Phlame

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 13.8.2013  01:00
    Nebesa smrti (2010)

Malý, levný, hloupý nesmysl s prvotřídní ukázkou příšerného herectví. Alespoň na Jessiku Lowndes se docela příjemně dívá. //25%. Pořád lepší než drátem do oka. O trochu.//

• 9.8.2013  23:27

Ehm.. proč na pozadí filmu odehrávajícího se v New Yorku v roce 1922 rapuje Jay-Z, zpívá Lana del Rey a další pop/hip-hopoví interpreti, to mi hlava fakt nebere, už TO zabilo tu dobovou atmosféru, kterou většina filmů, jež se zabývají tímto obdobím, srší. Nemluvě o ubohých večírcích nemálo podobných diskotékám z devadesátých let. Možná právě proto jsem se zhruba 80% celého filmu nudil. V závěru ustupují všechny tyto zmíněné "vycpávky" a konečně začíná onen herecký koncert v podání DiCapria a Edgertona, který je završen docela očekávaným, leč duchaplným závěrem. //60%. Fitzgeraldovo ústřední dílo v podobě Hollywoodské frašky.//

• 9.8.2013  01:08

Zombie Twilight. Konečně originálně pojatý zombie film, bez non-stop gore akce a s normálním dějem, který skutečně baví. Po scenáristické ani technické stránce se sice nejedná o žádný zázrak, nicméně ze zombie tématiky se snad ani nic víc vytřískat nedá. Romantika je docela na úrovni, a tu a tam nějaký ten vtípek taky neurazí. //75%. Život smrtí nekončí.//

• 8.8.2013  22:07

A znáte tenhle? To se takhle sejde banda vyhořelých hereckých "es" (Terry je výjimkou potvrzující pravidlo) a srší na vás jeden nekorektní a totálně stupidní vtip za druhým, přičemž se s trochou shovívavosti, pousmějete nad každým desátým. Přestože jsem viděl většinu parodovaných filmů (Black Swan, Inception, Mama, Evil Dead...), téměř nic nebylo vtipné. Až děsivě nudný a naprosto zbytečný film, natočený ve spěchu a se scénářem, jež zřejmě napsala jedna z účinkujících opic (a Caesar to nebyl). //20%. Stupidní, nudné, zbytečné.//

• 7.8.2013  12:04

Nejpodivnějších 25 minut v historii anime, nicméně tři, čtyři scénky mě vážně rozesmály. Má to sice 12 web-epizod, ale na youtube to najdete v kuse s anglickými titulky.

• 7.8.2013  12:03
    Clannad - After Story (série) (2008)

Ačkoliv tu má Clannad After Story o něco vyšší hodnocení, než původní Clannad, řekl bych, že na originál výrazně ztrácí. Dokonce se přiznám, že jsem se v první půli docela nudil. Všechny mé oblíbené postavy z předešlé série se objevují jen velice zřídka, ne-li téměř vůbec (Tomoyo, Kyou, Ryou, Sunohara...) a zůstala jen ničím zajímavá Nagisa a zamilovaný Okazaki, který úplně zavrhl svůj cynický humor a stal se z něj obyčejný, pracující, zodpovědný muž a úspěšně sekunduje Nagise v míře nudnosti. Celou první polovinu jsem čekal, zda se konečně začne něco dít a naštěstí se mé modlitby vyplnily, příběh později nabral na obrátkách a co do kvality, se vrátil na úroveň první série. Nicméně jsem rád, že jsem se po dvou sériích a více než 50 epizodách dočkal završení příběhu (závěr byl ovšem možná až příliš sladký, vzhledem k pochmurně laděným předešlým dílům). Nelituji, že jsem se díval ale znova už to vidět nemusím, příběh se strašně vlekl a s emocemi je to jako na houpačce, chvíli všechno vypadá růžově a vzápětí nabere barvu šedi, pořád a pořád dokola.

