Nespoutaný Django (2012)

Co napsat abych nebyla trapná ......Byla to spartakiáda umění, přehlídka opravdového uměleckého herectví.Western?Pouze koně a klobouky dokládali skutečnost, že by to měl být western.....Viděli jste někdy aby se prolívala krev, umírali lidé, díry v nohách, let paní domu a celé kino se smálo? 1. záporná role DiCapria a hned pecka! Je ještě uvěřitelnější než v rolích klaďáků.Náš Jamie jestli za tento výkon nedostane oskara, tak už nevím....Závěrečný parkur s koněm už jen ukázal to co víme už dávno - Quentin je génius!

Anna Karenina (2012)

Na tento film jsem se těšila velmi dlouho.Jsem ráda, že splnil všechna moje očekávání, šla jsem si poplakat nad románem svého oblíbeného autora.Dávám 1* za zcela přesné vykreslení tehdejší zkažené ruské pokrytecké společnosti.Neuvěřitelně parádní zasazení děje z divadelních prken do reality, kdy často jedna fáze překrývá druhou.Tím pak vznikly famozní momenty...mňam.Další 1* za dokonalé kostýmy.Nemůžu nevyzvednout dokonalou hudbu, která dokreslovala toto drama zcela dokonale a velmi citlivě. Jednotlivé sekvence vážné hudby plynule přecházely do ruských originálů, které všichni - my starší známe......No prostě další mňam!Poslední 1* pro pana Karenina-Jude Law a pro Vronskeho-Taylora-Johnsona. Tady ovšem moje nadšení končí.Musím se přiznat, že nejsem milovník Keiry, ovšem mě celkem mile překvapila.Nikdy jsem ji neviděla "hrát" a tady si malinko polepšila.Je fakt, že místy jí nemohlo věřit ani 10leté dítě, ovšem oproti jiným jejím hereckým etídám, bylo tohle dobré.Škoda, že na tuto roli neobsadili křehounkou Anne Hathaway.Bylo by to dokonalé.I tak jsem si poplakala a myslím, že Tolstoj by se za toto zpracování nezlobil.

Jdi, žij a někým se staň (2005)

Rozumím americkému konci, tento film nemohl jinak končit.Musel tam být happy end.Jinak tleskám ztvárnění, tleská mtomu, kdo dokázal tak citlivě uchopit toto téma.Nebýt mého cynického přítele, který z duše nenávidí podobné filmy, probulila bych film celý.Víc takových filmů!

Tak dlouho tě miluji (2008)

Velmi silný příběh, který se ovšem odehrává v mlčící Juliett.Neuvěřitelné jak lze herecky bez jediného slova přenést na plátno drama, které se odehrává v duši hlavní představitelky.Nedokážete udržet slzy, zcela rozumíte tomu, že po tom co udělala už stejně její život neměl smysl.Tak proč se obhajovat???Svého syna milovala a dokázala udělat to, co by málo kdo uměl.Vysvobodila ho.Kdybych mohla dám jí deset a dalších bych přidala soundtracku, který mi ještě dlouho bude znít v uších.

Půlnoc v Paříži (2011)

Nebýt nádherné Paříže dala bych odpad už v deváté minutě tohoto blivajzu.Když řeknu, že jsem po cestě za koncem tohoto dílka umírala, nebudu lhát.Myslím že Woody původně natočil reklamu pro cestovku na zájezdy do Paříže, ale později mu asi nějaký chytrák poradil dát tomu duši.......Allene, Allene......naštěstí film trval jen 90min., protože jinak bych fakt zdechla.

Pianistka (2001)

Otřesné!Opět jsem podlehla kouzlu hodnocení uživatelů a bohužel jsem trpěla.Absolutně nic zajímavého mimo scény kdy močí u auta a scény kdy ji znásilní.Drama?????To snad ne????Musím se připojit k obdivům ostatních uživatelů, že si Isabelle vzala na starosti tuto roli.Budu doufat ,že tento krok do prázdna, jinak nepoznamenal její kariéru.Nedám odpad jen z jediného důvodu,(a to podotýkám že budu mít doma veliké problémy za tu jednu hvězdu) a tou byla scéna kdy si zcela nekontrolovaně bodne nůž do srdce, pak pevným krokem odchází a po chvíli ničeho je tu závěr.Tak toto překvapilo i mě a za to dávám jednu hvězdu.Neznám totiž nikoho, kdo by dokázal po zásahu srdce nožem takto odpochodovat.Jsem ráda, že už to mám za sebou a ona taky.Takže dík Isabello!

Zatímco spíš (2011)

Nenapíšu nic originálního a tak podotýkám....že....chrochtám!Temné, ostré, bolavé, kouzelné, citlivé.....Prostě parádička se vším všudy na jakou jsem od španělů už zvyklá.Ačkoliv obětí byla ona, v momentě kdy je v jejím bytě spolu s jejím přítelem a snaží se utéct aniž by jej viděli, chytla jsem se , jak mu držím zarytě palce.Ačkoliv on byl nemocný, maniak, paranoik a vrah, člověk se nedokáže ubránit a bát se s ním.Nejste v její kůži, ale jste s ním, jste na jeho straně a cítíte strach a bolest za něj.....Tak nějak bych popsala svoje pocity...Takže ještě jednou chrochtám radostí nad tímto počinem!

96 hodin (2008)

Tleskám!Vážně velmi dobrý akční výrobek!Celkem uvěřitelný děj, strhujícím způsobem hraný Liamem, nepodobný americkým blafům.I tady jsou místy nesrovnalosti v průběhu děje, ale ráda to otci, který tolik bojuje za nalezení dcery odpouštím.Myslím, že se nenajde nikdo, kdo by mu šíleně nefandil když zabíjí albánský póvl.........

Parfém: Příběh vraha (2006)

Jedním slovem - éterické.Atmosféra ponuré Paříže zcela dokonalá, příběh uchopený holýma rukama od zrození až do úmrtí.Neuvěřitelný kontrast mezi čistotu,krásou a bídou, pachem.

Warrior (2011)

Tři ale jen pro ten ryze americký konec!To mě hodně naštvalo...

Ovládací panel
6. nej uživatel Ázerbájdžán