Burning Palms (2010)

NIc jsem nečekala a to jsem zhruba dostala. Z pěti povídek mě vlastně skutečně zaujala pouze ta poslední, která by si s přehledem zasloužila vlastní film. Ale ne, nebudu tak přísná, i prst a buzíci dobrý.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Přiznám se, že o šaskovi se štítem a maskou Petra Čecha jsem neměla valné mínění již od začátku. Po prvním dílu se můj názor na filmové zpracování Kapitána Ameriky ještě zhoršil. Film o takovém hrdinovi zkrátka nelze natočit ve vážném tónu aniž by to nepůsobilo směšně. Na druhý díl jsem tedy šla s jistými rozpaky, které se ale naštěstí cca po půl hodině rozpustily. Není to výkvět originality ani technologický zázrak, nicméně rozhodně je to méně blbé než druhý Thor a stejně tak zábavné a přeplácané jako třetí Iron-Man. Jenže tomu chyběl zajímavý "záporák". Zasloužené čtyři hvězdy v rámci svého žánru. Bavila jsem se až do konce.

Captain America: Občanská válka (2016)

Gumové postavičky létají vzduchem stejně jako naposledy. Stejně jako naposledy je vygenerován kvázikonflikt, který by se vás měl dotknout, leč vám je to úplně jedno, protože víte, že to stejnak dobře dopadne a tak dále. Když je nejlepší okamžik filmu Ant-manovo divadýlko, tak už je to vážně nedobré. Propad do průměru jako u ostatních marvelovských sérií.

Captain Marvel (2019)

Nechápu, co se s Brie stalo. V Roomu předvedla skvělý výkon, tu akorát zpruzelou prdel. Bohužel Carol nabízí podstatně méně než jiná Carol, takže další marvelovský průměr, jehož největší slabinou je to, že v této fázi rozlehlosti MCU už nemá co nového nabídnout. Jackson je na čtyři hvězdy hodně málo a tohle je zhruba stejně nezajímavé jako Black Panther.

Cesta do pravěku (1955)

Zářný příklad mistrné české trikové školy a hlavně geniální režie Karla Zemana.

City Island (2009)

V zaplave "tragikomedii" vznikajicich v zahranici v poslednich patnacti letech zamenitelny prumer i pres plejadu dobrych hercu a zajimavou synopsi. Na me tech ujetych klicek bylo az moc, vzajemne se rusily a konec je trapne sladkobolny. Jako jednohubka na odpoledne super, ale znovu uz to videt nepotrebuju.

Climax (2018)

1. Hudba 2. Choreografie 3. Kamera 4. Ty pitomé ale všední dialogy divnolidí 5. Ultimátní zážitek. Pětka jak vyšitá.

Collateral (2004)

Lidé už zapomněli, co dělá dobrý thriller thrillerem a budování atmosféry, či dlouhé záběry považují za nudné. Jak tam není aspoň jedno znásilnění a vyhřezlé střevo, tak to není napětí! Film to věru není dokonalý, mé hodnocení vyloženě souvisí s tím, jak mi film sedl, a vzhledem k nedostupnosti podobného zboží na trhu to pro mě byl svěží vánek, který si o hvězdu navíc zaslouží.

Constantine (2005)

Nejoblíbenější film mé maminky hned po Vráně. A to už něco znamená! V původním znění ještě o krapínek lepší.