Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Knihu jsem četl shodou okolností jen pár měsíců před tím , než Menzl začal švihat rákoskou . Je to opravdu nádherné čtení a řekl bych , že jedna z lepších knih z těch mnoha co Hrabal napsal . Do kina jsem se vyloženě těšil a o to bylo pro mě velkým překvapením co se na stříbrném platně začalo odehrávat . Měl jsem pocit , že jsem na filmu podle jiné předlohy než jsem četl . Kniha byla psaná jako by si rovnou říkala o zfilmování , ale Menzlova filmová forma tomuhle psanému pokladu opravdu nesedla (nechtěl , nebo to nepochopil ) . Nic méně snímek jsem viděl znova asi po 7 letech , kdy už mě nadšení z knihy díky mé paměti opustilo a už jsem si ji dopodrobna nepamatoval a film jsem už v pohodě dokoukal do konce . Tímto mě napadlo , že režisér asi točil film pro ty , co knihu nikdy nečetli , nebo co už zapomněli . Proto doporučuji těm co film chtějí shlédnout knihu nečtěte a nebo si ji přečtěte a nedivejte se na tu slataninu od Menzla .

Chňapáci (2012)

Podle mě splněné přání autora z dětství a jeho srdcem vykreslené postavy . Příjemná podívaná se super humorem a Irskýma nalitýma vidlákama .

Tady to musí být (2011)

Velice příjemná podívaná a film provedený stylem , který se už pomalu vytrácí . Stojí za shlédnutí pro připomenutí filmařského řemesla , vedle kterého jsou mnohé současné filmy jen břečkou . Jsem moc rád za režisérův věk a těším se .

Lásky čas (2013)

Moc jsem se těšil , bo mi v hlavě pořád lítá Láska nebeská , ale takový film se podaří asi jen jednou za X let a Lásky čas to jen potvrzuje . Řemeslně perfektně zvládnuté , herci supr ,hudba supr , ale přiběh ? ten byl vyčerpaný asi v 1/3 délky filmu a pak už jen záplaty . Velká škoda .

Predátor (1987)

Je to moje akční srdcovka a to už jen z toho důvodu že to byl film , na který jsme se tlačili ve výdýchané TV místnosti na internátě a pouštěli si ho ze 1000 ojeté VHS s jednohlasým dabingem a všichni jsme měli hubu dokořán , bo nic lepšího než Mjr. Zemana jsme doposud neviděli .

Iron Man 3 (2013)

Prostě už to asi nejde , tyhle snímky mě od určité doby přestali bavit , nevím jestli je to malou invencí těch co je dělají , a nebo jsem natvrdlý , ale prostě jsem se neskutečně nudil . I když vizuálně vymazlené , tak jinak nudaaaaaaaaaaa :-( .

Nejvyšší nabídka (2013)

Teď jsem se dodíval a pořád se mi svírá u srdce a v hlavě to zůstane asi tak dlouho, jako hlavní postava v hospůdce U Milosrdných . Tomu se asi nedá říct jinak než ,, smíšený pocit ,, aneb nechtěl bych zažít na stará kolena to co Virgil ,,, ach ta ješitnost …….

Adoration (2013)

No zezačátku jsem měl trošku problém se nad vzniklou ,,rodinnou ,, situací přenést , ale pak díky výkonům mých oblíbených hereček a dvou drinkům to nebylo zase tak špatný :-)

Nevědomí (2013)

Když filmu odpustíme pár klišé a patos , tak si už můžeme jen vychutnat krásné vizuálno a soundtrack , který je fakt pecka .

Vendeta (2011)

No toto :-) na tenhle film jsem narazil náhodou v TV a dokoukal jsem ho do konce , což je věru u nových českých filmu u mě dosti vzácnost . Je pravdou že jsem ho neviděl od začatku , ale i tak je to na naše poměry dobrý . Jsem mile překvapen za konec , který jsem fakt nečekal .