• 7.8.2013  11:57
    Clannad (TV seriál) (2007)

Clannad má rozhodně jeden z nejsilnějších příběhů, co kdy svět anime viděl. Nejlepší není příběh jako celek, ale jednotlivé střípky, osudy zejména vedlejších postav - konkrétně kvůli Fuuko ukápla i nějaká ta slza. To se mi právě na všech anime od Key líbí (Key = studio stojicí za mj. Angel Beats!), jsou propracovány do detailu a absolutně všechny postavy jsou vymyšleny zajímavě a žádná nenudí. Navíc je vše doplněno spoustou humoru, ať už se jedná o Okazakiho cynismus, Sunoharovu ztřeštěnost, Botana, nebo části "Fuko appears" (kdo neviděl, nepochopí, kdo viděl, nezapomene). Podstatně hůře je na tom "After story" (sequel), který se snaží věnovat se čistě jen hlavní dějové lince a hlavním postavám (takže seriál se pak tváří jako dokumentární cyklus "Ze života teenagera").

• 7.8.2013  11:56
    Angel Beats! (TV seriál) (2010)

Nenechte se zmást líbivou animací a chytlavou hudbou, tohle anime je depresivní až za hrob. Budu si stěžovat na to, na co si stěžují všichni - 13 dílů je v tomhle případě příliš málo (dostačujících by bylo 20-30 epizod). Postavy jsou vážně skvělé, všechny jsou sympatické a hned jsem si je oblíbil, jenže jejich příběhy nejsou dobře (nebo vůbec) rozvedené - konkrétně postavy jako TK, Shiina a hlavně Kanade, by si zasloužily daleko více pozornosti (náhled do minulosti). Pak je tu docela rozporuplný a velmi otevřený závěr, který si každý může vyložit jak chce (nezapomeňte zkouknout poslední epizodu až úplně do konce), mě osobně se však moc nelíbil, otevřené konce nemám rád - když seriál nemá konec, tak z něj mám pocit určité neúplnosti... Celkově se ale jedná o vysoký nadstandard, až na délku a nepříliš dostatečnou propracovanost se mi to líbilo a mohu doporučit.

• 10.5.2013  12:04

Opravdu srdceryvný, leč pesimisticky laděný příběh, se správně temnou atmosférou a notnou dávkou tragédie. Nějaký ten zvrat je tu snad v každém díle, ale to, co se stane v desátém díle vás zarazí do židle, vyrazí vám dech a na vteřinku zastaví srdce. Celý příběh by se dal rozdělit na tři části - první část (do desátého dílu) se mi osobně líbila asi nejvíce (vyvíjení vztahů, atd.), neméně dobrá je druhá část, o něco temnější než ta první. Třetí část (od 20. dílu) je asi nejslabší, dodává jakýsi dojem nepřístojnosti, přesto si seriál po celou dobu udržuje velmi vysokou úroveň. V tomhle anime neexistuje ryze kladná postava, všichni jsou záporáci. Hlavními a zároveň nejlepšími postavami, jsou dvě první čísla Ein a Zwei, platí, že originál je nejkvalitnější a se zvyšující se číselnou hodnotou se kvalita snižuje. Nicméně Ein by nemohla být bez své dvojky, kdyby existovali samostatně, seriál by byl daleko méně zajímavý, právě, protože se svou odlišností navzájem doplňují a spolu tvoří perfektní celek. Ein je loutka v pravém slova smyslu, nemá emoce, necítí zášť, strach, nemá vůli samostatně existovat a jejím jediným cílem je sloužit. Zwei loutkou být nechce, nemá rád vraždění a věří, že dokáže dosáhnout svobody, chce znát svou minulost a chce se vymanit z područí oné zločinecké organizace. Sledovat vývoj jejich vztahu je to nejlepší na tomto anime (nutno však dodat, že jsem doufal v trochu jinou "povahu" jejich vztahu). Ovšem ani vedlejší postavy nestrádají, hlavní záporák - Scythe Master je magor v pravém slova smyslu, Claudia je ta paní, kterou byste rádi měli za sousedku, abyste ji mohli šmírovat přes balkón, a ostatně všechny postavy mají něco do sebe, mají svůj vlastní příběh a žádná z nich nenudí. Zřejmě se můj názor podstatně liší od ostatních zdejších názorů, nicméně já jsem byl se seriálem velice spokojen, hold se asi autoři strefili do mého vkusu.//90%. Anime, které není pro každého. Buď se vám to bude moc líbit, nebo vůbec. //

