Futurama (1999) (seriál)

Pokus o "modernější" seriál než jsou Simpsonovi. Nikdy se nestane legendou, ale některé díly jsou opravdu špičkové, i když mám pokušení hodit sem raději South Park.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Nesmrtelný, nekonečný, neokoukatelný. Když se daří, tak se daří. Popcorn, který snad nemůže nikoho urazit. Po dlouhé době vysílání se stal živoucí legendou.

Život pod vodou (2004)

Vůbec jsem to nepochopil, dost alternativní humor. Vím, co je nadsázka, ale zde se vyskytuje prakticky nepřetržitě, takže vede až k vytracení jakéhokoliv děje. I přesto se mi líbil výkon Billa Murrayho.

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Absolutní pecka, série navazující na stejně kvalitní Jistě, pane ministře. Neskutečná bžunda, jak se stane s prostého žurnalisty místního plátku premiér Velké Británie. Nekonečné slovní přestřelky s tajemníkem Bernardem a nikdy nekončící válka s nikdy neporazitelnou administrativou představovanou geniálně zahraným Sirem Applebym.

Dexter (2006) (seriál)

Jeden z vlny seriálů, které vznikají na soukromých kanálech. Je docela hloupý, ale postava zabijáka ve volném stylu Dextra je dobrá. Účast v desítce není doživotní. Třeba partička "IT Crowd" je docela vážným vyzyvatelem.

Profesionálové (1977) (seriál)

Legendární trojka agentů CI5 Bodie, Doyle a George Cowley. Seriál, ve kterém mě baví snad všechny díly na 100 %.

Fargo (1996)

Smál jsem se a brečel současně. Velmi vyvážený film. Brutalita maximální a přesto jsem měl pro ni vnitřní pochopení. Podobně zajímavý film je pro mě Kurz negativního myšlení.

Forrest Gump (1994)

Možná to z dnešního pohledu působí jako slaďárna, ale mně se líbí to srovnání "velkých" událostí USA vs. "malé" životní trampoty jednoho kluka Forresta a jeho nejlepčejší:) kamarádky Jenny. Unikátní je poselství, prostě jednoho jsem začal utíkat a pak už jsem běhal pořád. Když prostě nevíte co ze životem a máte potřebu běžet, dobrý způsob řešení je nebát se a vyrazit. A jaký to má smysl? Stejný jako život - žádný, ale pocit že jste běželi, když jste cítili, že máte, ten je naprosto jedinečný.

Na samotě u lesa (1976)

Neuvěřitelná koncentrace fórů, vtipů a hlášek na jedno filmové okénko. Střet městského a venkovského života. Zachycení čecháčkovství ve všech podobách. Ani po půl hodině přemýšlení, si nedovolím vybrat nejlepší obrat. Jen nabídnu v náznacích - pražští spoluobčané spící do desíti, hodnocení nejen vizáže dvou Pražáků tatínkem dědy Komárka ..."Ty, ty, ty teda vypadají" nebo řemeslná zručnost pana Lorence. Jo jo, je toho mnoho hu hu hu hu (vejš) hů hů hů.

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Alespoň jeden český seriál, za který se nemusíme stydět. Líbí se mi ta syrová atmosféra a neuhlazenost. + má i svou výchovně-vzdělávací funkci:).