• Thriller

KKN di Desa Penari: Luwih Dowo, Luwih Medeni (2022)

Jeden z nejdelších názvů hororu, jeden z nejdelších hororů a tím i jeden z nejnudnějších hororů. Přepálená stopáž tady opravdu bolí. Ve filmu se vás budou snažit vystrašit vidinami, různými přeludy (Indonésie je v tomto mistr, co horor, to přelud), hady, tanečky a snad nejhorším digitálním psem, co jsem kdy ve filmu viděl... pes byl ale hodný :) Prostředí džungle mě jinak baví a znám spousty indonéských hororů z tohoto prostředí, které jsou mnohem lepší.

Uno Para Morir (2023)

Sedm osob je uneseno a uvězněno ve skalnatém komplexu. Z místnosti do místnosti se dostanou jen tehdy, když jeden z nich umře. Těchto sedm osob má něco společného s hostitelem, který se takhle chce pomstít. Nic převratného, ale tenhle typ filmů mám rád. Bohužel pro mě jsem hned od začátku věděl, která bije, kdo je kdo, a proto mě konec nijak nepřekvapil.

Corvid's Head (2021) odpad!

Tomuto se zdaleka vyhněte. Britský film s indickým režisérem, indickými herci a indickým pojetím. Proti Indii nic nemám, ale tohle divadlo jsem nemohl ani dokoukat.

Last Sentinel (2023)

I ve čtyřech se dá zahrát obstojné divadlo. Tajemno tam bylo, napětí tam bylo, otázky byly. Já byl spokojen, ale s koncem filmu úplně ne.

Vřískot 6 (2023)

Zklamání! Likvidace opět na výbornou, ale nic, co by překvapilo. Bohužel ale příběh je zde velmi roztržitý a už takový nezajímavý. Když se nebudu babrat v příběhu, tak stejně šestý díl má tolik přešlapů (a je jich opravdu hodně), že to nemohu odpustit. Rád bych to tu vypsal, ale bez spoilerů to nejde. Samotný konec ve svatyni je ale už bizár sám o sobě. To je už tak překombinované a divadelní, že jsem se musel smát. A když se nám "vrah" odhalí, tak po tolika ranách, co obdržel např. do hlavy, tak nemá ani škrábanec, modřinu, nic. Po tolika bodnutí nožem se směje, dělá přemety a kotrmelce, jako by nic, prostě Terminátor :)) Tři hvězdy, a to s odřenýma ušima!

Nesprávný muž (1997)

Skvělá, až parodická road movie. Šílené, jako Bláznivá Střela to není, ale nasmál jsem se dost.

Horror in the High Desert 2: Minerva (2023)

U prvního dílu tohoto fake dokumentu jsem byl kritický. Druhý díl byl o dost lepší. První půle je sice taktéž kecací, kde probíhají vymyšlené rozhovory na kameru, ale příběhy s přívěsem se sklepením a žlutým domem měly něco do sebe. Pak ale přišla druhá půle, kde fanoušci Blair Witche budou hltat každou scénu a ani nemrknou. Příběh s blondýnkou a rozbitým autem v noci na nejopuštěnější dálnici severní Ameriky je dost creepy a následná scéna s dobrovolným hasičem, který sám pátrá po ztracené ženě v opuštěném dole je opravdu nepříjemná. Doporučuji sledovat v naprosté tmě a tichu.

Taxi Driver - Season 2 (2023) (série)

Druhá série nezklamala. Drží stejné tempo, jako to bylo u první série. Vždy jeden případ na dva díly a jeden hlavní, který se řeší pomalu skoro ve všech dílech, kdy na konci dojde k několika hodně zajímavých zvratů. Tenhle séroš mě opravdu baví a doufám v další pokračování.

El exorcismo de Carmen Farías (2021)

Vnučka Carmen s manželem se po letech vrací do starého domu po babičce, ve kterém v devadesátých letech probíhal na lidech exorcismus. Samotný dům je opravdu strašidelný, takový nepříjemný a to já mám rád. Bohužel, jak to tak bývá, tak manžel shodou okolností musí odcestovat za prací a Carmen zůstává v domě po celou dobu filmu sama se psem. Tím je sice atmosféra místy nepříjemná, ale moc se toho nestane a finální "boj" s ďáblem je nezáživný a uspěchaný, jinak bych šel s hodnocením výše.

Děcka proti emzákům (2022)

Nic pro mě, ale má to svou vlastní potitulkovou scénu, takže je to určitě cool :))