• Thriller

Nebojácný (1986)

Opravdový skvost turecké kinematografie. Docela by mě zajímalo, s jak vysokým rozpočtem tvůrci pracovali.

Cutterova cesta (1981)

Johna Hearda bych tady nepoznal. Alex Cutter v jeho podání, mrzák z vietnamsky války, mně utvrdil v tom, že mu nejsou cizi i vážnější role. Přiznám se, že jsem ho znal jen jako otce Kevina, pominu-li některé menší role, ale tady před ním musím smeknout.

Marty (1955)

Ernest Borgnine hraje toho podsaditýho chlapíka fantasticky a je dobře, že za svou roli dostal Oscara.

Pod kontrolou (2008)

Romantika po lynchovsku, co dodat.

Dobrodružství Philiberta, kapitána paniců (2011) odpad!

Takhle vypadá to nejhorší francouzský peklo, jaký jsem zatím viděl. Telecí hrdina Philibert je takovej trotl, že to snad ani není možný + příšerný dialogy, nulový herecký výkony a celkově stupidní příběh. Jdu blejt. Holt asi nebudu ta cílová divácká skupina, pro kterou je tahle "komedie"určená.

Dlouhý Velký pátek (1980)

Když se něco začne srát, tak pořádně. Tohle si asi řekl Bob Hoskins, když se vrátil z Ameriky, kde projednával svůj byznys a najednou mu někdo vyhodí dopovětří restauraci a matčin Rolls. Naštěstí není Bob zvyklej prohrávat a tak se pouští do odhalování skutečností, které napoví, že Londýn už nemusí patřit jen Bobovi. Výborná kriminálka se skvělým Bobem, půvabnou Helen a nadupaným Piercem.

96 hodin: Odplata (2012)

No zase tak špatný to nebylo, i když člověk dopředu ví, jak to celé skončí. Bryan Mills neztratil nic ze svého charizmatu a jeho dcera je furt stejná pipka jako v prvním díle. Líbilo se mi dobře zvolené prostředí Istanbulu a pár albánskejch ksichtů v čele s Radem Šerbedžijou. Jen ty bitky a honičky mohly být natočený líp, ale to už k Megatonovi tak nějak patří.

Mlčení šunek (1994)

Mlčení šunek je ukázkou toho, že natočit kvalitní parodii nebude jen tak. Působilo to na mě spíš jako přehlídka trapnosti. Billyho Zanea vem čert, ale Martin Balsam i John Astin (ano, ten z Addams Family) toho myslím neměli zapotřebí. Zkraje se mi osmdesáti minutová stopáž zdála dost málo, ale opak je pravdou.

Přestřelka (1971)

Americký folkař se zde představil jako pistolník, se kterým bude mít hodně práce herecká legenda Kirk Douglas. Celý film je vlastně jenom čekání na finální gunfight, což ovšem není na škodu. Já se nenudil ani chvilku. Za zmínku stojí výstup Keitha Carradina, jehož role byla zřejmě nejkratší z celé dosavadní filmografie.

Temný rytíř povstal (2012)

Parádní završení celé trilogie, o jejíž kvalitách jsem nezapochyboval ani na okamžik. Bylo by nošením dříví do lesa, rozepisovat se tady nad všemi těmi superlativy, které do batmanovské série přinesl režisér Chris Nolan. Můžu jenom smeknout klobouk, zatleskat a znovu se těšit na jeho příští počin. Pozn. Před zhlédnutím doporučuji podívat se na Batman začíná.