Nebesa smrti (2010)

Malý, levný, hloupý nesmysl s prvotřídní ukázkou příšerného herectví. Alespoň na Jessiku Lowndes se docela příjemně dívá. //25%. Pořád lepší než drátem do oka. O trochu.//

Velký Gatsby (2013)

Ehm.. proč na pozadí filmu odehrávajícího se v New Yorku v roce 1922 rapuje Jay-Z, zpívá Lana del Rey a další pop/hip-hopoví interpreti, to mi hlava fakt nebere, už TO zabilo tu dobovou atmosféru, kterou většina filmů, jež se zabývají tímto obdobím, srší. Nemluvě o ubohých večírcích nemálo podobných diskotékám z devadesátých let. Možná právě proto jsem se zhruba 80% celého filmu nudil. V závěru ustupují všechny tyto zmíněné "vycpávky" a konečně začíná onen herecký koncert v podání DiCapria a Edgertona, který je završen docela očekávaným, leč duchaplným závěrem. //60%. Fitzgeraldovo ústřední dílo v podobě Hollywoodské frašky.//

Mrtví a neklidní (2013)

Zombie Twilight. Konečně originálně pojatý zombie film, bez non-stop gore akce a s normálním dějem, který skutečně baví. Po scenáristické ani technické stránce se sice nejedná o žádný zázrak, nicméně ze zombie tématiky se snad ani nic víc vytřískat nedá. Romantika je docela na úrovni, a tu a tam nějaký ten vtípek taky neurazí. //75%. Život smrtí nekončí.//

Scary Movie 5 (2013)

A znáte tenhle? To se takhle sejde banda vyhořelých hereckých "es" (Terry je výjimkou potvrzující pravidlo) a srší na vás jeden nekorektní a totálně stupidní vtip za druhým, přičemž se s trochou shovívavosti, pousmějete nad každým desátým. Přestože jsem viděl většinu parodovaných filmů (Black Swan, Inception, Mama, Evil Dead...), téměř nic nebylo vtipné. Až děsivě nudný a naprosto zbytečný film, natočený ve spěchu a se scénářem, jež zřejmě napsala jedna z účinkujících opic (a Caesar to nebyl). //20%. Stupidní, nudné, zbytečné.//

+Tic Neesan (2011) (seriál)

Nejpodivnějších 25 minut v historii anime, nicméně tři, čtyři scénky mě vážně rozesmály. Má to sice 12 web-epizod, ale na youtube to najdete v kuse s anglickými titulky.

Clannad - After Story (2008) (série)

Ačkoliv tu má Clannad After Story o něco vyšší hodnocení, než původní Clannad, řekl bych, že na originál výrazně ztrácí. Dokonce se přiznám, že jsem se v první půli docela nudil. Všechny mé oblíbené postavy z předešlé série se objevují jen velice zřídka, ne-li téměř vůbec (Tomoyo, Kyou, Ryou, Sunohara...) a zůstala jen ničím zajímavá Nagisa a zamilovaný Okazaki, který úplně zavrhl svůj cynický humor a stal se z něj obyčejný, pracující, zodpovědný muž a úspěšně sekunduje Nagise v míře nudnosti. Celou první polovinu jsem čekal, zda se konečně začne něco dít a naštěstí se mé modlitby vyplnily, příběh později nabral na obrátkách a co do kvality, se vrátil na úroveň první série. Nicméně jsem rád, že jsem se po dvou sériích a více než 50 epizodách dočkal završení příběhu (závěr byl ovšem možná až příliš sladký, vzhledem k pochmurně laděným předešlým dílům). Nelituji, že jsem se díval ale znova už to vidět nemusím, příběh se strašně vlekl a s emocemi je to jako na houpačce, chvíli všechno vypadá růžově a vzápětí nabere barvu šedi, pořád a pořád dokola.

Clannad (2007) (seriál)

Clannad má rozhodně jeden z nejsilnějších příběhů, co kdy svět anime viděl. Nejlepší není příběh jako celek, ale jednotlivé střípky, osudy zejména vedlejších postav - konkrétně kvůli Fuuko ukápla i nějaká ta slza. To se mi právě na všech anime od Key líbí (Key = studio stojicí za mj. Angel Beats!), jsou propracovány do detailu a absolutně všechny postavy jsou vymyšleny zajímavě a žádná nenudí. Navíc je vše doplněno spoustou humoru, ať už se jedná o Okazakiho cynismus, Sunoharovu ztřeštěnost, Botana, nebo části "Fuko appears" (kdo neviděl, nepochopí, kdo viděl, nezapomene). Podstatně hůře je na tom "After story" (sequel), který se snaží věnovat se čistě jen hlavní dějové lince a hlavním postavám (takže seriál se pak tváří jako dokumentární cyklus "Ze života teenagera").

