ryhy

okres Praha

Skype: neriahthe1

<< předchozí 1 2
    • 18.2.2016  01:15

Nemohu se odprostit od původí - geniální - verze. Nejde to.

• 5.12.2015  22:06

Jestli DiCaprio a Depp někde opravdu dokázali, že jsou páni herci, tak je to právě tento film. Neskonalý respekt.

• 28.5.2015  21:56
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Geniální. Lepší slovo mě nenapadá. Co se týče detektivních příběhů (částečně inspirovaných literární předlohou), jsou neotřelé, jiné, nové. Do současné doby převedení a "zešiblí" hrdinové jsou PER-FEKT-NÍ. Žeru je. Líbí se mi i slití, občasné projevení té Conandoylovské doby. Vše se snaží neustále šokovat, jak zloduchy, tak i genialitou Sherlocka. Funguje to. Ale třetí díl třetí řady byl moc, jakože opravdu moc. Tam to nikterak nefungovalo a dost mě to zklamalo. Rok 2017 ukáže, jak se s tím Sherlock vypořádá.

• 21.5.2015  12:28

JAK DOKÁŽE NĚCO TAKOVÉHO BÝT TAK DĚSIVÉ??? Vím, že bych se tomu měla smát a zároveň si nedokážu pomoct a cpu hlavu do polštáře a zacpávám si uši. Ještě nikdy ve mě nebojovaly tadyty dvě stránky jako v tomhle filmu. Líbí se mi tenhle smysl pro humor, béčkové ztvárnění je ve své béčkovosti precizní. Nicméně ani humor nedokázal přebít moji k nule se blížící toleranci k hororům (jak jsem zjistila). Méně emocionální/labilní/šiblí lidé s tím ale problém asi mít nebudou.

• 21.5.2015  12:20

Nevím jestli vyjádření "nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu" je to pravé pojmenování. Ale vnímám ten film dost rozporuplně a pokaždé, když to vidím znovu, tak to cítím trochu jinak. No nic. Nevím proč, ale začnu soundtrackem - ten je prvotřídní, miluju ho. Stejně jako Pepu, ten je moc sladkej :) Obecně vzato: originál. Vztah mezi mužem a ženou - skoro jakoby nuda, což? Ale tohle není. Má to myšlenku, svůj vlastní styl, zajímavé charaktery... Nechronologie tady, na rozdíl od dost dalších věcí, má svůj význam a skvěle zdůrazně stav vztahu, jeho náladu v jeho postupujícíhc fázích. Spokojenost, 80% :)

• 7.3.2015  15:16
    KDYBY (studentský film) (2015)

Nič moč. Nebylo to vtipný ani zajímavý ani cokoliv. V devíti minutách to může být snazší a těžší, ale každopádně se to nepovedlo.

• 7.3.2015  14:51

Houdini říká, že "Pokud jste právník a zároveň ochránce zvířat 5*." Víceméně bych tohle i splňovala, ale zas takový záchvat to přecijenom nebyl. Středověk je zajímavá éra z pohledu práva, i když podle mě spíš zpátečnická a méně logická než třeba antika. To že i zvířata mohla mít právní osobnost a deliktní způsobilost je toho příkladem. No absurdní. Prase bylo sympatické a Colin Firth taky. Příběh netradiční, ale zpracovat by se to dalo i zajímavěji. 68%

• 3.3.2015  21:53

Takové krásné, nostalgické béčko. Sledovali jsme to s bratrem jako malí. Ach. Teď když jsem to znovu viděla, uplně se mi vybavily ty vzpomínky. Jinak myslím, že tenhle film splňuje přesně to, co splňovat má a baví všechny, které bavit má. Mě třeba baví i po milionté. Jen bylo vtipné, když jsem tentokrát překlikávala mezi tímhle a Sissi :D

