Batman (2022)

Novej Batman je opravdu luxusní. Povedlo se tam snad všechno. Film trvá 3 hodiny, a jak už jsem tu hodněkrát psal, dlouhý filmy mi začali vadit. Tady to ale není vůbec na škodu, a člověk to ani nepostřehne. Sice se jede v dost pomalému tempu, ale to neznamená, že film někde nudí. Naopak. Daří se tu nastavit neskutečná atmosféra, a ano, několikrát jsem měl husí kůži. Celkový příběh je dostatečně propracovaný, záporák Riddler děsivý (hlavně ze začátku) a Catwoman - to je kapitola sama pro sebe. Ta holka je prostě boží. Lovestory mezi Bat a Cat je stejně jako celý film realistická a finální scéna na motorkách mě dojala. Doufám, že se bude pokračovat a dočkáme se stejně jako v komiksech plnohodnotného vztahu mezi Brucem a Selinou. Nejde říct, jestli je nový filmový Batman lepší nebo horší než jeho předchůdci. Je prostě jiný. Herec Robert Pattinson je každopádně skvělý Batman, i když roli Bruce Wayne mu už tak úplně nevěřím. To je asi ale také tím, že je tu Bruce trochu jiný člověk než jak byl ztvárněn v předchozích filmech. Líbilo se mi to civilní pojetí, které jako by vypadlo ze světa filmu Joker. Je škoda, že se nešlo touhle cestou a že se nakonec jedná o dva různé světy. I když jsem byl ze začátku naštvaný, že nebude pokračovat Snyderův Batman Ben Affleck a že nedostaneme víc komiksovější film, nakonec jsem spokojený. Tohle Batmanovi jako postavě sedí.

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Ano, dámy a pánové, takhle ano. Tohle mi fakt sedlo. Napínavý a řádně drastický, skvělá kamera a celkový design, je to krátký, takže jízda od začátku do konce. Pár menších chyb tam je, ale čert to vem. Body navíc za scénu v buse a za drsnej konec 😁 Sice už mě to nevyděsí tak jak verze z roku 2003, ale to mi bylo 11, takže sem to bral jinak 😅 Rozhodně lepší jak filmy z let 2006, 2013 a 2017. Tohle se Netflixu povedlo, a já doufám v další pokračování. A klidně bych pánům svěřil i další hororový značky 👍 Vzhledem k zdejšímu sh*tstormu nadsadím hodnocení na plný počet, protože tady těch 40% je fakt bída a nechápu, proč lidi koukají na slasher, když evidentně slasher vidět nechtějí

Vřískot (2022)

K Vřískotu mám velký vztah. Byl to jeden z prvních hororů, které jsem jako malý kluk viděl a hrozně mě bavil… Proto jsem rád, že se opět vrací. A vrací se s plnohodnotným pokračováním, i když podle názvu může vypadat, že se jedná o remake. Ano, je to prostě Vřískot 5 a ten debilní název podle původního filmu jim neodpustím (i když je to moderní a ve filmu je to vysvětleno). Vřískot není obyčejná hororová série. Je postavený na tom, že si dělá srandu z hororů a zabiják Ghostface není jedna osoba ale vždy někdo jiný. A stejně je to i tady - hlavní prim hrají odkazy na ostatní horory a odhalování, kdo je to tentokrát… No, na to že je to už pátý díl, tak vše dává hezky smysl a jedná se o velmi povedené pokračování. Nevím jestli je to po jedničce nejlepší film, protože u čtverky jsem se asi bavil víc, ale rozhodně je lepší než dvojka a trojka. A je strašně fajn vidět staré známé znovu v akci. A že mě dokáže Vřískot i dojmout, to jsem nečekal. Jinak je to klasický Vřískot v tom nejlepším slova smyslu, chytrý a hravý meta slasher jak má být.