• 29.4.2013  10:45
    Nevědomí (2013)

Sci-fi nemám příliš rád a tenhle žánr nevyhledávám, přesto jsem se rozhodl dát tomu šanci (už jen kvůli hereckému obsazení), a musím říct, že jsme byli já a zřejmě i všichni tři ostatní členové osazenstva kinosálu, velice příjemně překvapeni. Chválím hlavně audiovizuální stránku, prostředí vyprahlé a válkou poničené Země lahodí oku, rovněž příběh má docela šťávu a ten správný "mindfuck" efekt, jen by snad mohl mít trochu větší spád, v první polovině filmu se téměř nic neděje, naštěstí dobrá výprava a akční kamera zaujme natolik, že tento fakt rádi opomenete. Samotný příběh pak originalitou dvakrát nesrší, pokud si odmyslíte to pozlátko v podobě efektů a kamery, (možný spoiler) zůstane vám klasické hollywoodské schéma - hrdina musí zachránit celý svět, přestože se mu to zdánlivě nemůže podařit, musí se obětovat a všechno končí sladkým koncem. (konec spoileru) V akčních sekvencích a v částech, kdy se nemluví, film exceluje. 80%. Velice efektní podívaná a parádní herecké obsazení se snaží zakrýt fakt, že příběh je slabší a scénář pokulhává. Záleží na vás, jestli se necháte ošálit a v závislosti na tom se pak budete či nebudete bavit.

• 13.4.2013  00:28
    Lesní duch (2013)

Takovéhle filmy je radost hodnotit. Polovina vět obsahuje slovo "fuck", postavy jsou naprosto necharismatické a bez hereckého talentu (až si říkáte, jestli to i těm hercům nepřijde trapné..), "děsivé" momenty tu jsou všehovšudy tři a hororovými klišé to je narvané k prasknutí. Jakožto horor je tento film naprostým selháním, ovšem pokud máte rádi gore řežby a detailní záběry "až na kost", pak si asi přijdete na své. Já u těchto scén přivíral oči a musím je přivřít ještě více, ne-li je úplně zavřít, abych mohl dát alespoň 2*. //40%. Očekávaný remake hororové klasiky nemá mnoho společného s hororem a klasikou už vůbec ne.//

• 6.4.2013  11:54

Výborně natočeno, scénář má ten správný zvrat, kterému se v odborné terminologii říká "mindfuck" a Rooney Maru budu muset zařadit mezi své oblíbené herečky, perfektní výkon, její postavě budete věřit a doufat, že se její situace zlepší. Nečekaně dobrý film, dokonce bych se odvážil konstatovat, že se jedná o doposud nejpovedenější film roku. //95%. Po všech stránkách skvělé.//

• 31.3.2013  01:51

Jediný díl série, který jsem doposud viděl, takže jen těžko jej budu přirovnávat k předcházejícím či nadcházejícím filmům. Nicméně nenudil jsem se, smrti jsou řádně "chutné", příběh docela dává smysl a Mary Elizabeth je sympaťačka. Více k tomu snad budu mít co říct po shlédnutí ostatních dílu... až se k nim časem dostanu. //60%. V sobotu v 11 večer hold nic jiného nedávali.//

• 30.3.2013  11:12

Rychlý spád (zejména v 2. polovině), zajímavé postavy a intenzivní akce. Willisovu kuchyni mu závidí každý kuchař i zabiják a The Rock má biceps jako já stehno. Film není ničím inovativní, ale je zpracován kvalitně a v podstatě si není na co stěžovat, po posledním akčňáku na kterém jsem byl (Smrtonosná past) příjemné překvapení. //75%. Příště prosím více ninjů a méně keců.//

