Sisu (2022)

Vtipné a stylové odreagování. Bez mozku, ale zato pořádně a s nádherným vizuálem. Já si to užil!

Párty Hárder: Summer Massacre (2022)

O něco málo slabší než jednička, holt s delší minutáží se muselo trochu slevit na tempu. To bylo v jedničce zabijácké. Zároveń jde ale vidět větší profesionalita a lepší zázemí. Už to nepůsobí tak garážovně jako jednička (ikdyž i v tom bylo kouzlo jedničky). Vyměnit Péťu za Páju byla za mě skvělá volba, Ernest v pohodě utáhl většinu filmu i sám za sebe. Ač slabší ze dvojice Párty Hárd, stále ční nad zbytkem české kinematografie. Heil Řezník!

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

James Gunn u svého posledního (snad už, natahovat by to by bylo zbytečné, ale známe Marvel) dílu rozjel agresivní útok na emoce. Rocketův původ se k tomu ale perfektně hodil a za sebe přiznávám, že mi tenhle styl hodně sednul. Poprvé po hodně letech jsem měl pocit, že v Marvelovce o něco opravdu jde. Ne jako u posledního Thora, který byl spíš groteska. I přesto si ale GoG3 dokáže udržet humor a dávkovat jej poměrně citlivě, aby vážné scény neshazoval. Samozřejmě najde se spousta typických marvelovských negativ, minimálně v Marvelu už snad povinné bezbranné dětičky bych asi nechal ležet na podlaze střižny, za mě ale konečně po dlouhé době dobrá Marvelovka. Snad se Gunnovi podaří udělat něco pořádného i DCčkem, když jej teď vede. Za mě 5, já nelituju ani koruny za lístek.

47 róninů (2013)

Za mně příjemné překvapení. Stará fantasy "inspirováno skutečnými událostmi" ze středověkého japonska s Johnem Wickem. Oldschoolový POCTIVÝ film se začátkem, napínavým ač nechutně předvídatelným průběhem, skvělým řemeslným provedením a hlavně ZAKONČUJÍCÍM koncem bez nějakých spin offů, sequelů a budování vesmírů. Jak už jsem zmiňoval, scénář byl slabší a hrozně předvídatelný. Zároveň další film, který mě utvrzuje v tom, že nikdy nepochopím a nebudu mít rád japonsko, jeho kulturu a mentalitu. Ať už tuto tradiční nebo tu moderní plnou úchylů, lidí s mentalitou žáka základní školy, přísné hierarchie a týrání zvířat. Celkově mě ale film hodně bavil a jen tři dát nemůžu, to bych křivdil.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Blbost plná "dobrodružství, napětí a zábavy pro celou rodinu". Nechápu, jak může film tak nabušený speciálními triky, fantasy postavami a lokacemi, kouzly a všemi dalšími fantasy proprietami z něčeho tak populárního jako D&G (ikdyž mě to míjí) být až takhle sterilní a nudný. Toto je velký špatný.

Máme rádi Česko (2013) (pořad) odpad!

Další trapná televizní estráda plná hereckých prostitutek/tutů a vysloužilých komediantů.

Renfield (2023)

