Nejchytřejší Čech (2014) (pořad)

Podle mě je to na úrovni si chytřejší než páťák, akorát tady na mě plive brejlatý žid, co je vtipný jak pohřeb

Den, kdy zastřelili Kennedyho (2013) (TV film)

Nic nového nepřináší, je zde dost nepřesností a nedostatek záběrů. Výpovědi jsou na míru Warrenovi komise..

Frajeři ve Vegas (2013)

Obyčejnější komedie, kterou samotní herci vynesli na vrchol !!! 80% Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman, Kevin Kline

Hledá se prezident (2013)

Naprosto vyrovnaný dokument, měl jsem původně obavy, co se týče populistického režizéra ale nakonec tam udělal ze všech blbce :D

Iron Man 3 (2013)

A je to tu .. vrchol května s Robertem Downeyem Juniorem v roli ocelového muže, neznám důvody skupinového šílenství v nadhodnocení tohoto filmu ale zklamu vás, mě to nenadchlo, jak asi mělo. .Příběh to držel nad vodou, ale ta megalomanská akčnost byla až nepříjemná, tím nechci naznačit, že by mi neseděli akční snímky, spíše bych to nazval "čirá přehnanost" .. ano toho tu byla kupa. Rozhodně jednička byla ve všech směrech povedenější, je sice pěkné, že technicky byl film zvládnut ale i tak 3D v IMAXU zaostává k mé představě.

Jackie bez Jacka (2013) (TV film)

Známá postava Jacqueline Kennedy v hlavní roli super dámy, jedná se o pohled na její postavu před a po atentátu na jejího manžela. Vykresluje JFK, jaký opravdu byl, převážně zmiňuje pozitiva, také se zmiňuje, že ona sama a bratr Jacka, Robert Kennedy neměli moc pozitivní reakce na Warrenovu komisi a její vyšetřování. Robert Kennedy se po smrti bratra/presidenta USA, o ní staral a pomáhal jí, říkalo se že s ní něco mohl i mít, však se to nepotvrdilo, každopádně byl její obrovská opora do roku 1968, kdy taky přišel o život při atentátu, Jacqueline v té době řekla "Chci pryč, Amerika chce zabít Kennedyovi". Ten rok byla poslední naděje odkazu svobody v podobě Bobbyho Kennedyho při kandidátce na volby, nakonec podlehl po výstřelech od atentátníka Sirhan Sirhana, událost je také obklopena konspiračními teoriemi .. 74%

JFK: Nezvratný důkaz (2013) (TV film)

Tento dokument přináší zas nové informace, respektive ne tak známé.Vyšetřování je více intenzivní a převážně zaměřeno na střelbu a balistiku kulek, rozebírá se jedna z teorií, že je nemožné 2x trefit cíl do 6 vteřin bez přípravy ale také to že první kulka co zasáhla Kennedyho do krku, guvernéra Connalyho do pravého ramene, levého stehna a levého zápěstí, se kulka neroztříštila a udělala čistý průstřel, kdežto smrticí střela byla z jiného kalibru, kulka vletěla 5mm pod lebku a po nárazu se roztříštila, byla to dutá kulka z útočné pušky, tedy jiná něž u italské pušky Mannlicher–Carcano.. Dále se zmiňuje o tom, jak agenti CIA a FBI zakázali pitvu a dělali jí až později kde museli agenti asistovat, a vypovídalo zde hodně lidí co u pitvy byli a bylo jim řečeno co zveřejňovat a co utajit ... Později bylo řečeno, že několik doktorů podepisovalo dokument o mlčenlivosti, v tomto dokumentu vypovídali a také museli falšovat rentgen.. Smlouvu o mlčenlivosti museli podepsat všichni v sálu, Agent Siber O´Neal z FBI, zabavil všechny rentgeny a fotky, které se po padesáti letech nikdy nezveřejnily, Warrenova komise "oficiální verze" byla zas nepřesná a vyvrácená. Poprvé je i zmíněno, kdo stál za vraždou Kennedyho, údajně to byl George Hickey agent CIA, který jel za presidentskou kolonou v autě, nechtěně vystřelil z útočné pušky, po prvním výstřelu od Oswalda odjistil útočnou pušku a když chtěl zamířit na sklad, omylem při prudkém pohybu stiskl spoušť a trefil Kennedyho do hlavy, protože to agenti věděli a byli i očitý svědkové, byl tento příběh zamlčen až do dnes. Velice zajímavé 80%

JFK: Poslední hodiny (2013) (TV film)

Musím říct, že je to velice povedený dokument o osobě JFK, je to ale spíše obsahové shrnutí, myslím tím kraťoučký průlet jeho pestrým životem - do dvou hodin, ale i tak, zachovává důležité informace pro diváka, aby si vytvořil obrázek o jedné z nejdůležitějších postav amerických dějin. Jsem velice rád že autor snímku se nesnažil vejít na tenký led a popisovat okolnosti jeho vraždy, už jen z důvodu, že případ není do dnes vyřešen a také by jeho nepravé či manipulativní názory byť nechtěné či cílené z velké části uškodila celému dokumentu. Co bych vytkl jako malou chybičku, by bylo asi jen to, že v dokumentu je zmínka o neúspěšné misi tzv. Zátoce sviní za kterou údajně mohl JFK, a byla mu připisována v dokumentu jako tvůrčí, kdežto pravda je, že se celá operace děla za jeho zády tedy tajně, a po neúspěchu a obrovském fiasku nesla chybu zpravodajská služba CIA v čele s ředitelem Allenem Dullesem, který byl za tuto akci bez souhlasu prezidenta právě tou onou tvůrčí postavou. Za krátký byl přijat na kobereček v bílém domě, poté byl sám za své chyby a operace za zády propuštěn samotným J.F. Kennedym. Malou zajímavost nakonec, tento Allen Dulles, který už jen z principu dění v počátků 60 let. cítil obrovský odpor a nenávist vůči Kennedymu, byl pozván 29. listopadu 1963 do Warrnenovi komise, která měla za úkol vyšetřovat "Atentát na Kennedyho", už jen to je velice zajímavé, že se nikdo sám sebe neptal jestli, právě lidé jako Dulles, by náhodou neposuzovali zaujatě a neobjektivně k vraždě JFK, později se ukázalo, že tak v mnoha případech činili .. Už se těším na další várku dokumentů o JFK.. od 21.11 do 03.12- 2013 jich bude dost nově zveřejněných :)