Dr. No (1962)

Čtyři hvězdy za to, že tenhle film začal tuhle zábavnou sérii.

Dech života (1987)

No musím říct, že takhle jsem si Bonda nepředstavoval. Jako pubescent si pamatuju, že tu s ním běžel romantický seriál Jana Eyrová - takový sladkobol pro ženy. Tam tak nějak seděl víc. V Bondovi mu chybí charisma, nadhled, typický humor a tak trochu machismus hlavní postavy z minulých dílů (jestli už tenkrát nezačala řádit na západě genderová problematika). V akčních scénách vypadá dobře, ale jinak je takový kožený. Když si čtu komentáře tady dole, nějak pořád přemýšlím, jak je možné, že pro mě charisma Dalton nemá vůbec a pro někoho obrovské. Holt zavděčit se každému asi nejde Už se těším na Brosnana. dal bych dvě a půl, ale tři jen za to, že se to natáčelo v kulisách, které dobře znám.

Vyhlídka na vraždu (1985)

Na pár dílů poslední vtipná bondovka. Timothy Dalton, který přišel v dalším dílu, ač mladší, tak mu chybí Mooreho charisma a humor. Povedené obsazení záporných rolí. Christopher Walken opět ukázal, že je výborným hercem i když vlastně nikdy neměl pořádnou hlavní roli (snad s vyjjímkou filmu Lovec jelenů, ale tam tu tu hlavní měl stejně de Niro). Vlastně bych dal tři a půl hvězdy, ale když musím na celé tak tedy za Zorina čtyři.

Nikdy neříkej nikdy (1983)

Dal jsem si celou sérii od začátku a do ní zařadil i tenhle film z jiné produkce. Přišel mi hodně slabý a Conneryho mi bylo celkem líto. I když měl kolem sebe herecké hvězdy, atmosféra se celkem nepovedla. Dvě hvězdy za snahu a obsazení.

Poupata (2011)

U scény Do prdele se sněhem, kdy se asiat učí klít jsem se nemohl zbavit pocitu, že už jsem to někde viděl. Jo,jo, byli to Knoflíkáři. Jinak Film to byl dobrý, i když pro mě na 5 hvězdiček zase ne.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Jediná povedená hláška Jamese Bonda proběhne v šesté minutě filmu. "To by se Connerymu nestalo" . Ani scénarista při psaní jistě netušil, jakou bude mít vlastně pravdu. V tomhle krasavci Lazenbym je asi tolik charizma jako v suchozemské želvě pojídajíci pampeliškový list.

Gauneři (1992)

Dejte si tu práci a přečtěte si zajímavosti o dva komentáře níž od dona corleoneho

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Tak já jsem film stejně jako Mata ignoroval, jelikož jsem si nechtěl kazit vzpomínku na skvělou knížku. Narozdíl od něj se ale panu Menzelovi omluvit nemůžu. Čekal jsem málo, ale dostal ještě míň. Scénář byl vzhledem k předloze hodně slabý, výběr hereců a jejich výkony výkony až na pár vyjímek přinejmenším diskutabilní a nedočkal jsem se ani dobrého režisérského řemesla. Natočit to nějaký mladý režisér jako prvotinu, dám o jednu hvězdičku víc za snahu, ale takhle je to jen kousek od odpadu

Alois Nebel (2011)

K filmu tady jsou většinou odsudky. Pravdou je, že příběh, který se odehraje ve filmu by se dal převyprávět pár větami. Na druhou stranu kromě příběhu jsou minimalistické i dialogy, takže předpokládám, že to bylo úmyslem autorů. Film rozhodně nebyl natočený jako středněproudá masovka pro celou rodinu. Alois Nebel je neotřelý film s působivou atmosférou. Chvílemi jsem si ani neuvědomoval, že jde o částečně animovaný film. Nic podobného tady natočené nebylo a své fanoušky si určitě najde. Já mezi ně rozhodně patřím. Tu poslední hvězdičku jsem sebral přeci jen kvůli jednoduššímu příběhu.