Šéfové na zabití 2 (2014)

Tomu cemu jsem se u jednicky smal, nad tim jsem ted smutne kroutil hlavou. Zrecyklovane zklamani, nevyuzity Waltz a jediny kdo me nakonec bavil byl Kirk .. ehm, Chris Pine. Druha hvezda za 3 minuty Kevina Spaceyho.

Paddington (2014)

Mile? Ano. Neamericke? Ano. Rodinne? Ano. A to je tak asi vsechno. Je to proste trochu "jine" prijemne osvezeni nudneho sobotniho odpoledne.

Soudce (2014)

Posledni dobou jsem zvykly na "one man show" RDJ, ale tady Robert Duvall srdnate doplnuje Downeyho blbnuti. A vlastne tu moc prostoru pro Downeyho blbnuti ani neni (at uz je to dobre nebo spatne). Relativne "tezke" drama, kteremu akorat obcas tu tihu proste neverim. Uzasne zahrane, jen ta stopaz je k zalknuti.

Serenity (2005)

Dukaz ze si serial zaslouzil dalsi prostor. (a to serial neberu jako kult)

Divoké vlny (2007)

Vcelku tradicni animak, pojaty trochu netradicne. Dokumentarni styl otevira dvere zase jinym forum, coz je urcite plus. Lehce (ale spravne) otravny Shia, Jeff "The Dude" Bridges (jehoz postava je snad i naschval trochu Dudem) a Zooey vsemu dodavaji prijemny smrnc, coz je taky duvod proc koukat na podobne animaky v originale - voice acting pro me dela strasne moc. Vlastne trochu buddy-movie, ktere na me nevysvetlitelnym zpusobem promluvilo, predevsim v rovine "kure hleda kamose" a "neni to o soutezi, ale o pohode". U me trefa do citlivejch mist. Mile.

Thor: Temný svět (2013)

O něco lepší a o něco zábavnější Thor než jednička. Opět mě velmi bavil Loki, trochu štvala Natalie se svým štěněčím obočím, líbil se mi Thor a Anthony Hopkins vypadal, že ho to hraní moc nebaví. Nahoru dolů, ale veskrze zábavnej komiks. Go go power rangers!

Croodsovi (2013)

Film který čiší nápady k prasknutí, úžasné postavy, krásná animace a ten pocit kdy se přistihnete, že si chcete domů pořídit lenochoda. Bravo! Škoda jen, že mě to nějákým způsobem až moc evokovalo Ice Age (1,2,3) - možná ale jen kvůli námětu. Viděl bych to na 4,5*, dám ale za 5* protože pod 80% v celkovém hodnocení mi přijde málo.

Univerzita pro příšerky (2013)

Už je to dlouho co jsem viděl Příšerky, takže k žádnému srovnávání nedojde. Určitě bych ale za tímto počinem neviděl nejslabší pixarovku jako zdánlivá většina osazenstva CSFD. Naopak. Po dlouhé době jsem se u animáče zase náramně bavil, možná s recyklovanými postavami, ale to mě vůbec netrápilo. Krásná animace, jak je již u pixaru standardem, spousta milých momentů a i přes to, že jsem věděl, kde film skončí, mě držel v napětí až do konce. Příjemná zábava.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Trochu rozpačité a nakonec vlastně vůbec nevím. Nevím jestli jsem se bavil, nebavil, jestli se mi film líbil nebo nelíbil. Je to vcelku sympatická uchylná ptákovina, kde potěší Michael Cera, vtipná sebereflexe herců a naprosto ustřelený scénář. Hovadina na n-tou... ale jo, vlastně jsem se docela bavil.

Osamělý jezdec (2013)

Hm. Trochu zklamání. Vlastně jsem nečekal moc, po tom, co byl tendle film tady na CSFD zpráskanej jako pes, ale i tak jsem asi čekal víc. Jo, je tam pár vtipnejch scén, ale dohromady film vyznívá jako dort od pejska a kočičky. Slátanina, rodinná zábava, co měla tak trochu být asi Piráty z Karibiku ve westernovém kabátku, ale něco tomu chybí. Sem tam kulervoucí, ale pak si to na ty koule samo šlape. O králících nemluvě.