Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Akční
  • Pohádka

Recenze (7)

plakát

Agatha Christie's Poirot - Opona - Poirotův poslední případ (2013) (epizoda) 

Možná je to celé pojato až moc rozlučkově. Hlavním motivem je tentokrát Poirotův odchod, jako by to bylo celé vystavěno pro ten závěrečný pohled do kamery a vlastní detektivní zápletka je jen kulisou, pomocnou rekvizitou. Vražda v O E (2010) vybočovala z řady morálním dilematem práva a spravedlnosti a podle mne je výtečná, v tomto případě to beru jako nevyužitý potenciál. Jakoby se nemohli rozhodnout mezi osobním dramatem starého muže, který cítí, že se jeho dny naplňují a klasickou Poirotovkou s překvapivým vyústěním. Ve výsledku to není ani jedno, resp. obojí jen na půl plynu.

plakát

Náš vůdce (2008) 

Jako německý film pro mládeř velmi dobré, kdyby neulítnul v závěru, dal bych i čtyři, kdyby, šel hlouběji do psychologické roviny, uvažoval bych i nad pěti, takto jen za tři hvězdy.

plakát

Máj (2008) 

Hvězdičku za odvahu zinscenovat neinscenovatelné, druhou za tu drzost zabalit perverzní porno do značky Máj a distribuovat do kin, hvězdičku dolů za slabé "herectví" Jana Třísky (byť to nebude jen jeho vinou, ale i nesmyslností konceptu, který byl zvolen).

plakát

Bastardi 3 (2012) odpad!

Odpad na ležatou osmičku. Filmařsky to působí jako na kvalitnější kameru natočené home video poskládané ve Win Movie Makeru, vsadím se, že scénář nebyl a vše se vymýšlelo až na place, Tomáš Magnusek neví nic o herectví, režii ani psaní scénáře a práci s neherci. Profesionální herci v nejlepším případě nemají co hrát (Brožová, Čenský, Hrušínský) nebo přímo parodují sami sebe (Tříska, Přeučil, Töpfer, Krampol). Velkou část filmu je úplné ticho překryté nudnou a stereotypně burácející hudbou. Co do obsahu a tématu - ve filmu se celou dobu nic neděje (většinu času zabírá nesourodý sled scén zobrazujících romy, ale také uklízečky a jednu učitelku, jako grázly a bezmozky). Navzdory tomu, že se nás producent snaží přesvědčit o opaku, tak tento film žádné společenské TÉMA neřeší, pouze zobrazuje paradigmata a fóbie zakořeněné v naší společnosti. Z prosté lidské slušnosti vůči tvůrci připouštím, že to mohlo být tak, že tady ten záměr byl, ale amatérismus a neschopnost jej zhatili, a že tedy nechtěl prvoplánově natočit otevřeně xenofóbní "budovatelskou" sr**ku, proti níž jsou např. Okres na severu a Muž na radnici hlubokomyslná a zručně natočená díla.

plakát

Hra (1997) 

Skvělý film. Mám takové podezření, že ti, co tady hodnotí 3* a méně to dělají z ješitnosti - že se nechali tak pitomě nachytat :)

plakát

Pošli to dál (2000) odpad!

Vcelku pohodové tří- až čtyřhvězdičkové rodinné drama s optimistickým posláním se díky kreativitě tvůrců v závěru mění v odporný film, který už nikdy nechci vidět. Můžete tady říkat co chcete o nabourávání hollywoodských klišé, pro mě je to zkurvenost.

plakát

Válečný kůň (2011) 

SPOILER: --- Chlapec na malé farmě si vycvičí koně - vypukne válka a kůň jde na frontu - na konci války chlapec dospěje a narukuje, náhodou na frontě potká svého koně a vrátí se s ním domů. --- Dávám 3 hvězdy, což u mne znamená dobrý (ale nikterak výjimečný) film. Je mi to trochu líto, protože si myslím, že potenciál to mělo na 4 až 5 hvězd. To by se ale museli tvůrci rozhodnout, co chtějí točit - jestli válečný film rámovaný příběhem mladíka a jeho koně anebo drama o přátelství mladíka a koně rámované první světovou válkou. Tohle je prvních 45 minut a posledních 20 minut o chlapci a koni a prostřední hodinu dvacet válečný film. přičemž obě tyto roviny jsou pouze skicovitě nastíněny. Ten válečný úsek je navíc rozčleněn do několika nesouvisejících mikropříběhů, ve kterých chlapec nevystupuje a koně si tam těžko všimnete. Tyto mikropříběhy jsou sice samy o sobě vcelku dobré, ale pro posun děje nemají žádný význam.