Půlnoc v Paříži (2011)

Už úvodná koláž záberov na Paríž bola dokonalá. Slnečná Paríž sa menila na zaliatu dažďom a tá zase na zaliatu slnkom :) Zápletka by sa mohla zdať spočiatku prvoplánová, ale keďže sa nejedná o cestovanie v čase v pravom zmysle zápletka bola veľmi originálna. Myslím že Woody Allen prepísal svoju vlastnú túžbu vrátiť sa do zlatej éry sveta do tohto filmu...A vôbec sa mi nedivím! :) Aj keď by sa mohlo zdať že vo filme sa skoro nič nedeje, deje sa tam toho mnoho a to všetko pôsobí sviežo a poeticky :) Len mi vŕta v hlave ako by asi zareagoval Hemingway keby Gilovi zazvonil mobil :D Chcel by som ísť na takúto výpravu do minulosti, prejsť sa cez Paríž na začiatku minulého storočia...P.S.: Marion Cotillard vyzerá úchvatne! :)

Na vlásku (2010)

Z mixu klasickej rozprávky, Shreka a Barbie sa vykľul veľmi podarený film, aj keď osekaný aby ladil z Disneyovskou poetikou, starých klasických rozprávok :) Vtip, príbeh, animácia...poteší aj celkom pekná hudba. Na to že táto rozprávka nieje od Pixaru, tak som sa skvele bavil...určite viac ako pri filme Bolt - pes pro každý případ

Tintinova dobrodružství (2011)

Pútavý dobrodružný príbeh, ktorý vzdáva hold Indiana Jonesovi a podobným filmom. Prekrásna hudba, ktorá však dostáva priestor až v druhej polke filmu...

Válečný kůň (2011)

Krásny, dojemný príbeh o priateľstve, ktoré prekoná rôzne úskalia. Pri scéne kedy Albert identifikuje Joea aj napriek prevázaným očiam mi vyhŕkli slzy. Musím pochváliť na filme tri veci. Za prvé Spielberga, ako geniálne dokázal zrežírovať zvieratá. Za druhé kameru, ktorá je famózna v scéne kedy Joe uteká cez bitevné pole predtým ako sa chytí do ostnatých drôtov. A za tretie, bez čoho by Stevenove filmy neboli čím sú...hudba Maestra Johna Williamsa, ktorý nestratil nič zo svojho čara a dokázal predviesť pestrú, originálnu paletu motívov.

Cyranův ostrov (2009) (seriál) odpad!

Blbé kecy Českej spodiny!