• 3.3.2015  20:58

A úlovek filmového semináře no. 2. Tentokrát cesta za hlubokým obohacením duše a kvalitním vzděláním. ALE! Úmysl autorův u mě sice úspěch neslavil, za to jsem si užila skvělou komedii. Alespoň prvním 35 minut, potom už to kazili tím sexem nebo co to bylo. Ale i pak se dalo smát, stačila jakákoliv dialogová výplň a akademická obec to hlasitě ocenila. Já skoro nejhlasitěji. Co přesně bylo tak skvělý? Promyšlené záběry na části těla jednoho či druhého hlavního aktéra, poselstvínesoucí dialogy, no říkám, všechno kromě té nahé části. Ta byla divná. Ještě se přiznám, že jsem četla tu knihu, tu debilní knihu (ano, stydím se). Film je prostě mnohem lepčí, páč je to komedie. Další rozdíl vidím v postavě Anastasie, ta je v knize tak plochá, že je vidět maximálně jako linka v dvourozměrném světě (a dneska už zkoumáme i dimenzi čtvrtou viz Interstellar). Prostě je tam extrémně hloupá a nezajímavá, že filmová Ana vychází jako velmi hluboký a promyšlený charakter. Dále už jen předpověď, že Dakota Johnson může mít velkou budoucnost, pakliže si vybere jinou cílovou skupinu.

• 24.2.2015  22:52
    Whiplash (2014)

Zapsání filmového semináře na FSV má své plody. Ač zlé, muzikantské jazyky tvrdí, že z jejich, rozumějte hudebnického, pohledu tam mnohé nesedí, že bubeníkům ruce nekrvácí, že takhle by žádná skupina fungovat nemohla atd., tak mě, mě se to líbilo. Třeba proto, že umím akorát na píšťalku. Mě, špatnému dávnému píšťalkáři to přišlo velmi reálné a velmi děsivé. Jsem dost citlivá povaha, takže jsem si jako malé děťátko v pár okamžicích zakrývala očička a ouška. Né že by to byl takovej drasťák, ale vtáhne to. Simmons byl fa-mó-zní! Na to,že měl tento film rozpočet 3(!!!!!!!!!!!!!!!!) miliony dolarů (ano, ano, srovnejte si to třeba s kdejakým americkým blijákem), tak to mělo sílu. A to, že dostal ty 3 Oskary si opravdu zaslouží. Dost dobrej zážitek, 90%

• 19.2.2015  10:01

Erotika, erotika, proč se nás tak mocně týká. Oč by bylo méně bolu kolem kamen, kolem stolu, oč by bylo více síly pro sekery, dláta, pily pro lopaty, pro motyky nebýti té erotiky. Kurtizána a Benátky jest nepochybně velmi atraktivní téma. Mohlo by to být daleko lepší. Tohle je patetické. A nereálné, trapné. A opět něco, co mě dost minulo a bohužel nedojmulo. Překvapuje mě, že ostatní to hodnotí kvalitněji. Třeba nedokážu ocenit historické pozadí či to, že je to vytvořené podle skutečné osoby. To musí udělat někdo jiný, já hodnotím pouze ten jednoduchý kýč. Mno co se dá dělat. 45%

• 14.2.2015  19:53
    Ztroskotaná láska (2005)

Dnešní den byl ve stylu domácí hospodyňky. S tichým úpěním jsem během vaření obědu, buchty a posléze i večeře shlédla hned několik brakoidních věciček. Tak jsem se rozhodla, že alespoň k jédné hodim nějaký ten komentář. Tak tedy moje 3 věty: Amanda Bynes je docela hezká. Chris Carmak je pěkně hnusnej a jeho postava totálně hrozná. Film je hloupý. A jedna bonusová: Hodně hloupý. Alespoň že jsem byla oceněna já. Prý se se mnou budoucí hypotetický manžel kvůli vaření nerozvede. To je fajn.