Angel Beats! (2010) (seriál)

Nenechte se zmást líbivou animací a chytlavou hudbou, tohle anime je depresivní až za hrob. Budu si stěžovat na to, na co si stěžují všichni - 13 dílů je v tomhle případě příliš málo (dostačujících by bylo 20-30 epizod). Postavy jsou vážně skvělé, všechny jsou sympatické a hned jsem si je oblíbil, jenže jejich příběhy nejsou dobře (nebo vůbec) rozvedené - konkrétně postavy jako TK, Shiina a hlavně Kanade, by si zasloužily daleko více pozornosti (náhled do minulosti). Pak je tu docela rozporuplný a velmi otevřený závěr, který si každý může vyložit jak chce (nezapomeňte zkouknout poslední epizodu až úplně do konce), mě osobně se však moc nelíbil, otevřené konce nemám rád - když seriál nemá konec, tak z něj mám pocit určité neúplnosti... Celkově se ale jedná o vysoký nadstandard, až na délku a nepříliš dostatečnou propracovanost se mi to líbilo a mohu doporučit.

Phantom: Requiem for the Phantom (2009) (seriál)

Opravdu srdceryvný, leč pesimisticky laděný příběh, se správně temnou atmosférou a notnou dávkou tragédie. Nějaký ten zvrat je tu snad v každém díle, ale to, co se stane v desátém díle vás zarazí do židle, vyrazí vám dech a na vteřinku zastaví srdce. Celý příběh by se dal rozdělit na tři části - první část (do desátého dílu) se mi osobně líbila asi nejvíce (vyvíjení vztahů, atd.), neméně dobrá je druhá část, o něco temnější než ta první. Třetí část (od 20. dílu) je asi nejslabší, dodává jakýsi dojem nepřístojnosti, přesto si seriál po celou dobu udržuje velmi vysokou úroveň. V tomhle anime neexistuje ryze kladná postava, všichni jsou záporáci. Hlavními a zároveň nejlepšími postavami, jsou dvě první čísla Ein a Zwei, platí, že originál je nejkvalitnější a se zvyšující se číselnou hodnotou se kvalita snižuje. Nicméně Ein by nemohla být bez své dvojky, kdyby existovali samostatně, seriál by byl daleko méně zajímavý, právě, protože se svou odlišností navzájem doplňují a spolu tvoří perfektní celek. Ein je loutka v pravém slova smyslu, nemá emoce, necítí zášť, strach, nemá vůli samostatně existovat a jejím jediným cílem je sloužit. Zwei loutkou být nechce, nemá rád vraždění a věří, že dokáže dosáhnout svobody, chce znát svou minulost a chce se vymanit z područí oné zločinecké organizace. Sledovat vývoj jejich vztahu je to nejlepší na tomto anime (nutno však dodat, že jsem doufal v trochu jinou "povahu" jejich vztahu). Ovšem ani vedlejší postavy nestrádají, hlavní záporák - Scythe Master je magor v pravém slova smyslu, Claudia je ta paní, kterou byste rádi měli za sousedku, abyste ji mohli šmírovat přes balkón, a ostatně všechny postavy mají něco do sebe, mají svůj vlastní příběh a žádná z nich nenudí. Zřejmě se můj názor podstatně liší od ostatních zdejších názorů, nicméně já jsem byl se seriálem velice spokojen, hold se asi autoři strefili do mého vkusu.//90%. Anime, které není pro každého. Buď se vám to bude moc líbit, nebo vůbec. //

Nevědomí (2013)

Sci-fi nemám příliš rád a tenhle žánr nevyhledávám, přesto jsem se rozhodl dát tomu šanci (už jen kvůli hereckému obsazení), a musím říct, že jsme byli já a zřejmě i všichni tři ostatní členové osazenstva kinosálu, velice příjemně překvapeni. Chválím hlavně audiovizuální stránku, prostředí vyprahlé a válkou poničené Země lahodí oku, rovněž příběh má docela šťávu a ten správný "mindfuck" efekt, jen by snad mohl mít trochu větší spád, v první polovině filmu se téměř nic neděje, naštěstí dobrá výprava a akční kamera zaujme natolik, že tento fakt rádi opomenete. Samotný příběh pak originalitou dvakrát nesrší, pokud si odmyslíte to pozlátko v podobě efektů a kamery, (možný spoiler) zůstane vám klasické hollywoodské schéma - hrdina musí zachránit celý svět, přestože se mu to zdánlivě nemůže podařit, musí se obětovat a všechno končí sladkým koncem. (konec spoileru) V akčních sekvencích a v částech, kdy se nemluví, film exceluje. 80%. Velice efektní podívaná a parádní herecké obsazení se snaží zakrýt fakt, že příběh je slabší a scénář pokulhává. Záleží na vás, jestli se necháte ošálit a v závislosti na tom se pak budete či nebudete bavit.