• 30.3.2013  11:01

Má to své lepší chvilky (veverka pořád válí; krab, morčata, rypouš), ale přesto tenhle díl považuji za nejslabší díl série. Prvních 30 minut po výstupu veverky je naprostý odpad, snaha o "romantický" příběh jako z nějakého filmu pro teenagerky alá Hannah Montana na mamutí způsob je opravdu ubohá. Od prvního dílu se film odklonil od rodinné komedie k infantilnímu humoru pro děti do 15-ti let, snad tohle bude poslední pokus o oživení série a autoři už nebudou dojit kdysi kvalitní nápad. //60%. Místy až trapné, nové postavy jsou sice zábavné, ale ty staré už docela nudí.//

• 28.3.2013  02:35
    Sword Art Online (TV seriál) (2012)

Animovaná variace Hunger games s velkým, leč naprosto nevyužitým potenciálem. Kvalita sice ani zdaleka nedosahuje vrcholu žánru, ale chytlavé je to neuvěřitelně (shlédnuto během dvou dnů). Akční sekvence jsou v podstatě bezchybné, dvojice Kirito a Asuna mi byla docela sympatická a ačkoliv se kvalita s každým dílem horšila, do 15. části se to dalo vydržet. Jenže po změně světů je to děs, už jen to, že hráči nehrají o život jak tomu bylo doposud a seriál tak přichází o jeden ze svých základních principů, nemluvě o stupidních vílách a nových "úžasných" schopnostech, kterých hrdinové využijí všehovšudy třikrát (přitom scéna kdy se Kirito "proměnil" byla jedna z nejlepších v seriálu), objevují se nové, zbytečné postavy (a k tomu ten nechutný záporák) a ty, které jste si předtím oblíbili ustupují do pozadí (Asuna se objevuje zřídka, nebo sympaťák Klein dokonce vůbec), nepřichází žádné epické rozuzlení předchozího děje a fakt, že Kirito zachránil 6000 lidí je v reálném světě naprosto opominut. Přesto všechno je můj dojem z tohoto seriálu převážně dobrý, nejedná se o akční smršť se zajímavým příběhem jak slibovaly první díly a děj se odehrává převážně v romantické sféře, ale i tak to byla příjemná oddychovka. //75%. Promarněný potenciál.//

• 24.3.2013  00:55
    Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)

Prvních 25 dílů je rozhodně za 5*. Kéž by to tehdy skončilo. Zbylé díly totiž působí velice nuceně, projevuje se snaha co nejvíce seriál natáhnout, v podstatě se jen opakuje předešlý příběh, pouze vyměnili jednu postavu za dvě. Už to nebylo tak dobře propracované, logické nepřesnosti přešly v nesmysly... Jde z toho cítit přesné nalinkování příběhu a vy jen sledujete, jak všechno až příliš perfektně zapadá [např.: SPOILER - proč Light nezabil Mella ihned jakmile se dozvěděl jeho jméno..? Místo toho z nepochopitelných důvodů čekal, což čistě náhodou hrálo do karet jeho protivníkovi, Nearovi. Tady je právě cítit ta nucenost]. Někdo by to možná nazval "dobře propracovaným příběhem", já bych řekl, že to bylo umělé a to mi trochu vadí. A pak je tady ten závěr, který jsem rozhodně nechtěl ani nepotřeboval vidět (ačkoliv se to dalo čekat). Každopádně to je dobré anime, ale jsou lepší, méně komplikované, nesnažící se o neustále šokování diváka a hlavně procítěnější. 80%. Rozhodně nelituji, že jsem to shlédl (v podstatě za dva dny). Ale čekal jsem od snad vůbec nejznámějšího anime, trochu více.

