hull

homepage

<< předchozí 1 2 3 4
    • 20.5.2018  17:48
    Deadpool (2016)

To bylo tak vtipný, že tomu ještě chyběl umělý smích a potlesk z přehrávače a ten film by si vystačil s tou malou ručičkou sám. Bylo to nekonečně dlouhý a nejlepší byl ten poslední hodně scénický pohled, protože to byl konec. - Nebyl to konec, pak tam ještě chodil po titulcích v županu jako Macháček s tím kafem, který propagoval.

• 15.4.2018  11:37

Klasický brak. Chápu, že pro pár staromilců je nostalgická nota a spousta odkazů zajímavá, ale to nic nemění na tom, že se jedná o jednorázovku o hraní počítačových her v minulém století pro ?? (asi mládež). E. T. byl víc cool. Ty hvězdy jsou za sypoucí se peníze, klíče k odměnám a nepřekonatelného Konga.

• 1.2.2018  18:03

Nekvalitní, dementní, narychlo natočený, maximálně na jednu hvězdu. Zbytek dávám těm svejm dvěma opičákům, že to se mnou vydrželi :)...a rád bych viděl i druhý alternativní konec, ve kterém určitě zvítězí duch Václava Havla nad lží a nenávistí. V ČR je bohužel odstup od politického světa nulový, utopený v nudných komentářích. Místní politici, kteří velmi často mají daleko k důstojné reprezentaci, si Tondu Blaníka vyloženě zaslouží. Toho parchanta, který si je umí stylově vysedět na hajzlíku s mobilem u ucha, jenž nic nedělá zadarmo. Takže "máslo pro všechny" a jděte se na to kouknout.

• 31.12.2017  15:53
    Paddington 2 (2017)

Jednička byla nová, nápaditá, medvídek originální, dvojka tedy už neměla v zásadě čím překvapit. Scény ve vězení výborné, scény z rodinného anglického stereotypu byly takové přihlouplé (ale nevím jestli roztomile?). Zápletka hledání pokladu celkem standardní, záporák byl takový ten trochu metrosexuálně zaměřený chlapík ve středních letech s šedivým přelivem, který vypadal, že to hraje za trest. Méďa je sympaťák, vaří marmeládu minimálně jako Gordon a dějem se protáhne s moudry svojí tetičky docela zdařile. ***Na celý film zřejmě přispěla londýnská centrála cestovního ruchu.

• 15.12.2017  22:12
    7 životů (2017)

Účes Angely Merkelové přežil do roku 2073 a dočkal se i filmové adaptace i s dalšími odkazy na současnost vč. čínské politiky jednoho dítěte. Každá narážka je jednoduchá až urážlivá, ale dohromady tvoří jeden neo-sci-fi celek, stejně jako jednotlivé sestry, které žijí jedním životem. Je to doomárna zabalená v myšlenkovém kabátě, nenudil jsem se, a proto můžu doporučit ke shlédnutí.

• 17.4.2017  22:26
    Pořad (TV pořad) (2015)

Smutnou skutečností je, že tenhle Pořad se vysílá. Sedí tam zpravidla špatně oholený chlápek v křesílku a háže hlášky. Pořad je lehce přiblblý a občas ho moderuje i Libor Bouček. Obsah nemá nikterak valný a naštěstí to trvá vždy asi jen 5 minut. Bohužel ostatní kanály vysílají 24 hodin denně, takže těch zbytečných cca 5 minut, které na tu bídu upozorňují už vydržíte taky.

• 17.4.2017  22:06
    Gebrian versus (TV pořad) (2012)

Jednoduchý krátký "internetový" pořad, který se snaží popularizovat architekturu zaměřenou na veřejný prostor. Otevírat oči a mysl jiným směrem, než při rozhodování mezi bůčkem a sekanou. Pokud jste se již dokázali díky tomuto seriálu zamyslet nad chodníkem po nemž zrovna jdete, zvednout oči vzhůru k římsám budov nebo jste si uvědomili propastný rozdíl mezi Bratislavou, Prahou a třeba Barcelonou, splnil účel.

• 12.11.2016  09:16

Zbytečný film, ve kterém v první polovině není žádná zábava, pak si šlehnete sůl nebo něco takového a nuda se změní v nějaké podivné péčko se spoustou mrtvých lidí. Pokud jste uvěřili recenzím, jenž odkazují na hromadu hlášek a skrytých významů, tak vězte, že to byla laciná vějička. Film ocení zřejmě pouze děti, avšak těm není určen. Smůla.

• 7.2.2016  21:55
    Marťan (2015)

Opravit vodovodní hadičku je problém na zemi. Marťan dokázal sám sebe odoperovat, využívat jadernou energii, vyletět do vesmíru, pro zábavu si pěstovat brambory a komunikovat se zemí. Kdybych měl film hodnotit dle obsahu, tak ho pošlu do stoupy. Nicméně mám rád Matta Damona a dobré řemeslo velkofilmů made in Hollywood. Podruhé se na to ale koukat nebudu. Při hodnocení jsem váhal mezi jednou až třemi hvězdami, ale po uvážení, že někdo dokázal poslouchat asi 500 solů disco hity a v podstatě se ani moc nezbláznil, dávám 3*.