Lucifer - Série 6 (2021) (série)

Lucifer skončil a dopadlo to dobře. Ve všech směrech. Samotný nosný příběh šesté série byl možná trochu na sílu našroubovaný, a poslední díl bych si taky představoval zlehka jinak, ale vem to čert 😄 Konec dobrý, všechno dobré 😈😈😈

Sexuální výchova - Série 3 (2021) (série)

Obsahuje spoilery!!! Miluju ten seriál. To každopádně. Ale proč tvůrci činí ty postavy tak debilní, to nechápu (dívám se na tebe, Eriku). Chudák Adam. Chápu že je potřeba pořád nastavovat na pokračování, ale takhle? Další rána byla perfektní a vtipný vztah Otise a Ruby. Ten tvůrci skvěle rozjedou a najednou v rychlosti utnou, jak kdyby se báli naštvat fanoušky Otise a Maeve. Ruby pak i uklidí bokem a je hotovo. Nejvíc k naštvání je potom “zbytečná” linka s Nigérií, díky níž se Erik zachová jak blb, jak už jsem psal výše. A navíc ta ředitelka… takhle se chová a nic? Pro ni bych si představoval trochu vetší dopad… a ne ješte trestat studenty další špatnou situací. No uvidíme co bude dál, těším se, ale doufám v trochu větší pozitivitu, protože mám z toho všeho dost depku.

Klasický horor (2021)

Italský Slunovrat? Trochu. Film až do “zvratu” servíruje absolutní hororové umělecké dílo. Každý druhý záběr a hudební podkres je radost sledovat, napětí se dá krájet. Jenže pak přijde to odhalení, a většina filmu jde postupně do kytek. Tohle bohužel nevychytali a je to velká škoda. Ale už jen kvůli těm luxusním třem čtvrtinám film nadšeně doporučuji.

Elita - Série 4 (2021) (série)

Na začátku 90’s bylo Beverly Hills. Na přelomu 00’s byl Dawsonův svět. Na přelomu 10’s Gossip Girl. Všechno je pryč. Teď je tu ELITA! A perfektně vystihuje definici moderního teenage dramatu. A zařazuje Španělsko (po boku La Casa De Papel) mezi světovou špičku. Když pominu, že se vlastně po čtvrté jede podle stejného mustru, vůbec ničemu to nevadí. Tam prostě sedí všechno. Herci, příběh, perfektní (OPRAVDU PERFEKTNÍ) hudba, nové postavy, ten feeling kolem toho, to drama, ty vtipný scény, ty fakt HOT scény... A za mě překvapení, jak tvůrci jednu otravnou postavu z minule série dokázali povznést na jednu z nejlepších postav 💃

Tiché místo: Část II (2020)

Tiché místo byl můj nej film roku 2018. Jak dopadla jeho druhá část? Doslova a do písmene famózně. Všechno co fungovalo minule funguje znovu, a kino tomu dává pořádný grády. Někomu může vadit, že je to až příliš “stejné”, v tom ale žádný problém nevidím. Problém vidím v tom, že chci víc 😅 Klidně bych si dal celý film o počátku tohohle, protože úvodní flashbacková scéna je úžasná... Stejně tak bych chtěl vědět, kdo, proč a odkud... V podstatě se totiž nedozvíme nic víc, než už víme (takže nic), kromě jednoho menšího detailu. Konec je šílenej a chápu název ČÁST II, protože - nechci spoilerovat - ale takhle má končit nějaký díl seriálu, a ne film 😄 Okamžitě chci víc! Trojka ještě potvrzená není, ovšem bylo oznámeno, že dostaneme spin-off, takže nový příběh ze stejného světa. A já už se nemůžu dočkat, protože tenhle svět mě baví. Sečteno podtrženo, komu se líbila jednička, dvojka je jasná volba. Pokud vás jednička nezaujala, dvojku ani nezkoušejte. Jedná se totiž opravdu o pokračování, žádný jiný styl, posun v čase, nic. Příběh začíná přesně tam kde skončil a jen si tak “potichu” pokračuje 🤫