• Thriller

Pollock (2000)

Nemůžů najít jediný slabý místo. Ed Harris si vedle režie střihnul i hlavní roli a myslím, že oboje zvládnul s přehledem. Život výtvarnejch umělců v Americe padesátejch let byl dost zajímavej. Chlastali jak duhy, když se hádali, tak lítal nábytek vzduchem. Pollock si svůj život užíval plnými doušky a to, že dopadl tak jak dopadl už k tomu asi patří.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Když vidím ty stoprocentní herecké výkony všech zúčastněných, nemohu hodnotit jinak než pěti hvězdami. Scény vyslýchání rádoby čarodějnic mně zůstanou dlouho v paměti.

Pokoj (2003) odpad!

Scénář, produkce, režie, hlavní role - Tommy Wiseau. Na tohodle pána by si měl dát každý fanoušek kvalitních filmů velký pozor.

Spartakus (1960)

Douglas, Olivier, Ustinov, Curtis, Simmons. Jedna hvězda vedle druhý v režii Stanleyho Kubricka. Přesto že Kubrick neměl právo posledního střihu, i tak natočil ve své době nadprůměrný snímek, který je považován za klasiku. Pozn.- Kirk Douglas byl tenkrát bedna jako prase.

Dealer (1996)

Nicolas Winding je jistě zručný režisér, o čemž jsem se mohl přesvědčit ve výtečném Drive nebo ve Fear X. Zřejmě proto jsem byl natěšenej asi až moc. Problémem Dealera je strašně pomalej rozjezd. Na to, že se prý jedná o kultovní záležitost, jsem se první půlku nehorázně nudil.

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Tahle vězeňská arénovka sice nemá zrovna inteligentní scénář, ale scény z ringu jsou celkem ucházející. Pro mě jasnej průměr. "Boyka - Dostanu tě na kolena jenom pěstma. Chambers - Nezasviň mě svojí krví."

Slon (2003)

Snímek, ve kterém se příliš nemluví může někoho nudit. Propracovaná režie Guse Van Santa ale způsobila, že jsem byl až do konce napnutej jak struna. Když si člověk řekne, že asi takhle nějak se to na tý střední škole odehrálo, tak mi z toho běhá mráz po zádech.

True (2004)

myslim že v Paříži, miluji Tě byly k vidění zajímavější kousky z míst TOUR EIFFEL či PLACE DES FETES, ale jinak nic proti Natálce Portmanový

Muž, který sázel stromy (1987)

Nejen po vizuální stránce naprosto úchvatný dílo. Nic podobnýho jsem ještě neviděl a smekám.

Expozitura (2009) (seriál)

Ze soucitu jedna hvězda za Čmaňu a mladou Horákovou. Proč je vždycky pokus o kriminálku v českém televizním rybníce napínavej jak guma od trenek??