Marketa Lazarová (1967)

Svébytné dílo,které mne nechytlo úplně za srdce,ale obdivuju jeho syrovost a hudební složku.Rozhodně pozoruhodný historický počin v dějinách našeho filmu,který každého neosloví a musíte si k němu najít cestu.

Vesničko má středisková (1985)

Krásně laskavá komedie plná zajímavých postav.Hlášky z filmu zlidověly,nejvíce mne zaujala postava řidiče Pávka v podání Mariána Labudy.Jeden z nejlepších českých filmů,který si vždycky rádi připomenem.

Chobotnice (1984) (seriál)

Srdcovka mezi dramatickými seriály,jednoznačná a neotřesitelná jako odhodlání Corrada Cattaniho.

Vlasy (1979)

Treat Williams a jeho ztvárnění Bergera,to je to,co se mi vybaví při vyslovení Hair.Jeho odhodlání udělat něco pro kamaráda je hrozně sympatické a milé.Skvělé taneční scény,humor a chytlavá hudba fungují na jedničku.Výborné scény- návštěva večírku,následný tanec na stole a závěrečný zlomový okamžik člověk jen tak nevymaže z hlavy.

Marco Polo (1982) (seriál)

Ve všech směrech dokonalý seriál s přenádhernou hudbou.Viděno po mnoha letech a stále stejně oslovující.

Americká krása (1999)

Moc se mi líbí upřímné zobrazení nedokonalosti postav,které si hájí svoje vlastní štěstí.Nejvíc samozřejmě postava Lestera Burnhama,který chytil druhý dech a chce se vzepřít svému současnému stavu.Ale i ostatní postavy jsou poutavé a zapadají do něžně melancholické nálady filmu.Krásně výstižný a upřímně mrazivý film.

Tenkrát na Západě (1968)

Westernová dokonalost,která vás skoro na tři hodiny nenechá zahálet a kterou zdobí všechny hlavní postavy,osudová a jímavá hudba Morriconeho a krásné vyústění,které filmu nesmírně sluší.

Poslední skaut (1991)

Willis je správnej frajer,ale mám pocit,že filmu něco chybí.Některý hlášky jsou dobrý,ale čím víckrát ten film vidim,tím víc se přikláním k některým ne úplně spokojeným uživatelům,ale pod čtyři hvězdy nejdu.