• 13.2.2015  11:46
    Iron Man 2 (2010)

A Marvel one more time! A tentokrát o level lepší: Iron man. Když teda opět překonáme to, že na příběhu nás absolutně nic nepřekvapí, tak to stejně bylo zábavný. Iron manova arogance mě občas nutí zatnout pěst, nicméně pořád je to nejlepší superhrdina, co znám. A zdrogovanězdegenerovaný Mickey Rourke byl docela fajn, na-tento-žánr-pořád-nepropracovaný-pure evilák. Dojem je prostě ucházející a kupodivu mám docela chuť i na 3. díl. 75%

• 12.2.2015  19:11
    Thor (2011)

Ačkoliv mi fantastično nevadí, vlastně ho spíš zbožňuju, tohle je nic, nuda. Obecně nevyznávám komiksové předlohy, ale vůbec ne záměrně, jen jsem ještě nepotkala žádnou, co by za to stála. Thor je pěknej chlap, za to má nepochybně kladný body, má dokonce i nějaký druh trošku propracovaný osobnosti (v tomhle druhu měřítka), ale nikdo další už takovej náznak nemá. Co se týče příběhu, stereotypní šablonu komixů známe, nepřekvapí nás. Tudíž by neměl být cíl nás šokovat (to by asi nevyšlo), ale udělat to co nejvíce dramatický a zajímavý. No a to fakt neni. Jak jsem řekla: nuda, nuda, šeď, seď (cimrmanovská výpůjčka). Podprůměr, 45%

• 8.2.2015  13:48

Do určitý chvíle mi to připadalo jako docela slušná kompilace. V momentě, kdy nastává obvykle happyend a pohádka končí, tahle.. věc... dostane epileptickej záchvat. Záchvaty zoufalství, když se dítěti rozvádí rodiče a ono neví, jak se s tím vyrovnat. Dokoce se dostáváme i do hluboké filosofické roviny. Poslední půlhodinu už jsem se jen modlila, aby to skončilo. 5%

• 5.2.2015  21:51

Když se mě jakýsi nepodstatný ťunťa zeptal na 3 nejoblíbenější filmy, byl to vnitřní boj. Nečekaná pointa je, že Pride and Prejudice je pro mě jedním z těch nejlepších tří (spolu s Hero a Dead poets society). Mno co vypíchnout. Krásná poetická kamera, něžná hudba a pro mě srdcerozbušující příběh. No je to tu opět, romantika. Člověk se prostě neubrání. 100%

• 28.1.2015  11:57

Dojáček. Něco podobného už tady bylo a jistě se dočkáme i v budoucnu. Přiznám se, taky jsem brečela. Ale. Nic moc.

• 19.1.2015  10:24
    Kráska a zvíře (TV seriál) (2012)

Je to kompilace průměrné detektivky a lepší verze Stmívání. Občas je to dost patetické, obecně i trochu prvoplánové. Upozornění: Seriál není určený pro mužské diváky. Já, jakožto žena, se na ty prvoplánově svlečený chlapy ale podívám ráda ;) S každym dalším dílem to ztrácí nápad, je to nastavované, charaktery se mění podle toho, jak se to hodí a tak dále.

• 12.1.2015  20:44
    Emma (1996)

Mám slabost pro Jane Austin. Nevím, jestli je to to nejhodnotnější, ale pro mě je to to nejmilejší. Když to vezmu objektivně, tak příběh... asi nic moc, možná by neuspěl ani v dalších parametrech a ohledech... Nicméně to nevadí, stejně je super. Opět, jak to tak často dělávám, vyzdvyhuji herecký výkon a tentokrát ten @Gwyneth Paltrow, perfektně jí vystihla. Další bod: Romantika. Shrnuto: 92% PS: Tenhle film jsem měla stažený přes 3 roky a dala jsem tomu předtím asi 2 pokusy a nikdy mě začátek neoslovil. Velká chyba. Jsem ráda, že jsem to s timhle kolouškem nevzdala :D

• 6.1.2015  17:31
    Vejška (2014)

Bída.

• 4.1.2015  20:10
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Hluboký respekt, bomba. Tenhle kousek je v mnoha ohledech dost obdivuhodný. Mám totiž pocit, že v dnešní době filmy/seriály mají úspěch jen, když primárně šokují. Tím myslím, že se snaží ukázat co nejvíce mrtvých (nejlépe s litry krve všude okolo, bez toho by to nebylo ono), sexu (perverzního), obecně nahých těl a tak dále. I to je fajn, ale myslím, že je třeba více ocenit to, když vězí úspěch v něčem jiném. V tomhle případě je toho, co chválit opravdu dost. Za sebe si vyberu netradiční, velmi osobité charaktery hlavních postav - zahranými skvělými! herci a poutavý, postupně gradující příběh. Dokonce jsem na konci skoro ani nedýchala. Jediné, co bych vytkla, kdybych chtěla něco vytknout, je právě ten závěr. Možná to spadá do té kategorie: "WTF, to nemoh' doprdele přežít!" Ale za mě stejně 100% :)

