Nevědomí (2013)

Skvělá podívaná, nejde nedoporučit, ale rozhodně zde zůstalo pár nedořešených otázek. Co přesně byl/a/o Ted a jak se k Zemi dostal (poslal jej někdo, je jich někde víc takových?). A dál už radši nebudu spoilerovat :D.

Sněžný drak (2013) (TV film) odpad!

Od naprostého idiota v pozici druhého rádce, přes počátek, kdy jsem jinak skvělé herečce Čvančarové nevěřila ani slovo, natož nějakou "emoci" v obličeji až po hloupý konec, který už jen završil mé znechucení z průběhu. Naprosto strojové výlevy herců z napsaného scénáře a neuvěřitelné výkony kromě chvilky pobavení na plese se zvaním na skleničku dobrého vína na zlomené srdce mne nemohly dovést k jinému ohodnocení než jako skutečný odpad. Spoustu hvězdiček si zaslouží skutečně dobré kostýmy, ale to je tak vše. Jak jsem se těšila, tak jsem se znechutila.

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Po dlouhé době jedna z českých pohádek, která je sledovatelná a nebránila bych se podívat se na ni znovu. Je sice fakt, že celou pohádku drží nad vodou zejména parádní herecký výkon pana Preisse, oproti příšernému výkonu Jiřiny Bohdalové (na kterou jsem se nemohla skoro ani podívat) a Hrušínskému (kterému jsem roli krále nevěřila ani vteřinu), ale s komediální nádechem se to tak nějak vyvážilo. Pohádka sice "srdce neobalí" ale rozhodně ani neublíží. Doporučuji se podívat a pobavit se :).

Má mě rád, nemá mě rád (2002)

Já jsem byla k filmu přinucena francouzštinářkou, ale musím uznat, že po prvotním dojmu mě tento film začal zajímat :). Musela jsem jej doma dokoukat a málem bych dala 5 hvězdiček, nebýt toho konce. Takové překvapující - člověk si říká co se sakra dělo dál? Ale jinak se mi tento film moc líbí. Co bych mohla dodat ke kvalitě filmu, Audrey Tautou to podle mě zvládla velmi dobře i když v pár scénách jsem musela přivírat oči. Návrat od půlky zpět na začátek se mi líbil, jak se pomalu ale jistě objasňovaly všechny detaily - největší šok pro mne asi znamenalo zjištění, že jsou vlastně dočasní sousedé. Ale ten konec to jaksi - zabil :). Ta mozaika mne překvapila i když při pohledu na výraz toho chlápka jsem čekala nějakou koláž. Asi bych neřekla nic, kdyby se třeba obtěžoval to nahlásit, ale co už. Prostě 4 hvězdičky :).

Stormbreaker (2006)

Komentář to bude krátký, ale popravdě - mě skutečně zaujala jen ta jízda na koni ;) a zpacifikování strážného :).

Lemonade Mouth (2011) (TV film)

Tento filmový muzikál má skutečně něco do sebe. Střetnutí těchto 5ti charakterů, které spolu vydrží mne nadchlo a písně jsou neuvěřitelně podařené. většinu z nich poslouchám ještě dnes - kupříkladu skladby Determinate a Turn up the music. Ačkoli příběh byl vymyšlen dobře, celkem se film v mých očích shodil tou eskapádou u konce filmu. Scény jak si bubeník zlomí ruku, zpěvačka onemocní a další úrazy mne přiváděly v úžas a po prvních dvou už jsem jen hádala co se stane těm ostatním. Navíc tím, že se ještě pokusili v tomto stavu vystupovat jsem pomalu, ale jistě začínala uvažovat, zda to radši nevypnu. Když jsem však přestála tohle fiasko, dostala jsem se k závěru filmu, který se mi skutečně líbil, i když to nebylo žádné strhující a překvapující finále. Proto dávám 3 hvězdičky, i když bych možná dala radši 3 a půl :).

Kosmetička a zvíře (1997)

K tomuto filmu mne přilákalo už jen obsazení herečky Fran Drescher do hlavní role, tedy do role Joy Millerové. Neuvěřitelně mne nadchly scény s kuřetem, šermem a záchranou v kosmetické škole. Pohotové hlášky a charaktery celé Pochenkovic rodiny mne nepřestávaly překvapovat ani na konci. Jedinou vadou, za kterou jsem ohodnotila čtyřmi místo pěti hvězdiček jsou scény z underground klubu a ještě pár dalších, které se mi nezdály tak moc propracované. Ale jinak jsem si většinu filmu skutečně užila.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Tento film jsem nezkoukla zcela dobrovolně, abych se přiznala. Přinutila mě k tomu kamarádka na jednom společném víkendovém večeru. Do té doby mne tento film nijak nezaujal ani nelákal, a po jeho shlédnutí jsem se ve svém názoru jen utvrdila. Dost scén se mi zdá přehnaných, jako třeba epizoda s odjezdem syna někam k moři (to už si tak jasně nepamatuji). Jediný úsměv u mne vyvolal případ sám pro sebe - Božena. Při scénách s ní jsem se mohla prakticky potrhat smíchy, ale jinak mi úsměv povadal a povadal, až jsem se dostala k příšernému výrazu. Za Boženku však dávám 1 hvězdu, jinak bych musela ohodnotit slůvkem odpad.

Na vlásku (2010)

Když jsem uviděla první ukázku traileru, okamžitě jsem věděla, že na tento animák budu muset skočit do kina, i kdybych musela přeprat rozzuřený dav. Je skutečně málo filmů, u kterých "cítím", že na ně musím do kina. Na většinu si prostě jen počkám až vyjdou na DVD. Během téhle Disneyovské taškařice jsem smála a smála. Velmi se mi líbilo grafické zpracování a tentokrát si dovolím pochválit i český dabing, (věřte, tohle není u mě moc častá událost) který se k mé radosti povedl. Proto musím dát jednoduše za 5 *.

Hellboy (2004)

Tento film jsem si na svém DVD přehrávači pustila po více než roce, sama a velmi mne překvapilo jak mne znovu vtáhl do děje. Vtipné hlášky mi během většiny filmu namáhaly bránici o sto šest a režisér del Toro opět odvedl parádní práci. Nadpřirozené bytosti a fešák jako Hellboy, to je moje ;). Nemohu jinak než dát plné hodnocení filmu.