The Zero Theorem (2013)

Tak dlouho jsem se těšil na tento zajímavý snímek, až mě nasralo, že jsem to nepobral. Očividně to budu muset zčeknout znovu, jelikož jsem nepobral konec, nevím zda to dělá ten chlast, co mám v sobě kvůli Mélanie Thierry, která mě neskutečně rajcovala nebo ta zkažená šunka co jsem snědl.. fakt nevim. Zkrátka ale co mohu říci pro zatím je to, že snímek poukazuje na problematiku dnešní společnosti, kdy vlastně všichni jsme tak v celku loutky. Někteří se snaží najít svůj smysl, proč, tohle, tamto a podobně, ale na každým je rozhodnutí, jak si to nastaví a jak vezme svůj život do rukou. Terry Gilliam mi tu ukázal svůj pohled, mě to přišlo sympatické, roztomilé, místy jsem se zasmál a Waltz.. WHAU, ten chlap mě nepřestává překvapovat. Bohužel, očekával jsem i přes to všechno víc. Trailer byl strhující, ale samotný film... Je mi lito, 60%, ale kvůli Waltzovi dávám 80%. Umění hrát u mě vítězí.

CBGB: Kolébka punku (2013)

Moc příjemný a moc zhuleně vožralý, relaxačně, poblitě uchopený snímek za ten správný konec se vší parádou, jak má být správně natočen film o punku a jeho začátcích. Alan je tu nepřemožitelný stejně tak feťák Idoha, který podle mého hraje na oscara. Výborná pohoda, kvalitně provedený snímek, který je stvořen tak, že potěší a řekne ti, že líp to ani nešlo. Odpůrci punku a rock´n´rollu prosím, nehodnotit. Tohle je prostě punk. A tak je i punkově udělán film. Mám rád, když film si na nic nehraje. ;) 80%.

Práskač (2013)

No tak další film, který obdržel jenom 66%.. Tak z toho by pes sral. Páni CSFD ou yea bitches best hodnocogenstři si rádi někdy hrají až na velké kritiky no a jak to tak někdy bývá, i film, který se opravdu snaží být dobrým a slušně provedeným, dostane pěkně na držku. Slušná akce, výborná hudba, krásné střihy a realisticky provedené. Co víc si přát od slušné oddechovky. Lidi, je to film, inspirován podle skutečné události a jenom se zamyslet nad tím, čím vším musel borec Big daddy projít, si vyžádalo velké odhodlání. Herecké výkony slušný, obvzlášt nedoceněný Barry Pepper byl supr hlavně měl krutý image, kterým se jednou až trocha naberu na věku budu inspirovat hehe. Plně a zaslouženě 75%.

Insomnie (2002)

Kvalitně provedený detektivní film, který až na malou vtipnou chybku ve střihu, kdy Al Pacino nenápadně vkládá důkaz pod podlahu a barmanka tam na něho celou dobu čumí, mě překvapil svou originalitou. 80%

Transcendence (2014)

Tak počkej, počkej, počkej... Tady mi něco nehraje. Ten konec? Někdo u scénáře moc chlastal a usnul! Tři hvězdy jenom kvůli tomu, že byla slušna hudba, perfektní kamera (Co chceš, Wally Pfister je nejlepší - sice kameraman byl Jess Hall, ale tak víš jak, Wally ho velmi pozorně sledoval) a ve filmu byli Depp, Freeman, Bettany a Murphy. Jinak? Kekel roku, co ani si neumí domyslet svůj vlastní konec. Na první film ale výborného a jinak vyhlášeného kameramana Wallyho Pfistera je to slušný. To se musí nechat... Jako nějaká myšlenka tam je, ale akce, spád a víc lokalit by neuškodilo. Naopak. Do poloviny dobrý, druhá nuda a už jsem jenom čuměl na hodinky, jak ještě dlouho. Soráč Johnny, zase další film, za kterého oscara nedostaneš, jelikož nemáš ani možnost. 50%