• 24.11.2014  09:20
    Absolvent (1967)

Naprosto úžasná hudba i herecké výkony. Ale. Jsem z toho filmu zmatená, nechápu. Nechápu ani jednu z těch postav a teda dost i hlavního hrdinu. Co je vede k těmhle činum? Vím, že tady mi nco uniká, jsem si jistá že to ukazuje něco, možná i nějakou nesmyslnost života, ale prostě tápám. Chybí mi nějaké souvislosti té doby. Nicméně pořád je to pro mě dost zajímavý na 75%. Třeba kdybych se na to podívala podruhé....

• 12.11.2014  23:10
    Lucy (2014)

Tak za prvý to tady Scarlett Johansson vůbec neslušelo. Za druhý je to úplná blbost, co, ačkoliv se tváří vážně a rádoby vědecky, vůbec nedává smysl. Vůbec. Jednu hvězdičku dávám akorát za to, že se tomu může člověk může smát a též za to, že nějaké emoce to vzbudilo, i když hluboce negativní. Zn. film je vhodný pro lidi, které nebaví přemýšlet. Ráda bych řekla něco víc, ale k tomuhle to opravdu ani nejde... Tak ještě poslední slovo: BLBOST!

• 23.10.2014  21:28

Něco, co mě nikdy nepřestane bavit...

• 8.7.2014  20:51

Za prvé výborná hudba. Celkově je příběh opravdu hodně jednoduchý, o to je ale vlastně zajímavější a emočně plnější. Herci také odvedli úžasné výkony. Vlastně bych neměla co tomu vytknout, opravdu mě to hodně dojalo. Ale na druhou stranu jsem myšlenkami ubíhala občas pryč, v několika místech mě to nudilo. Proto 79%

• 19.6.2014  23:17

Bezesporu kvalitní film, ale to, že má 3 hodiny mu neprospívá. Rozhodně bych to prostříhala. Jinak jsem asi trochu otrnula ve věcech sexu, nahých žen apod., protože to už na mě nepůsobí (alespoň ne v takové míře, v jaké by to tento film chtěl).

• 19.6.2014  19:30

Hodně mi to připomínalo třeba 12 Angry men nebo The Man from the Earth v tom směru, že jsou to filmy založené na postavách (jejich hereckých výkonech), psychologii a vystačí si zcela se statickým příběhem. Tzn. že dokáží být zábavné ačkoliv se odehrávají stále na jednom místě. Tento je ve vyjmenované trojici asi ten nejhorší, avšak ne špatný. Líbí se mi i hudba, díky které jsem se vlastně k tomuhle filmu dostala.Pointa se mi líbí, konec by zas nemusel být tak sladký. 85%

• 20.5.2014  21:58

Hezky zpracovaný smutný příběh. Herecké výkony byly víceméně kvalitní avšak nic dalšího asi vyzdvinout nemůžu, takový dobrý průměr.

• 15.5.2014  08:26

(+) polonahý Gérard, obraz (-) všechno ostatní. Absolutně se mě to nedotklo.

• 6.5.2014  09:27

Za mě 100%. Asi jsem ani na začátku nečekala, že tohle prostředí může vyplodit tak silný příběh. Vztah učitele s žáky tady již byl a osobně bych se o poezii nevyjadřovala nijak krásně. Ale tenhle film mě zasáhl. Naprosto. Líbí se mi všechny myšlenky, jež se Robin Williams snaží ukázat svým žákům a jen jsem smutná z těch lidí, kteří to tak nevidí. Postava Roberta Seana Leonarda byla jednou z těch, na které se nezapomíná. Prostě... hodně mě to vzalo a nevím přesně, jak to vyjádřit. V tomto žánru je to určitě nejlepší film, který jsem kdy viděla. Carpe diem!

<< předchozí 1 2