Hříšný tanec (1987)

Na jednu stranu je to silně předvídatelný romantický lehce kýčovitý film, na stranu druhou je to nízkorozpočťák s velmi dobrou hudbou a skvělými nepovedenými záběry, ze kterých je postaven skoro celý film. Kdo by Baby nevěřil, že jí je 16 namísto 28 a že se Patrikem vzájemně milují, namísto velké nesnášenlivosti. To mě na tomto filmu baví asi nejvíc. Pochází ještě z dob, kdy herci hráli a nebyli jim „šité role na míru“ nebo nemuseli vybírat herce, který sice nic jiného nezahraje, ale sem se hodí. Navíc je celý film protkán nádhernou letní atmosférou, která z něho dělá jednu z nejlepších oddechovek. Pro mě je to jedna z mála inteligentních romanťáren :)

Howlův kráčející hrad (2004)

Hayao Miyazakiho prostě žeru! Ať už je to jeho fantazií, nebo tím, jak ji dokáže ztvárnit, skrytým poselstvím (ok, zase tak skrytý není), nebo prostě jen milým pohádkovým příběhem, který nenudí. Všechny jeho díla jsou silně koukatelná a mají kouzlo. Howlův kráčející zámek patří mezi mé nejoblíbenější a vřele doporučuji. Jediné, co mi tyto pohádky dokáže opravdu zkazit, je český dabing. Povedlo se mi shlédnout kus, který svou mluvou a groteskně zpitvořenými hlásky udělal z Princezny Mononoke infantilní pohádku pro lehce retardované děti.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

„Páni. To je tak hrozný, že je to málem dobrý.“ „To je tak hrozný, že už to přelezlo od dobrýho zpátky na hrozný!“ ( Ghost World). Nevím, kam lépe by se hodila tato hláška, než sem. Walker je totiž tak špatný, až je dobrý. Nicméně na to, kolik má tahle ptákovina dílů, sledovanosti a dokonce vtipů o Chuckovi, je to odvaz. Sice se na to nemůžu dívat, ale samotný kult Walkera je hustý!

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Po zhlédnutí prvního dílu mi nebylo dobře, a rozhodně se mi nechtělo dokoukat zbylé dva. Ale v hospodě mně poučili, jak jsou ty dva díly fajn, že tu musím vidět všechno, že je to pecka. No, pecka to fakt není. Je pravdou, že třetí díl to tak nějak zachránil a zůstal poměrně věrný celému seriálu, ale ty dva to silně srazily. Určitě to nemusím vidět znovu a přemýšlím, jestli by nebylo lepší to nevidět vůbec…