Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Naprostá komixová paráda. Snad jen škoda absence humoru z jedničky, u té se člověk nasmál dost, tady už to hráli na vážnější notě. No a hráli hráli a nedohráli. Udělat z finále cliffhanger byl docela kop do koulí. Jinak ale paráda, V poslední době výjimečně skvělý Marvel.

Meg 2: Příkop (2023) odpad!

This was some Asylum level shit!!! Tak jak byla jednička ještě vcelku zábavná, tak toto bylo úplně absurdní a nudné a přišlo mi, že scénář vymyslel nějaký 12-letý nerd. Nejvíc mě pobavily obleky a plavání bez přístroje v 7km hloubce a rozhovor "A co tlak?" "Takhle to nefunguje, voda se nestlačuje, stačí vydechnout vzduch". A malý čínský fracek, který byl v minulém dílu jen otravný byl tady vyloženě k nesnesení. Navíc hraný nějakou hnusnou neherečkou Shuya Sophia Cai. Ve finále pak tuhle tragédii totálně zakopal Mega Shark vs. Giant Octopus konec. Dvě hodiny života, které už mi nikdo nevrátí. Divím se Stathamovi, že má tohle zapotřebí.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Nenáročná "guilty pleasure" sranda se znuděným Stathamem, otravnou čínštinou, silně děravou logikou a neexistující fyzikou.

Barbie (2023)

Neuvěřitelná progresivní pitomost, dokonale vyvážená genderově i rasově, včetně postižených, buzerantů, leseb a transek a veškerého toho LGHDTV+ bordelu. Navíc včetně stupidního příběhu. Dávám jednu hvězdičku za Margot Robbie, která tady hrála opravdu perfektně. A taky za to, že ač je to pitomost jako svět, když bylo potřeba vyvolat emoce tak dokázala vytasit vcelku fungující a dobré vážné scény.

Neporazitelný (2021) (seriál)

Asi bych nečekal, že mě v současnosti chytne animák ve stylu devadesátek, ale jo. Stojí to za to!

Nic ve zlým (2023)

Naprrosto klasická a tuctová americká.... "komedie" ....u které se člověk moc nenasměje, která je naprosto předvídatelná a která toho vlastně až tak moc nenabízí. Až na skvělou Jennifer Lawrence, která si tu vcelku příjemně a civilně zahrála a ještě k tomu šla donaha. Očividně už se z fappeningového traumatu oklepala. Za mě super, já jí fandím. Zároveň film ale působí v současnosti docela svěže, žádné woke sračky a progresivní výchova, naopak docela dobrá kritika současné mladé generade retadovaných dospívajících. Vím, že za měsíc si vzpomenu jenom na Jennifeřiny kozy, ale ztracený čas to nebyl.

Jak jsem poznal vaši matku - Série 9 (2013) (série)

Po letech jsme dokoukali celý HIMYM a bohužel devátá řada je neskutečně ubohá. Pár dobrých dílů se najde, ale naprostá většina je nudná vata o ničem. Plná recyklátů z předchozích sérií, nesmyslů, špatných scénáristických rozhodnutí a příšlišného citového tlačení na pilu. A když už teda ten mrdník zoufalosti nějak fungoval a celou sérii si budoval nějaký příběh k zakončení tak poslední dva díly jakoby najednou psal úplně někdo jiný, hodili všechen vývoj postav i příběhu do hajzlu a udělali to zase úplně jinak. Tenhle seriál měl skončit pátou, max šestou sérií, je smutné kam se to dostalo. LAZY WRITING!!!

Oppenheimer (2023)

Ač jsem čekal o něco lepší film a techničtější pojetí (se zfilmováním i například nehody, kde umřel Louis Slotin, která zde chyběla), dostal jsem co jsem dostal a zklamán nejsem. Nolan se svým stylem si tady vyloženě užívá a nevěřil bych, že konverzační drama může být podané takovou formou. Hudba naprosto perfektní, celkem jsem se divil, že ji nedělal Zimmer, ale už od prvních tónů vám bude jasné, že koukáte na Nolana i kdyby jste to předtím nevěděli. Možná jen škoda zbytečně přepálené stopáže. Jsem si jistý, že kdyby to mělo o 30 minut méně, nic by se nestalo. Co je ale perfektní jsou herci a jejich výkony, v čele s Murphym a Downeym opravdový herecký koncert.

Časové pásmo bylo změněno