• 22.3.2013  22:32
    Mama (2013)

Atmosféra tohoto filmu, jakožto i jeho děsivost spočívá v perfektní kameře a práci se zvukem - výkřiky, mručení, chrčení a melodie, jež si broukají děti v jisté scéně a další audio, nahání husí kůži už samo o sobě. Vše ostatní se pohybuje v rovinách průměrnosti, jenže právě kamera a zvuk jsou klíčovými faktory pro zaručení úspěchu hororových filmů, tomuto snímku se v tomhle ohledu daří. a proto snad můžeme opominout některé logické nesmysly či všudypřítomná klišé (poblikávající světla, apod.). Chválím, po dlouhé době slušný horor. //75%. Pokud chcete být mrštní, obratní, zvládat lezení po čtyřech a otáčet končetiny do nepřirozených poloh, pak Máma doporučuje třešňovou dietu.//

• 17.3.2013  14:29
    Elfen Lied (TV seriál) (2004)

Překvapivě mnohovrstevnaté anime. Spoustě lidí se nelíbí brutalita tohoto seriálu. Já bych to nenazval brutálností, jako spíše surovostí. Krvavé scény slouží jen jako vycpávka pro slušný příběh s propracovanými postavami. Jasně, lidem vybuchují hlavy a těla se lomí v půli, ale co je právě surové a co se mi zároveň moc líbí není příběh jako celek, nýbrž příběhy jednotlivých postav. Nejlepší postava je zjevně Lucy, její pomalá chůze, děsivý pohled a zvučný hlas (chválím dabing) je kombinací, jež nahání husí kůži (o poznání horší je na tom její roztomilé alter ego, ale ten kontrast beru), sledovat její příběh mě vážně bavilo. Nebo třeba Nana (pozn. Nana je vězněm číslo 7, nana znamená japonsky číslovku sedm), která je stejně mírumilovná, jako je Lucy smrtonosná. Mayu, která byla jako dítě znásilňována nevlastním otcem, za což ji dávala vinu její vlastní matka a vyhodila ji z domu... Proto je ten seriál surový, ne brutální, ale surový. Je drsný, nic není přikrašlováno, má optimistické chvilky, ale jeho síla spočívá ve chvilkách pesimistických. Pak je tu ten perfektní soundtrack na míru (Lilium), chorály navozují tu správnou, tajemnou atmosféru... a našla by se spousta dalších kladů, ale už to nebudu prodlužovat. Mé nové oblíbené anime. Jen škoda toho počtu epizod, chtělo by to ještě alespoň jednu sérii. //98%. Perfektní.//

• 15.3.2013  20:46

----- Shrnutí celého filmu: Moskva, Rusko. *bum, vrum, vruuum, ratatata, bum, drsňácký vtip* následuje jakoby-děj, jenž má být vyprávěn skrze nicneříkající dialogy *blablabla* Nějaká ta šokující zrada. *vrtulník, ratata, bum, bum, drsňácký vtip* Černobyl, jakási konspirace, uran, radiace. *ratata, bum, bum, drsňácký vtip* Další šokující zvrat (zrada). *vrtulník, bum, všichni mrtvi, drsňácký vtip* Tatínku, mám tě rád. *titulky* ----- Naprosto nesnesitelný film bez děje, ubohé dialogy, bezcharakterní postavy, trapné tisíckrát ohrané vtipy. A bože ten rádoby příběh je tak stupidní, že jsem se málem rozbrečel. Když bylo odhaleno, že celá pointa filmu má něco společného s konspiracemi a Černobylem, měl jsem chuť vyskočit ze sedadla a začít se maniakálně smát a od té chvíle to bylo jenom horší. Následovala řada všelijakých spiknutí všech proti všem a film vrcholí scénami z Černobylu, který je ve skutečnosti jakýmsi trezorem na uran. Co mě opravdu dostalo bylo, jak hlavní záporačka vešla do místnosti se zmíněným uranem a po několika krocích prohlásila „Tady už radiace není, můžeme si sundat masky." Jooo, soudruzi, že vás to nenapadlo hned - řešení všech vašich problémů ohledně Černobylské radiace je velmi jednoduché, stačí vyvětrat! Při sledování filmu doporučuji někdy po deseti minutách od úvodu usnout a probudit se patnáct minut před koncem. Vůbec o nic totiž nepřijdete, nic se totiž neděje. 20% už jen za přítomnost Willise, jinak se jedná o momentálně největší zklamání roku a opravdu není o co stát.

