párkrát a nejlepší byl Borat když se přestrojil za někoho jiného než Borata. Sorry Cohene, Borat je buď jen jednorázovka nebo je třeba jej víc promyslet, každopádně toto nevyšlo. Nestačí jen pobrat co zrovna letí, nasrat to všechno do hodiny a půl a zakončit to tak, aby s tím nakonec demokrati neměli problém. Další Cohenovy projekty jsou fajn, ale druhý Borat je naprosto zbytečné volání o peníze. Tohle prostě nemělo být o Boratovi.

Jen 17 (2013)

Chtěl jsem k tomu jakože něco napsat, ale pak jsem si přečetl komenty a zjistil jsem, že vlastně nemám co. Nejlépe to asi vystihl MartinezZ. Už nemám co dodat. Chtěl jsem vidět krásnou puberťačku se vším všudy, viděl jsem. Příběh? Myslím si, že v podstatě reálný do té míry do které si člověk s českou životní úrovní umí představit život francouzké bohaté střední třídy. Hormonální zmatky mladé Isabelly jsou sice napřesdržku, ale vcelku pochopitelné na její věk. Takových zmatených buchet jsem poznal dost. Bohužel žádné mi tehdy neřekly, jestli šlapou a za kolik. Za mě příjemné sobotní "podívání" a vhled to francouzské kinematografie. A jestli původní bílé Francouzky vypadají v 60-70ti jako paní na konci, tak je mi líto, že nejsme z Francie.

Na doraz (2010)

Já nevím, bylo to takové....o ničem. Viděl jsem jiné filmy. Downey se mi tady jaksi nehodil. A Galifianakis asi nikoho jiného než sebe hrát neumí. Jestli se to snažilo nějak vydělat na road tripech a hangoverech tak potěš koště.

Babička (1940)

Bohužel pro film, ale asi dva dny předtím než jsem viděl Babičku, jsem dočetl Babičku! Ostatní verze jsem ještě neviděl, ale tato mě dost zklamala. Přehrávání tak typické pro dobu natáčení zmiňovat nebudu, to k těmto filmům jaksi patří. Ale zkratkovitost a prosekávání knihy úplně na dřeň mi celkem vadila. Klidně 20ti stránkové části knihy tady byly v pohodě odbyty 2mi větami. Chápu, že do hodiny a půl se taková kniha vměstnat nedá, ale tady jsem měl pocit, že byla snaha tam za každou cenu narvat co nejvíc ikdyby to mělo být zmíněné jenom slovem. Já si osobně nebyl ani jistý jestli bych všechno správně pochopil kdybych neznal předlohu. Musím uznat, že jako pohádkový film to bylo pěkné, ale zvláštní přeskakování děje a zřetelné obrovské množství vystřižených scén, které tam nakonec nedali, mi dost vadilo. Proto hodnotím jak hodnotím. Snad jiné verze budou lepší.

V síti 18+ (2020)

Nápad skvělý, realizace...mno....jak se to vezme. Svižně to sype, divákovi to ukazuje dost drsnou realitu, zvlášť těm, co mají dceru. Nebudu chválit 100% jen pro dobrý účel. Něco tomu prostě chybí. Je tady spousta balastu, spousta jednorázových šokovaček, plno "tyyy vole" obličejů a vytáhnou asi 2 nebo 3 hlavní "predátory". To vše se ale ke konci stejně nějak rozvolní a člověk se cítí tak nějak ošizen o nějaké finále nebo uzavření. V rámci marketingu jde vidět na internetu spousta trailerů, propagačních materiálů, videí jak filmaři číhají u restaurace a hned ty zmrdy berou. Tady ve finální verzi nic z toho není. Celý díl se víceméně soustředí na dva anonymní dědy a jednoho drsného Ústečana, který si všechno snaží uhájit. Asi největší psychopat Sneaky je tady obsažen jakoby mimochodem. Na to, že v reklamní kampani a rozhovorech to byl ten nejhorší zmrd ever (což jde z jeho přístupu dost poznat), tak mi tady chybí něco rozvinutějšího. Chápu Klusáka, že se snažil udělat filmový formát, takže 100 minut je pro něj asi ta představa filmu, ale tenhle materiál by zvládnul klidně i trilogii. A bylo by to lepší. Takhle je to taková hromada chaotického něčeho bez jakéhokoliv uzavření nebo finále. V podstatě jsem si při sledování připadal jako osel jdoucí za visící mrkví. To ukončení a zadostiučinění (například stylem "po natáčení dostali ti a ti po držce") tady chybělo. Bohužel. Obsah byl zvolen dobře, formě něco chybělo. Ale aspoň, že tak, něčemu to pomohlo a minimálně já vím, že mít dceru, tak mě čeká velmi stresující život. Chválím zařazení slušného hocha a lituju holky, tohle musel být nápor na psychiku jak cyp! A to hudební nebo zvukové pozadí, které mělo u vážných případů navodit mrazení v zádech bylo strašně prvoplánové a spíš k smíchu.

