Tři slunce (2004)

no skrátka severské filmy bývajú drsné ako život sám .... a tento nie je výnimkou....

Učitel - Série 1 (2016) (série)

Až na ten koniec....mierny SPOILER (bez mien) zničiť niekoho len preto, že závidí a trochu ohovára nemá zmysel..z najperspektívnejšej postavy z mestečka plného alkoholikov, mafiánov, feťákov a blbov spravili úplnú socku a bezdôvodne...a áno zas je tam množstvo rodičov, ktorí zanedbávajú deti...kto nechce poznať ako skončí dotyčná postava, nech nepozerá druhú sériu.

Vampire Circus (1972) odpad!

neuveriteľná sračka od začiatku až do konca, každý by hneď všetko pochopil, len hrdinovia filmu sú beznádejne blbí a beznádejne likvidovaní

V Bruggách (2008)

Film jemne nadpriemerný, pohodový, ktorý nenaštve.... A Brugy sú naozaj nádherné.

Vikingové (2013) (seriál)

Prvé dve série výborné, potom to šlo prudko dolu vodou, na piatu sériu už nemám žalúdok....

Víly z Inisherinu (2022)

Na začiatku sledovania som sa až chvela blahom - zábery na čarokrásnu prírodu írskeho ostrova mi dávali tušiť film podľa môjho gusta. A potom prišiel šok.....lebo ono je to tak absurdné a na nervy lezúce až mi chvíľu trvalo vstrebať to a uvedomiť si, že áno, keby som tam žila v tej dobe, v takom veku a usporiadaní možno by mi tiež preplo. Znepokojivý film o znepokojivých duševných rozpoloženiach.

Vítejte ve Švédsku (2014) (seriál)

Príjemný seriál. Vždy sa rada dozviem niečo nové o Škandinávcoch. A keď Švédov konfrontujú s Američanmi, resp. minimálne s jedným, ktorý skvele reprezentuje národ ako taký....je to o to lepšie. Stačí si prečítať urazené komentáre Američanov na imdb a človek vie, že seriál naozaj zaťal do živého :-) Herecké schopnosti hlavného hrdinu neriešim, beriem seriál ako celok ....

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

skvelá ruská fantasy so značne realistickými kulisami, hercami, ktorí nemusia nutne vyzerať americky perfektne. Malo to svoje muchy akou je napríklad koniec, ale inak je to vksutku dobrý film. Sú tam súboje, krv, láska, príbeh a jeden úžasný netopier :-)

Vlkochodci (2020)

Nezvyknem pozerať animáky, kedysi ma síce chytili filmy s posolstvom ako princezná Mononoke, ale keďže sa točia väčšinou amorálne sračky na oblbovanie detí i dospelých, dlho som nič poriadne nevidela. No a toto ma chytilo hneď na začiatku. Tak čarokrásne obrázky prírody som ešte v žiadnom filme nevidela, mala som chuť si nimi hneď zaplniť steny izby. Občas mi tam síce vadili, ako to tu už niekto načrtol, skoro až kubistické prvky, ale ich vzájomné pôsobenie s obrázkami lesa bolo v konečnom dôsledku zaujímavé. I posolstvo filmu je pekné, až tak, že dokážem odpustiť isté návyky a názory 21. storočia prenesené do roku 1650. Aj obvyklý rozprávkový pátos tu bol znesiteľný. Takže, k dokonalosti tomu ešte niečo chýba, ale aj tak to bolo výnimočne okúzľujúce.

Vlk z Wall Street (2013) odpad!

Budem stručná - morálny odpad, jeho prezentovanie a šírenie....Možno by si to zaslúžilo hviezdičku aspoň za kulisy, ale keď je niečo takéto ohavné, človek nedokáže hodnotiť vizuálnu stránku veci...Dosť pochybujem o charaktere ľudí, ktorí tomuto dali 5 hviezdičiek.