Antikrist (2009)

Tenhle film jsem tak nějak nepochopil. Je to sousto pro učitele češtiny, kteří by nám samozřejmě cenzurovali ty "nechutné" hambaté scény a naopak nám vytřeli xichty těmi duchaplnými obrazy hnijících zdechlin, které jsou přeci jednoznačným zobrazením mykózy v tříslech autorova otce. Na tohle sousto jsem zkrátka málo nebo naopak příliš zvrácen, protože má degradovaná mysl již nedokáže najít krásu v nechutnostech a sadismu jakési šílené krávy. 20% za sex ve sprše na začátku.

Poslední pokušení Krista (1988)

Známý příběh trochu jinak, což může mnoho lidí pobouřit, přičemž se s "oficiální" verzí nevylučuje. Alternativní pohled na věc nabízí mnoho zajímavých a hlubokých zamyšlení.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Velice zajímavý námět, avšak hodně mě zklamal koncept cestování časem, který zde postrádá sebemenší logiku. Průměrná akční podívaná.

Zátah: Vykoupení (2011)

První část filmu nabízí perfektní realistickou akční podívanou, která se zvrtne v typicky asijsky přehnaný kung-fu shit, kdy každý žlu... asiat vydrží jen o trochu méně než Chuck Norris (tj. nekonečno a to jak po stránce fyzické výdrže tak i odolnosti vůči zranění). 50%

Titanic (1997)

Srdceryvné zobrazení strašlivé tragédie nešťastné lásky, dokreslené "irelevantní" katastrofou, při které zemřelo přes tisíc a půl lidí. Filmařské zpracování vynikající, nicméně je v mých očích sráženo patetičností romantické zápletky.

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001) odpad!

Jak jsem četl v komentáři někoho jiného - je to jako když pejsek a kočička pekli dort. Nejvtipnější je indián, který se pravděpodobně naučil kung-fu od lišky a jelena. Takhle na zvracení mi dlouho nebylo. Odpad!

Brigada - Brigáda (2002) (série)

Neokoukané ruské prostředí a atmosféra - žádné nechutně otřepané Las Vegas. Akční scény poměrně realistické. Příběh lehce nad průměr. Nevím, jak může někdo hodnotit jako "odpad" na základě ruského původu. Tento seriál strčí hromadu titulů z americké produkce do kapsy. U mě ****.

Prokletý ostrov (2010)

Velice povedený snímek, odehrávající se v zajímavém prostředí. DiCaprio se stává jedním z mých nejoblíbenějších herců (dřív jsem jím opovrhoval kvůli Titanicu). Film je završen vskutku nečekaným koncem. 5*

Souboj Titánů (2010)

Vyhozené peníze za kino. V 3D projekci bylo 3D možná tak moře, jinak jsem si jako bonusový 3D požitek odnesl možná tak bolavé oči. Na filmu jako takovém se mi v první řadě nelíbí snaha tvůrců lidem podlézat s myšlenkou, že jsou vlasně dokonalí a pokud na to přijde tak snad i všemocní (třeba umlátit medúzu klackem namísto světelného meče ze star wars). Pak je tu také prvek přílišné přeplácanosti. Například ninja-numidští čarodějové, černý pegas... A konečně image Sama Wortginhtona jako Persea. Všechny lidské postavy vypadají víceméně dobově, pouze největší borec musí přece vypadat jako americký mariňák. 2* za pěkný trailer a dobré efekty.

Umučení Krista (2004)

Lidé si na tento film stěžují, že nic nevysvětluje a že je příliš brutální. Musíme si ale uvědomit, že tohle není film určený divákovi, který není v tomto tématu alespoň poučený. Film totiž nemá předkládat nějaký strhující příběh, ale pouze vizuálně ilustrovat to, co divák již dříve četl a dlouho nad tím uvažoval. Co se brutality týče, tak je to asi nejbrutálnější film, jaký jsem kdy viděl. To však neznamená, že bylo přehnané. Z historických výzkumů je známo, že takovéhle bičování lidé často ani nepřežili. Dávám 5* - tohle dílo je perfektní.