Děda, postrach rodiny (2020)

Nudná pitomost pro rodinky s detma, vtipy na urovni TV nova pred 20ti lety. Uma bud prestala umet hrat nebo ji byl tenhle film uplne u prdele. A nedivim se ji, hodina a pul, kterou mi uz nikdo nevrati. Clovek se divi, ze to ma De Niro vubec zapotrebi.

Insomnie (2002)

Aha, to byl Nolan. Tak ok, teď zpětně....jop, to dává smysl.

Memento (2000)

Ehm....tak trochu TENET když nad tím teď tak přemýšlím.

Tenet (2020)

Dobře udělal Nolan, že se vysral na nějakou hlubší logiku a vysvětlování fyziky, procesů, co kde jak proč a co když. Na tom už si hodně filmů vylámalo zuby. Prostě to vzal stručně a jasně a jedem na to!!! Hlavně se soustředit na základní prvek filmu a to je blbnutí s tokem času. První třetina filmu je jak naskočit do jedoucího vlaku, připadal jsem si trochu jak u Dannyho Parťáků nebo nějakého Ritchieho. Plán střídá akci střídá plán střídá akci, člověk ani neví která bije, co se vlastně děje a proč. Pak se to začne zklidňovat, divák se taky chytne a poslední třetina už stojí za to. Washington byl dobrá volba, na první pohled vypadá, že se neumí ani podepsat, ale ve filmu je to správně drzý grázlík, Pattinson mě osobně potěšil, z Twilightu konečně vyrostl. A do dalších filmů mu fandím. Debicki mě nudila a Kenneth Branagh mi tam přišel strašně klišovitý a nudný, ale budiž, o to tady nešlo. U Nolanovek tohohle typu jde jenom o to, že přinesete do kina mozek a odnesete si z kina míchaná vajíčka. SPOILER: Po tom, co zhruba v poslední třetině zjistíte, že se film od začátku odehrává zároveň i pozpátku, vám docvakne mylijon věcí (ikdyž hodně z nich se dalo předpovědět nebo uhádnout už během prvního sledování), si řeknete, že z původního chaosu se vlastně vyloupnul kurva dobrý film. Je mi jasné, že část lidí to odpálkuje jako překombinované nic, část to nepochopí ale budou se jim líbit triky a část si bude užívat ten mixér v hlavě a sestavování kousků dokupy. Já patřím do poslední skupiny lidí a řadím TENET spolu s Mementem a Inception k jedněm z nejlepších mindfucků na plátně. Doufám, že si Nolan zase jednou šňupne nějaký matroš, na tripu vymyslí nějakou šílenost a začne uvažovat, jak z toho natočit film. Já si tyhle jeho bohaté úlety užívám. Co bych dodal (jak už tady někdo psal) je obrovská nahuštěnost a zkratkovitost děje, film by zasloužil minimálně hodinu navíc aby vykreslil postavy, motivace a dovysvětlil pozadí. Za první podívání 4, časem po dalším možná změním.