• 10.3.2013  19:16
    Ókami to kóšinrjó II (TV seriál) (2009)

Druhá a zároveň poslední série méně řeší ekonomiku a více vztah Lawrence a Horo, rovněž se objevují další nové zajímavé postavy a celkově je vývoj příběhu o něco dynamičtější než tomu bylo v sérii první. Jinak si seriál udržuje kvalitu a opět nemám co vytknout. //95%.//

• 10.3.2013  19:03
    Ókami to kóšinrjó (TV seriál) (2008)

Úplně první (a v době psaní tohoto komentáři i jediné) anime, které jsem shlédl a velmi (kladně) to na mě zapůsobilo. Faktem je, že vývoj příběhu je docela pomalý a možná až příliš často se zabývá rozborem směnného trhu a tamější ekonomikou, než-li hlavní dějovou linií. Přesto se tohle pro mě stalo srdcovkou, vztah Horo/(Holo) a Lawrence je zajímavější a propracovanější než leckterý vztah postav v hollywoodských romantických filmech. Animaci hodnotit nemůžu, ale co hodnotit můžu je hudba, zejména úvodní písně obou sérií jsou naprosto perfektní. Jediná věc, která mě mrzí je, že byly natočeny pouze dvě série a třetí (téměř na 100%) nebude a příběh tak zůstal otevřen. O důvod víc přečíst si novely, kterých je celkem 17 z nichž pouze 7 je přeloženo do angličtiny... hold se musím naučit japonsky. //90%. Srdcovka.//

• 10.3.2013  02:22
    Kokain (2001)

Příběh chamtivosti a nepoučitelnosti. Příběh o tom, že peníze ke štěstí nestačí a většinou vedou k většímu smutku. Příběh o někom, pro koho byly peníze vším a bez nich nebyl nic, což zapříčinilo jeho pád až na dno, kde si konečně uvědomil, že to jediné, co skutečně chce si už nikdy koupit nedokáže - lásku své dcery. //80%. Neskutečně skutečné.//

• 8.3.2013  20:26

První zásadou, jež je třeba dodržet než půjdete na tohle do kina je zvolit si verzi s titulky, český dabing je v tomhle případě naprosto strašný, např. Theodoru (Mila Kunis) snad namluvila mrtvola, teda alespoň to tak zní. Za druhé, běžte do kina až pár dnů po premiéře a ideálně večer, vyhnete se tak davům malých parch... ehm, roztomilých dětiček, které během filmu neustále štěbetají a chroustají popcorn (já měl ještě to štěstí, že jsem seděl vedle dětí s babičkou, která v kině nejspíš nikdy nebyla a navíc měla rýmu..). A za třetí - dobrá rada, raději na to ani nechoďte, není o co stát. Jak to tak v posledních letech u Disneyho bývá, všechno je příšerně barevné až to působí uměle, triky nejsou vůbec přesvědčivé, zejména efekty létání (čarodějek) jsou nechtěně směšné, veškeré "vtipné" situace vypadají nuceně, postavy nejsou nijak sympatické, herci jsou kvůli stupidnímu scénáři nuceni přehrávat a koneckonců celý příběh je vlastně o ničem. Abych jen nekritizoval - chválím pozadí Mily Kunis, popředí a ostatně celou postavičku Rachel (akorát jejich "ježibabí" verze mi přinese noční můry) a ta malá okřídlená opice byla taky fajn. //40%. Film, který platí účty. Přispějte Raimimu, třeba příště nenatočí takovou ptákovinu.//

• 3.3.2013  21:58
    Děsnej doják (2006)

