Nikdy neříkej nikdy

• Velká Británie Never Say Never Again (více)
TV spot

Světové zásoby ropy v rukou šíleného zločince... další úkol pro Jamese Bonda. Zločinní agenti pod velením mezinárodního teroristy Ernsta Blofelda proniknou do nejvyššího velení americké armády a zmocní se dvou termonukleárních raket. Blofeld totiž naplánoval novou zkázonosnou akci, nazvanou Slzy Alláhovy. Na pomoc při pátrání je povolán britský agent 007 James Bond. Musí nalézt ukradené jaderné hlavice dříve, než teroristé obrátí jejich ničivou sílu proti světu. Stopa vede k charismatickému zločinci Largovi, jenž osobně řídí Blofeldovu akci. Pomáhá mu krásná vražedkyně Fatima. Bond ovšem objeví nečekaného spojence v Largově okouzlující milence Domino. Jedna z ukradených jaderných zbraní však už čeká na odpálení ve Washingtonu. Druhou chce Largo použít ke zničení světových zásob ropy... (Česká televize)

TV spot

Lacike

Druhy Conneryho navrat k Bondovkam. Tentokrat v remaku Thunderball. A aj ked v xichte uz dost zostarol, tak charizmu ma na rozdavanie, kondicku ma stale skvelu a v bitkach pôsobi fantasticky. Hned v uvode ma jednu dlhu bitku s obrovskym hromotlkom, ktora stoji fakt za to. Celkovo mi remake pripada lepsie ako original, ktory bol zabavny len na zaciatku a na konci. Tentokrat film obsahuje kopu skvelych akcnych scen pocas celeho filmu, co bolo potrebne, kedze samotna zapletka je dost jednoducha. Zase zakerne Spectre na čele s Blofeldom ukradne 2 tomove hlavice za ktore chce vykupne a Bond sa ich snazi cely film najst. Okrem spominanej bitky tu je este dychvyrazajuce blbnutie pod vodou so zralokmi, pôsobiva nahanacka ma motorke a samozrejme finale, ktore ale mohlo byt velkolepejsie. Divne pôsobi len ten videoherny suboj, ktory by som najradsej vystrihol. Trochu ma behom filmu iritovalo jak sa zaporaci Bonda striedavo snazia zabit a nasledne ho potom pohostia a vyzradia mu svoje plany, aby ho zase chceli zabit a potom ho zase pohostili a tak dookola. Tentokrat to uz pôsobilo fakt debilne. Velkym plusom je herecke obsadenie. Max von Sydow ako Blofeld tu sice nema velky priestor, ale aspon nepôsobi trapne. Klaus Maria Brandauer je taky ulisny parchant. Najlepsia je ale mrcha Barbara Carrera u ktorej som sa cely cas nevedel rozhodnut, ci by som ju radsej zabil alebo pretiahol. Nastastie to musel rozhodnut Bond. Nadherna je aj naivka Kim Basinger, ktorej to za mlada neskutocne seklo. V malej ulohe roztrziteho agenta (ako inak) potesi aj Rowan Atkinson. Connery ako som uz spominal je stale skvely a film je plny narazok na jeho vek alebo navrat. Keby mal chut hrat Bonda, tak ho nemuseli nahradzovat a kludne to mohol vydrzat az do prichodu Timothyho Daltona. Jedine, co mi pripada slabsie, je hudba, kedze tu absentuje klasicky Bondovsky motiv a aj titulkova sekvencia. Namiesto toho tu je cely cas dost nevyrazna hudba. Vysledkom je nadpriemerna Bondovka, ktora je lepsia ako original, ktory je akoze oficialny. 6/10. ()

Gemini

Podivnost nad jiné podivná. Vzdoropapež Connery přepracuje jednu ze svých klasik do podoby padnoucí úchylným nevkusným osmdesátým létům, a přesto vyklízí pole se ctí, neboť přináší mnoho hvězd a mnoho nevídaného. Mocný bijec Šakal Edward Fox jako neschopný byrokrat v čele MI6, nijaká Moneypenny, počítačové hry, aerobic, Klaus Maria Brandauer nesahající Celiho Emiliu Largovi ani po kotníky a krásná hvězdička Kim Basinger hrající ve svých třiceti letech nevinné poupátko. A k tomu nehoráznost jako Rowan Atkinson:) Jedinou opravdovou inovací tak zůstává femme fatale a pěkným štěkem Ernst Stavro Blofeld Maxe von Sydowa. Ale upřímně - těžko by se z Bonda dalo bez tak typických rekvizit jako je logo, hudba (tentokrát od starého harcovníka Michela Legranda) a tak podobně, vykřesat něco lepšího. Stojí to za vidění, i když si žádá trochu sebezapření. ()

corpsy

Seana Conneryho do návratu do svojej ´´obľúbenej´´ úlohy presvedčil pravdepodobne len niekoľkomiliónový honorár ( 5 miliónov, v tej dobe to bola obrovská suma ). Na filme je to trošku aj vidieť. Je to však vydarená bondovka, ktorú aj napriek tomu, že nieje oficiálnou, považujem za dôstojného kolegu ostatných filmov o neporaziteľnom agentovi. ()

T2

Sean Connery pôsobí už trošku zostarnuto v jeho nezabudnuteľnej úlohe Jamesa Bonda aj keď svoj šarm si udržiava, ženských má po celý film doslova kopec od známej tváričky ako Kim Basinger až po neznámu ako Barbara Carrera v tomto ohľade má čo robiť, po akčnej stránke je to v norme žiadne zbytočné preháňačky po príbehovej stránke je to už dosť otrepané a naháňačka za ukradnutou jadrovou hlavicou nám neprináša dohromady nič nové. Malým prekvapením pre mňa bolo keď som vo filme uzrel tvár Rowana Atkinsona a ten vyzeral vo svojej úlohe akéhosi podivína fakt fatálne tupo s tým výrazom v tvári, on sa stou utiekavou tvárou fakt narodil. ║Rozpočet $36miliónovTržby USA $55,432,841Tržby Celosvetovo $160,000,000 ()

Anderton

Konečne som na to prišiel. James Bond nie je o zachraňovaní sveta. James Bond je totiž o tom, že ho chce neustále niekto zabiť a on stále uniká. On chudák nechápe, že je nesmrteľný a uhýba sa guľkám a robí zbytočne krkolomné kúsky, aby ho niekto neprebodol dýkou. Čo sa týka faktu, že Never say never je nejakým remakom Thunderball tak to je myslím úplne jedno. Jednoducho každá Bondovka je o tom istom a všetky sú iba variáciami Dr. No. Prostredie je iba kozmetickou zmenou, častokrát ani takáto zmena nenastane. ()

• Režisér Irvin Kershner se stal prvním američanem, který režíroval film ze série o Bondovi. (Sony1994)
  • Casino, kde Bond a Largo hrají videohru se jmenuje Casino Royale. (Terva)
  • Ač se jedná o "neoficiální bondovku", je zajímavé, že její rozpočet 36 000 000 amerických dolarů byl přibližně o třetinu vyšší než u oficiální bondovky Chobotnička (1983) ze stejného roku, která přišla "jen" na 27 500 000 dolarů. (subic)

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)