• 30.5.2015  19:01

Dvě hodiny nepřetržité akce, plné efektů, které vypadaly jako představení čínského cirkusu. Velmi zaměnitelný film, kterému chyběla duše klasických starších dílů. ...A pak najednou uprostřed pouště vyleze z tiráku asi pět miss world v bílých prostěradlech a začnou se cákat hadicí s vodou a soutěžit o miss mokré tričko. To aby divákovi nechyběla v tom běsu reklama na nejmenovanou balenou vodu. Zběsilá jízda pokračuje dál pouští, náhle dojde k obratu a jedou zase zpátky s pytlíkem semínek. Být v kůži Maxe, tak jsem taky šílený.

• 11.4.2015  18:34
    Dogville (2003)

Deset let hledání a sbírání odvahy se vyplatilo. Výborný film o podání příznačného prstu, dobrých úmyslech, které dláždí cestu, a využívání druhých. Jsem rád, že katarze hlavní hrdinky proběhla přirozenou cestou, tedy lidsky a v klidu.

• 8.3.2015  18:59

Dvě hvězdy za České Budějovice, Už dlouho tu chyběla propagace jihočeské metropole, která letos (2015) slaví 750 let od založení. Samotný film byl bohužel trochu nudný. Ani správňákovi Vetchému jsem nevěřil, že jen náhodou propagoval zrovna zařízení Arpida, bohužel to zřejmě byl jediný popud, proč ve filmu účinkoval :/.

• 4.1.2015  20:10
    Cimrmani (TV pořad) (1997)

Líbí se mi, že tady většina komentářů hodnotí génia Járu C., nikoliv však dokument samotný. Cimrmani si poseděli s autory dokumentu v různých kavárnách, kde si klidně pohovořili a k doložení pravdivosti a věrohodnosti slov sloužily kratké uzázky z her. Nebylo to špatné, ale pak mu usekli ruku.

• 12.12.2014  14:36
    Interstellar (2014)

Hodně dlouhá kombinace Gravitace a Titanicu. Gravitace dobrá, Titanic ne, takže i výsledný dojem a moje hodnocení tomu odpovídá. Celkově přeplácané a zbytečně roztahané. Intelektuálně mě to nenadchlo a k slzám mě to taky nepřivedlo. Z mého pohledu spíše další zbytečný film, který zapadne v zapomnění.

• 18.10.2014  10:44
    Fair Play (2014)

Příšerná ost-algie. V současnosti se přece děje stále to samé. Proč se bojíme natočit film v současných kulisách? Američani už si dokáží přiznat, že berou nebo i jiným způsobem ovlivňují výkony sportovců, viz Větší, silnější, rychlejší (USA 2008). Jenom u nás pořád frčí rádoby retro o ublížených lidičkách. Když to vidím, asi bych do L. A. neupustil ani současné filmaře, natož sportovce.

• 20.9.2014  20:53
    Arn (2007)

Ve filmu je příliš mnoho nedořešených událostí. Po filmu zbylo mnoho otázek. Ale hlavně viděl jsem už řadu hrdinských eposů a každý druhý byl zajímavější, fantastičtější a akčnější. Hlavní hrdina nebyl špatný, bohužel pro mě nesplňoval parametry hrdiny, tahouna, který se nenechává tahat osudem za nohu.

• 20.9.2014  12:57
    B.T.K. (2008)

Soused od vedle, člen pomocné stráže, dobrý otec a příkladný člen církve, který má rád pořádek a dodržování zákonů. B.T. K. si jezdí po městě svojí dodávkou sbírá zatoulané psy, dohlíží na pořádek a po večerech vraždí ženský, což mu prostě pomáhá udržovat rovnováhu v obyčejném životě spořádaného občana. Kamera je ve filmu jednoduchá, děj není bůhvíjak propracovaný, ale celkové vyznění působí uvěřitelnějším dojmem než milionové trháky s Morgenem Freemanem. Hlavní otázkou pro mě zůstalo, jak prožít spokojený a kvalitní život? Rozhodně k tomu nestačí jen urdžovat maloměšťácký status, protože z toho by jeden zešílel...

• 16.8.2014  23:24

Viděl jsem pouze zkrácenou a cenzurovanou verzi a můžu napsat jediné, že i přesto to bylo dost dlouhé. Udělal jsem si přestávku, uvařil si čaj a vrátil se dobojovat tento film. Pár momentů bylo zajímavých, např. scénka, kdy se v bytě dotyčné objeví matka se třemi dětmi a sehraje výborný výstup, aby získala zpět svého manžela. Možná ještě souboj o pytlík bonbónů, ale jinak se mi nepodařilo proniknout do uměleckých a zřejmě přesahujících záměrů režiséra a scénáristy v jedné osobě. Místo druhé části si zřejmě raději pustím něco s Jakubem Vágnerem.

