Ženy v pokušení (2010)

Příjemná pohodová komedie se slušnými dialogy,která lehce plyne.

Štěstí (2005)

Nedojalo,nezaujalo,pořád jsem na něco čekal a nedočkal se.Velké zklamání.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Výborný válečný film,který je ale neúměrně dlouhý.Ale jinak sugestivní a syrové drama.

Gladiátor (2000)

Efektní bojové scény,charismatický Maximus,slizký Commodus,hudba Hanse Zimmera a taky po dlouhé době radost z gladiátorského filmu.Není to nejlepší film Ridleyho,ale sílu rozhodně má.

Americká krása (1999)

Moc se mi líbí upřímné zobrazení nedokonalosti postav,které si hájí svoje vlastní štěstí.Nejvíc samozřejmě postava Lestera Burnhama,který chytil druhý dech a chce se vzepřít svému současnému stavu.Ale i ostatní postavy jsou poutavé a zapadají do něžně melancholické nálady filmu.Krásně výstižný a upřímně mrazivý film.

Princezna Mononoke (1997)

Podle mne daleko lepší a propracovanější než oceněná Cesta do fantazie.Už dlouho jsem si nepomyslel,viděl jsem něco mimořádného a myšlenkově bohatého jako tohle anime.Délka je možná trochu neúměrná,ale to je jen drobná vada na kráse tohohle poetického snímku.Komu se líbila Cesta do fantazie,ať určitě neváhá s Mononoke.

Jak si zasloužit princeznu (1994)

Neuvěřitelně nezáživná pohádka s krásnou princeznou a hezkou závěrečnou písničkou.Ale to je na dobrou pohádku sakra málo.

Takoví normální zabijáci (1994)

Nemůžu dát plný počet a moc mne to mrzí,protože si film neudržel počáteční nášlap.Od vězeňské vzpoury už to prostě není ono.Zamilovaný párek psychopatů střídá romantické momenty s nesmyslným zabíjením.Z herců mne zaujal Woody Harrelson a slizoun Tom Sizemore.Zajímavý stylový experiment,který díky svérazné formě pobuřuje a naopak přitahuje.Zajímalo by mne,jak by se s tím vypořádal sám Tarantino.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Když to dávali prvně smál jsem se jak blázen,dnes už to vidím jinak,ale netradičně pojatý příběh zůstal.,,Irenko,já ´ťa mám rád aj bez peněz. "