NON-STOP (2014)

Nedokážu popsat vlastními slovy tento film tak, jak si zaslouží, jelikož moc dobrý řečník nebývám. Ale človeče PŘEKVAPENÍ ROKU. Pokudˇ nepříjde něco lepšího, než tento špičkově provedený napínavý thriller s výborným L. Neesonem, kterého mám velice rád, tak si i troufám řici, že to pro mne je film roku v tomto žánru. Nemám k tomuto filmu co dodat.. Byl jsem totálně na káry, skončil film a já si ho chtěl zčeknout ještě jednou.. a usudˇte sami, že to se jen tak nestává. 100%

Sabotáž (2014)

Tři hvězdy za = Hudbu, střih, brutalitu, reálnost a finální přestřelku. Na hovno = Poprvé v životě nespokojen s hereckým výkonem Arnýho, slabší scénář, dialogy, nedotažené vedlejší postavy, nevytvoření si s žádnou postavou vztah, zápletku, konec. Je 3:27, jsem unavený ale něco mě nutilo se na to dokoukat do konce. Asi to byl Arný, který i přes svůj nejhorší her. výkon mě záhadným způsobem donutil vydržet do konce. Co se týče ale tak celkově, dostal jsem to, co jsem chtěl. Slušná jednohubka s parádně vyhranýma fotkama v Arnýho baráku. Photoshop CS 6 to zase zachránil. 60%

Legenda o slavném návratu (2000)

K tomuto filmu mohu říci jenom jedno. MASTERPIECE. To nejlepší, co od golfového dramatu můžeš dostat. Spojení Willa a Matta Damona prakticky na vrcholu jejich kariéry? + Luxusní scénář, + Film od Redforda? a ta hudba? a perfektně načasované střihy, záběry a podobně.. NO prostě ... Tento snímek mě posadil na prdel a já jenom prostě nevim.. Nemám slov. 100%

Zelený svět (1996)

Jako... po dlouhé době jsem se přinutil se na tohle mrknout, jelikož nějak moc poslední dobou nemusím romantiku a celkově LOVE a až tedˇ jsem se přinutil. Tato tématika ještě ke všemu z prostředí sportu, které miluji a pro mne sport má být prostě emocionálně někde jinde a né, že v tom má ZASE prsty nějaká samice, co je nadržená. Nevim, pár pivek jsem vypil, jako .. šlo to, místy vtipné a rozhodně kdo hledá romantiku spojenou se sportem, tak rozhodně na to mrkni. Kevin hraje úžasně a né jenom on, prostě herecké výkony jsou fantastický a to je prostě radost pohledět. Proto tomu dávám 80%, ale jinak jak říkám, prostě je to film, co je jenom o golfu, šukání a BIG LOVE, která je trošičku přitáhlá za uši. Normální chlap, by se na takovou zamindrákovanou ženskou, co sama neví co chce - co mindráky.. to se dá vyléčit láskou, ale že neví co chce? WTF? Tohle mě neba a ani v realným životě. hehe

Hanebný pancharti (2009)

Názory těch ,, nejlepších ´´ uživatelů stojí občas... jak to říct slušně... Prostě na hovno. Jak se říká - I ten nejlepší dělá někdy chyby -. Co opravdu nemusím je zaujatost vůči některým režisérům. Je to smutné, ale pravdivé. Od Tarantina nemůžeš očekávat vážný film nebo určitou kvalitou filmu, aneb jak by měl správně film vypadat. Tarantino se vždy vymykal. Je jedinečný a pořádně ujetý a proto je nejlepší ve svém žánru. V žánru, který stvořil. Hanebný pancharti je jeho další MASTERPIECE. Brad Pitt je zde prostě dokonalý a o Waltzovi nemluvě. Úžasně vtipné dialogy, střih a finále. Já osobně tento kousek přirovnávám k Pulp Fiction. Má to stejnou kvalitu.