Cage is back! Perfektní nenáročná kravina. Užil jsem si to a Cage mě vážně bavil.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Naprostá bezradnost. Vlastně by mě zajímalo jestli z toho režisér mohl vůbec něco kvalitního vytlačit, když bylo nahoře rozhodnuto, že proti Kangovi půjde zrovna mravenečník. Hrozně nevyvážený souboj, který ve finále (spoiler alert) zachraňuje Deus Ex Ants (naprostá scénáristická zoufalost). Obecně jsem u celého filmu uvažoval jestli se v různých scénách snaží napodobovat spíš Star Wars nebo Trona 2. A ta podoba pohonu lodi a celých těch točících se kruhů....to zase ukradli z Doctora Who? A ta létající hlava MONOKL nebo jak se jmenoval....to mělo být comic relief nebo to bylo myšleno vážně? Tenhle film byla hrozná sračka plná feminizovaných silných žen, digitálních ňunínků, různých kvantových keců a nesmyslů. A proč vlastně Evangeline Lilly vypadá jako škaredá lesba? To je její osobní volba ten sestřih nebo ji k tomu dotlačilo studio? Vždyť to byla tak hezká baba s těma vlasama a teď vypadá jak Cersei. Chtěl jsem dát tři hvězdičky za skvělého záporáka, protože ikdyž neměl soupeře, tady mě Kang fakt bavil. Snižuju to na jedničku když (spoiler alert) v závěru vlastně řekli, že to není ten hlavní záporák a je to vlastně good guy. Strašná sračka ten film, naprosto zbytečný Marvel kousek a byl bych hrozně nasraný, kdybych za to Cinestaru zaplatil dvě kila. Uvažuju jak dlouho to Marvelu ještě může tímhle stylem fungovat. A přiznám se, že jak jsem býval fanoušek Marvelu a DC pro mě znamenalo bezradný chaos, tak Marvel už je tak hluboko v záchodě, že je mi vlastně jedno, co bude dál. Už se radši těším spíš na Flashe, protože ten aspoň vypadá jako pořádná zábava.

Stín v oblacích (2020)

Jestli vás nalákal trailer, vyserte se na to. Jakože film začíná fakt skvěle, mysteriózní začátek s přízrakem leteckého navaděče a uvolněnou hydraulikou, klaustrofobní střelecká věž, nedůvěra posádky, následně něco lezoucí na letadle. A ikdyž z toho bylo poznat, že asi nebyly prachy v rozpočtu, dost mě to bavilo. S následným detailem na hlavu šotka a odhalením obsahu zásilky se celý film zlomil a nejdřív se změnil v jakousi nepovedenou scifi akční grotesku, která nedávala moc smysl a zabil to úplně nesmyslný girl-power závěr. A hlavně, když je tam detailní záběr na dítě sající prso, aby byly moderní divačky nadšené. Jak se z toho dal udělat úplně skvělý komorní horor nebo alespoň drama, tak se z toho stala naprosto nesmyslná sračka. Ke konci vlastně vůbec nezáleželo na ničem, kdo umřel, kdo žije, kde je díra v okně (za letu), jakto, že věž visí jenom na jednom držáku a nikomu to nevadí, že si paninka šplhá po spodku letadla během letecké bitvy, že si pohazuje s životně důležitým "balíkem" jen tak z ruky do ruky vísíc pod letadlem, že nikoho (včetně režisérky) asi nezajímá, proč tam je dvoumetrový netopýr, který přežije postřelení, pád z půlkilometru a pak se nechá umlátit statečnou vojandou....a vlastně si nevzpomněli ani na ten přízrak navaděče. Asi to nemá cenu moc komentovat. První půlka za mě velmi slibná, skvělá atmosféra a soundtrack. Druhá půlka fantazie feministky na drogách. Je mi líto, že si bývalá hvězda z Kick Ass kurví kariéru takhle, ale co se dá dělat. Asi by měla vyhodit agenta. Takže první půlka 4*, pak odpad. Výsledek 1*. Naštěstí to bez titulků trvá jenom nějakou hoďku a čtvrt, takže o tolik života zase člověk nepřijde.

Shazam! Hněv bohů (2023)

Nevím čím to, ale narozdíl od jedničky jsem se tady až tak nebavil. Dobré vtipy tam teda byly, ale nějak tu přibylo jakýchsi věcí typu "zábava pro celou rodinu", nehledě na dokonale rasově a genderově vyvážený šazam-tým...tlustý buzík, asiat, nerdy černoška....už chybělo jenom nějaké trans-person a arab aby to bylo dokonale progresivní. Obecně mi ale příběh přišel strašně přiblblý, Lucy Liu s jejím obličejem strašná (nevím jestli je napíchaná botoxem nebo nasekaná plastikama, ale působila fakt divně) a digitální potvory spíš k smíchu. Netřeba vidět podruhé.