Natočit dobrou parodii na seriózní filmy, jako to dělaly Scary movies je docela dobrý nápad. Natočit parodii na průměrné či mírně nadprůměrné komedie, jako je Fotr je lotr (Meet the parents) je čirá blbost. Autoři tohoto filmu v podstatě okopírovali nápady původních snímků, všem vtipům řádně přidali na absurditě a výsledkem je ubohý, dětinský, trapný a nudný počin, jemuž říkat "film" by bylo urážkou celé kinematografie. //0%. Strašné.//

• 2.3.2013  16:19

Průměrná herečka, zpěvačka se slabounkým, nevýrazným hláskem a její film, který uráží inteligenci každého člověka nad 10 let. Hilary dokazuje fakt, že hereckou či pěveckou kariéru lze založit pouze na vzhledu. //30%.//

• 2.3.2013  00:55

Příběh o velkém, málomluvném, strach nahánějícím černochovi s dobrým srdcem (*ehm,ehm* Zelená míle, John Coffey*ehm*), jemuž, jak to tak v Americe naprosto běžně bývá, pomůže bohatá běloška Sandra Bullock, které za to konečně museli dát Oscara, aby po těch všemožných propadácích už raději přestala hrát. Zní to absurdně? Pokud se nad tím vším zamyslíte tak ano, ovšem jestliže se na film budete dívat jako na takovou milou jednohubku a pominete jeho nedostatky, nejspíš se budete bavit. //60%. Tupé, absurdní, ale ne tak moc, aby se to nedalo ve zdraví přežít.//

• 1.3.2013  20:09

První polovina ve mě v podstatě nevyvolala žádné emoce, film se snaží šokovat, bez jakýchkoliv cavyků zasáhne ničivá vlna Thajsko, tisíce topících se lidí volají o pomoc, dramatická hudba je všudypřítomná, dynamická kamera létá ze strany na stranu a rozhodně se nebojí namočit. A mezi tímto frmolem lahodícím jak oku, tak i uchu plavou hlavní postavy, se kterými se divák za tak krátkou chvíli nedokáže pořádně seznámit. Soucítil jsem s nimi, odvracel oči od krvavých ran, ale žádný emocionální výbuch se nekoná a v podobném duchu se to nese dál. Ačkoliv první polovina je velmi akční, pravé drama se koná až v polovině druhé, postupem času jsem si totiž sympatické herecké osazenstvo vskutku oblíbil a doufal jsem, že všechno přece jen dobře dopadne. Snad by to příště chtělo trochu lepší úvod, jinak spokojenost. //75%. Přes možná až příliš rychlé tempo se jedná o velmi kvalitní katastrofický film.//

• 23.2.2013  22:17

Když se dvě psychicky narušené osoby do sebe navzájem zamilují, ale ani jeden to tomu druhému nedokáže říct, a tak využívají lstí a falešných záminek aby se spolu sblížili a divák se dočkal šťastného konce. Na první pohled ničím zajímavý scénář, nicméně bravurně zahraný sympatickou dvojicí Cooper, J-Law, kteří se perfektně doplňují a jejich vzájemná chemie mně bavila i přes docela obyčejnou zápletku. Z letošních nominací na Oscary jsou tihle dva asi jediní, kteří by si jej zasloužili, budu držet palce. //80%. Romantický film číslo dvě roku 2012, v těsném závěsu za Perks of Being a wallflower.//

• 14.2.2013  13:56
    Nultá hodina (TV seriál) (2013)

Herci obsazeni do hlavních rolí jsou bez charismatu, nikdo z nich mi nebyl sympatický (nicméně Tříska na konci pilotu potěšil). Co se týče technické stránky, ze začátku kameraman trpěl syndromem hyperaktivní kamery, která se neustále točí a záběry se střídají v rychlém sledu, jakoby se snažili i nudným scénám dodat akčnost. Potenciál to má, zápletka vypadá zajímavě, po pilotu však těžko hodnotit. Zatím kolem 60-70%.

<< předchozí 1 2 3 4