• 15.5.2014  18:52

Dva rozdílené národy se střetávají na plážích po milionech, nemají se rády, ale přesto rok co rok se navzájem využívají, nadávají na sebe a plavou v moři emocí. Cyklus Český žurnál není dokonale propracovaný po vizuální, ani technické stránce, ale má svůj originální formát. Filip Remunda se potuluje po břehu moře a loupí okamžiky. Množství stereotypů je až nesnesitelné, bohužel jedna trefa do černého střídá druhou. Nepodlehnout pokušení vypnout vodu z tekoucího kohoutku chorvatské duše se ukazuje pro Čecha nesplnitelným snem.

• 10.4.2014  17:17
    Warrior (2011)

Neuvěřitelné mačkání emocí jako štávy z citronu do posledního okamžiku bylo za hranicí dobrého vkusu a zkazilo to jinak slušně rozehraný film. Profily bratrů byly vydařené, ale nechat vyhrát "Spartu" chlápka s hypotékou byl hřích. Tom Hardy jasný like.

• 2.4.2014  21:51

Ve filmu bylo všechno, top star herci, odkazy na kulto filmy, super zbraně - od středověkých štítů po nejmodernější IT,, rozliční padouši, symboly nacistického Něměcka, KGB, CIA, 1. světová, 2. světová, 3. světová. Rychlý střih, spousta akce, pestré souboje jednotlivců, skupin, zbraní. ... a tady vidím ten jeden malý problém, nastolení řádu místo chaosu... Chaos vyhrál.

• 23.3.2014  12:48
    Orphan (2009)

První polovina působila jako TV film, ale postupně se Ester rozjíždí. Škoda, že v ději nebyla více nastíněna historie předchozích útočišť malého sirotka... Pointa byla výborná...

• 16.3.2014  19:16

Četl jsem recenzi, že film je nepřetržité násilí bez oddechu, ve kterém se konečně USA vypořádávají realisticky se svou minulostí. Nepotvrdilo se mi ani jedno.

• 18.1.2014  10:55

"Vzdejte to, to je Gambini!" Oběšený kocour - monolog kominíka z města bez komínů. Stejně absurdní jako celá firma, kterou vede plyšový medvídek a makají na něčem v IT. "Jediným zákonem je role a jediným soudcem je mi text. A divadlo zcela naplno zazáří okolo bodu, kdy přestane." A když k tomu připočteme, že to prý sestříhal počítačový program...

• 21.12.2013  15:27

Silné téma, slabý film - Ať žije Gagarin!

• 6.12.2013  11:26

Robinson Crusoe a jeho věrný druh Pátek se vrátili na plátna kin, čokoládová továrna na sny v podání bílého vzdělaného a kultivovaného milionáře a černého skoro negramotného společníka. Dalího obrazy, Nina Simon broukající v pozadí a létání ve stylu volných ptáků, široce přístupné a podbízivé, přesto to fungovalo a dávalo smysl. Přál bych podobné zážitky všem sociálně, zdravotně nebo jinak znevýhodněným lidem, ale i těm neznevýhodněným...

• 29.11.2013  11:10
    Elysium (2013)

"Obamův příběh" cesty k všeobecnému zdravotnímu pojištění v USA posunutý do blízké budoucnosti, maskován hromadou kyborgů, kteří navazují na filmy jako Vetřelci nebo Avatar. Celou dobu mě provázel pocit déjá vu Johnnyho Mnemonica a v podstatě jsem už jen čekal na přítele delfína. Jedná se o zřejmě o pokračování nového žánru emocionálního Sci-fi, které Matt Damon zachraňuje, stejně jako to u podobných béček s áčkovým rozpočtem dělávaly obličeje Arnolda Schwarzeneggera nebo Bruce Willise.

• 9.2.2013  23:49

Pro hrst dolarů navíc...

• 31.1.2013  19:17
    Skyfall (2012)

Bond´s travel agency pořádá poznávací zájezdy do Istanbulu, Šanghaje a Londýna. Pro zvrhlé požitkáře má připravenou oldschool dopravní špičku v londýnském metru a skotská blata s nocí ve strašidelném domě a projížďkou ve veteránovi pro retromaniaky. Zabalte si pouze rádio, pistol ne, protože ta stejně funguje jenom na otisky prstů samotného 007. Bondgirl je mrtvá. James spíše chlastá, nežli pije - čemuž se nelze při stopáži 143 minut divit. Zloduch Bardem je docela použitelný, až na ten příběh z Krále krysy. Bohužel si myslím, že Bond pokračuje ve šlépějích Járy Cimrmana. Tudy ne, přátelé.

• 6.1.2013  22:29
    Náš vůdce (2008)

Film je přesycen myšlenkami, jak snadné je založit diktaturu v dnešním světě, jak jednoduché je ovládat masy, jak není vůbec žádný problém strhnout žáky a studenty k společnému cíli. Výborný námět utrpěl však přílišnou snahou tvůrců během jednoho filmového týdne vykonstruovat a se vztyčeným prstem ukázat škodlivost jiskry, ze které vzejde plamen. V reálném prostředí je týden málo času na tak velké věci, čímž bohužel je snížena přesvědčivost snímku. I přesto, že obsah převyšuje formu, není špatné prostřednictvím filmového plátna zjistit, čeho jsme schopni, když přijde Vlna.

<< předchozí 1 2 3 4