• Krátkometrážní

Gli intoccabili (1969)

Film Gli Intoccabili byl natáčen v Itálii, ale v angličtině, mezinárodní název je Machine Gun McCain. Komentář, který napsal Eodeon je tak důkladný, že jeho přečtení zabere delší dobu, než jakou Gena stráví na plátně či obrazovce -:).

Markýz del Grillo (1981)

Kvalitní předloha vycházející z folklorních historek o šprýmovném šlechticki pomohla ke vzniku filmu, který z pozdní tvorby režiséra vyniká. Taky díky výkonu A. Sordiho, jenž v druhé roli (primitivní uhlíř) je obdivuhodný. Nepřehlédnutelný je Paolo Stoppa jako sarkastický papež Pius VII. vzdorující Napoleonovi.

Chceme plukovníky (1973)

Satira zacílená na svou dobu a Itálii už dnes nefunguje.

Albert (1985) (TV film)

Vláčil tu vzdal hold hudbě, navíc se mu podařilo obsadit řadu jen trpěných herců. Překvapivě dobrý a v českých zemích neznámý Jaroslav Filip jako herec i jako hudebník.

Plukovník Chabert (1994)

O tom, že Balzac je skvělým zdrojem pro filmaře, přesvědčuje Rivette i jiní. Yves Angelo je výborný kameraman, ale jako režisér nepatří mezi francouzskou elitu, avšak díky Balzakovi a mimořádným hereckým výkonům Depardieua a Luchiniho i Ardantové vytvořil skutečné DÍLO. Pro nás k tomu přispěli i dabéři, tentokrát skutečně podali špičkové výkony a s hercem v obraze se ztotožnili.

Admirál (2015)

Původní verze trvá 151 minut, zkrácená 130 minut. Film pro milovníky námořních bitev a zájemce o holandskou historii.