Ztraceno v překladu (2003)

Realistický, možná až impresionistický snímek pojednávající o osamělém životě vyhořelého herce Billa Murrayho a šedé myšce Scarlett Johansson. Nevím, jestli je to tím, že režisérem filmu je vlastně režisérka, ale 98 minut filmu, ve kterém chybí prakticky jakýkoliv climax, mě tedy nijak zvlášť nezaujalo. Murray sice sedl filmu jako ulitý, stejně tak 20 letá Johansson. Ale kromě dokonalého castingu a skvěle zahraných rolí jsem se tedy nijak zvlášť nebavil. Tenhle styl šel opravdu mimo mě. 55%

Mulholland Drive (2001)

Pustil jsem. Viděl jsem. Nepochopil jsem…až po přečtení vysvětlení plotu na jakýchsi stránkách jsem filmu trochu lépe porozuměl a nezbývá dodat nic než to, že na něco takového bych sám asi nikdy nepřišel. Mulholland Dr. mi opravdu nesedl. 50%

Machete (2010)

Danny Trejo v roli chirurga z amputačního oddělení a alfa-samce, po kterém touží každá lidská bytost s chromozomy XX, v brutální řezničině, ve které je snad každá věc ostrá, včetně například klíče nebo jakési malé sochy čehosi. Ve filmu, kde člověk dokáže slanit budovu na 18 metrů dlouhém tlustém střevě. Ve filmu, kde je zpovědní tajemství nahráváno na DVD a zaznamenáváno do profilových složek. Ve filmu, který má tak neskutečně špatný příběh a především závěr, že by se za něj nestydělo snad ani Studio Asylum. Ale abych jenom nekáral...Když vypnete mozek a skutečně odmítneme u Machety přemýšlet, tak se budete opravdu téměř až do konce filmu dobře bavit. 40%

Blade Runner (1982)

Upřímně velké zklamání. Celý film jsem tak nějak čekal, kdy se začnu bavit, ale nakonec jsem se nudil až do úplného konce. Žádná hlubší myšlenka, Ford taky nijak zvlášť neoslnil. Jedna hvězda za decentní zpracování vizuální stránky, druhá za Hauera. 50%

Život Briana (1979)

Tohle se vážně někomu líbí? Trapný a absolutně ubohý britský humor přímo odkapává z téhle parodie na film. Není to sice až taková slátanina jako "Smysl života", ale to se snad ani nedá považovat za kompliment. Mám rád satiru, zbožňuji náboženskou tematiku, a přesto snad jediný důvod, proč jsem Život Briana dokoukal, byla jeho krátká stopáž. Až na pár povedených satirických gagů nestál film snad ani za zhlédnutí. Monty Python už ne, ne a nikdy NE! ...10%

Karlík a továrna na čokoládu (2005) odpad!

Ne, ne, ne a prostě ne. NE!. Co to mělo být? Burtonovu tvorbu osobně vůbec nemám rád a tenhle film mě v tom jenom utvrdil. Tak hloupý, infantilní a nevkusný film jsem opravdu snad ještě neviděl. 1) Skřeti "Umpalumpové" jsou snad jakýmsi úchylným pokusem o roztomilé pomocníky? Ne, to opravdu nefunguje. 2) Proč vypadá Depp jako Lady Gaga a chová se jako nějakej pošuk na drogách? Proč? 3) Ty barvy...Big Fish v prostředí továrny na čokoládu. Fakt by mě zajímalo, co to ten Burton bere. Každopádně dává smysl, proč jsou drogy nelegální. V tomhle proudu "hejtu" bych mohl pokračovat dál, ale tahle parodie na film mi za to ani nestojí. Končím.